PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawa jakosci swiatel mijania



TheMc
17-11-05, 13:22
Witam,
Chcialbym znacznie poprawic jakosc swiecenie swiatel mijania w swoim civciu. Mam u siebie soczewkowe lampy i nie od dzis wiadomo ze nieswieca najlepiej. Mam mozliwosc zadarmo zainstalowac xenony ale sporo juz na ten temat czytalem i wiem ze to nigdy niewychodzi dobrze. Dlatego wydaje mi sie ze jedyny sposob to wyminic sama soczewke.

I teraz pytanie - skad wziac taka soczewke? Niewiem jaka jest wielkosc tych moich soczewek i co uda mi si etam wsadzic. Czy soczewki przestosowane do xenonow nadaja sie aby swiecily zwykla zarowka? Od Fiata Punto by pasowaly? Bede wdzieczny za jakies sugestie

Tomo
17-11-05, 14:18
nie pozostaje ci nic innego jak wybrac sie na gielde z wymiarami obecnej soczewki i dobrac cos co pasuje

mozesz popytac u gosci ktorzy montuja xenony od czego podejdzie

cihy
17-11-05, 15:39
pytaj emg to Ci powie co i jak

emg
17-11-05, 21:40
wiem ze to nigdy niewychodzi dobrze
mam troszkę inne zdanie na ten temat. Jak to są amerykańskie soczewy to najlepiej je wyrzucić, i od razu zamontować soczewki biksenonowe euro. Musisz niestety zdemontować starą, zmierz średnicę soczewki i długość całego układu optycznego od soczewki do mocowania żarówki. Soczewki bi/ksenonowe mają około 14cm długości, średnic jest kilka.

Javo
17-11-05, 23:03
podjedz do goscia na ursynowie -
> www.xenon.waw.pl i pogadaj z nim. On ci dobierze taka soczewke jak potrzeba.