PDA

Zobacz pełną wersję : Napalony na DEL SOL... Co robić?! :)



CzarnyElo
15-03-19, 00:19
Cześć,

świetnie mi się jeździ moją wyjątkową D16Y5 w automacie CVT, ale ostatnio napaliłem się na DEL SOL z elektrycznym dachem Hardt Top ;) Co możecie powiedzieć o tym aucie, czy warto sobie głowę zawracać? Byłoby to moje 4 auto, także jakby mnie uwiodła to pożegnałbym moją obecną Hanię... Kusi mnie wersja VTI 160KM, ale ważniejszy jest automat, więc zostanie 125KM. Znalazłem jeden w Polsce i jeden ciekawy na maksymalnym wypasie w Niemczech w dodatku w śmiesznej cenie, ale opisany jako uszkodzony... Czy ktoś z Was zna język niemiecki, żeby dojść co jest nie tak?

Ta w Polsce 2 x droższa, ale widać że raczej zdrowa:
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-crx-1590ccm-esi-125km-1993r-hardtop-automat-serwis-aso-honda-ID6BDV70.html

Ta w Niemczech, ale jako uszkodzona:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=275595266&
Kurde pełna elektryka nawet wysuwana antena, klimatyzacja która z tego co czytałem jest rzadkością w tym modelu, skórzana tapicerka z podgrzewanymi fotelami... Chyba nic więcej nie było możliwego z wyposażenia w Del Sol?

Czytałem gdzieś, że dach jest sterowany przez 25 czujników i kilka silniczków. Jak coś padnie to naprawa kosztowna. Poza tym wiadomo wiek auta robi swoje i uszczelki prawie zawsze puszczają... Potwierdzacie?

gruszkin
15-03-19, 16:14
ale elektryczny dach to to raczej nie jest ten z PL

alienek
16-03-19, 23:16
szczerze daj sobie spokoj z transtopem, jest paru ludzi w Polsce co sie na nich zna, ale jak sam napisałeś jest to kosztowna zabawa.. co do cvt to tez jest egzotyka i też dałbym sobie spokój bo te skrzynie ludią sie sypać o ile wczesniej ludize przerabiali z AT na MT i skrzynie tanie były teraz ceny poszły do góry bo mamy już civica X a tekie manewry robiło sie przy D serii w 5 i 6 genie.. pozatym del solka raczej nikt po bułki nie jeździł ;p auto wiekowe sam 3 lata temu prawie kupiłem VTI z transem ale był uszkodzony do tego solka lubi być ruda ;p klima była w wiekszosci aut z DE.. zreszta jak skóra - ktora byla opcja dealerska -> zobacz sobie jeszcze wersje Motegi z brązową skórą i daytona z czerwoną :)
w sumie najbardziej rarytasowe to są AUXlairity light :) wersja na Canade :) i rocznik 92 i 93 :) czyli halogeny w miejscu długich :) pożniej już bylo tylko długie światła i dodatkowo halogeny

mały_miszcz
17-03-19, 09:41
Chciałem juz wczesniej napisac, ze to jest w sumie 5 generacja, i bedzie ja meczyc to samo co wszystkie EG i EJoty, ale widze ze do tego chcesz sobie dolozyc starego automata i dach z 25 letnia, delikatną machinerią :D

Vajrus11
20-03-19, 19:56
Chciałem juz wczesniej napisac, ze to jest w sumie 5 generacja, i bedzie ja meczyc to samo co wszystkie EG i EJoty, ale widze ze do tego chcesz sobie dolozyc starego automata i dach z 25 letnia, delikatną machinerią :D

Znacząca różnica w dachu. Za jakiś czas może to zaprocentować skokiem wartości. Wystarczy zobaczyć co się np z z3 dzieje i ile trzeba położyć za dobry egzemplarz. To samo może stać się z solniczką oczywiście zadbana i tylko z b pod maską:p

damiano16
07-05-20, 00:54
Spotkałem 5 i miałem też del sola. Każdy ciekl jak poje**ny. Nie udało mi się żadnego szczelnego spotkać. Uszczelki parciały już w fabryce w tym modelu. Dokupić się nie da nowych przód tył. Boczne tylko w cenie 1700 za sztukę. Dobrych nie spotkasz. Udanego szukania ;)

grzesiek84
07-05-20, 12:11
Znacząca różnica w dachu. Za jakiś czas może to zaprocentować skokiem wartości. Wystarczy zobaczyć co się np z z3 dzieje i ile trzeba położyć za dobry egzemplarz. To samo może stać się z solniczką oczywiście zadbana i tylko z b pod maską:p

Nigdy w życiu tak się nie stanie jak w przypadku Bmw.