PDA

Zobacz pełną wersję : Przewody paliwowe - uszkodzone



Toxer
26-09-08, 16:46
Witam

Jakiś czas temu miałem drobny incydent i aby uniknąć poważnego wypadku musiałem niestety wjechać w siatkę przy ulicy. Niestety tuż obok siatki leżał dawno temu zdemontowany słup wysokiego napięcia. Podwiesiło mi się na nim autko i doszło do pęknięcia przewodów paliwowych. Pod czas przekręcania kluczyka auto po prostu wypluwa mi wachę na ziemie :eek: W warsztacie nieopodal mnie przy dworcu kaliskim dostałem propozycje naprawy lekko prowizorycznym sposobem aby uniknąć większych kosztów, a mianowicie przecięcie miedzianych przewodów i naciągniecie na nie gumowego oraz zaciśniecie zaciskami. I tak się zastanawiam czy to może jest dobre rozwiązanie aby mieć więcej pieniędzy na remontowanie dalszych skutków wypadku. A później zajęciem się wymiany tych przewodów. Czy taka rurka przetrwa ciśnienie tam panujące? Po za tym argumentem na tak jest: holowanie auta bez sprawnych hamulców przez pół miasta do warsztatu vtec jest co najmniej ryzykowne a laweta wyniosła by mnie 120 zł. Więc wolałbym to zrobić blisko mnie. Prosił bym o jakieś rady w tej sprawie.

Tompro
26-09-08, 16:56
A czemu masz mieć niesprawne hamulce? Przecież tylko wspomagania nie będziesz miał, ale hamulce działają normalnie. Tylko mocniej deptać trzeba. Wciśnij pare razy hamulec przed ruszeniem i będzie ok.