PDA

Zobacz pełną wersję : Cukierki 5 gen



Hycelius
16-11-05, 19:00
Zacznę od początku. Na alegro ktoś tam sprzedaje cukierki do 5 gena.Mam na myśli oczywiście te tuleje metalowo-gumowe grube do tylniego wahacza.W opisie jego aukcji jest wzmianka o tym ze dołącza do nich instrukcje/opis w jaki sposób wymienić je w 20-30minut bez wykręcania wahacza.Napisałem żeby mi poradził jak to niby się robi ale coś milczy.Może mi ktoś powiedzieć na czym ten trick polega?Po odkręceniu śrub,rozcina się tuleję, piłką od środka po wyrwaniu resztek gumy,wyjmuje i nabija nowy?Poradzccie jesli ktoś to robił w tak krótkim czasie.

Radek_3D
16-11-05, 23:44
Hej Bartek :mrgreen: tez mnie to czeka i przyłączam sie do pytania :) , a czy jak wyciagne wahacz to na prasie wycisne cala ta tuleje i wcisne nowa ?

Hycelius
17-11-05, 08:10
O witam dobrego kontrahenta :) No ja jednak spróbuję rozciąć tę tuleje od środka.Nie będe wykręcał całego wahacza.Jeśli tak się uda to napiszę jak to zrobiłem.

Tomo
17-11-05, 12:05
UŻYWAJ ORGINALNYCH TULEJÓW :)

odkrecasz srube trzymajaca wachacz z tuleja

mlotkiem wystukujesz tuleje - wychodzi idealnie i pieknie (ach ta japonska precyzja)

oczyszczasz miejsce po starej tulejce nowa tuleje smarujesz pasta miedziana i wstukujesz na miejsce starej


taraaaa

Radek_3D
17-11-05, 13:52
Pasta miedziana ?? a co to takiego :) jakie to ma wlasciwosci ???

Czy z tulejami poliuretanowymi tak samo sie postepuje ??

Tomo
17-11-05, 13:54
duze cukierki nie sprwadzaja sie jako poliuretany

lepiej kup orginalne

nie wiem czy montaz jest rowniez tak latwy jak w przypadku oryginalow

LIO
17-11-05, 14:32
mlotkiem wystukujesz tuleje - wychodzi idealnie i pieknie (ach ta japonska precyzja)

nie wydaje mnie się
bez nacięcia, ni ch**a nie wyjdzie, szczególnie jak od nowości nie była wymieniana (nie po to wbija je prasa, żebyś młoteczkiem ją wybił) pomijając fakt, że na założonym wahaczu, ciężko tam z czymkolwiek podejść.
Nie wiem też jak tam ktoś potem chce to wsadzać, wolałbym to prasą zrobić.

Szybciej wykręce cały wahacz i wymienie to tradycyjną mnetodą, niż takie rzeźbienie w gównie ;)

Tomo
17-11-05, 14:58
w 6gen wyszla bez klopotu - sam to robilem

w 5gen widzialem ze typ robil to bez nacinania, tylko mlotek i przecinak

przemir
17-11-05, 15:27
zalezy - w rudej wyjmowane byly na podnosniku autko bez zdejmowania /mlotek i deseczka tylko/ - w roverze musialem wsio zdejmowac i walic na prase

cypiz
17-11-05, 17:01
w 6gen wyszla bez klopotu - sam to robilem

w 5gen widzialem ze typ robil to bez nacinania, tylko mlotek i przecinak

U mnie jak chlopaki wymieniali, to zdrowo musieli pier$%nąć żeby wyszło, nie były zmienane od nowości. Po zmianie jest faktycznie ciszej. Cena około 140PLN za sztukę, org oczywiście.

Tomo
17-11-05, 17:09
zalezy - w rudej wyjmowane byly na podnosniku autko bez zdejmowania /mlotek i deseczka tylko/ - w roverze musialem wsio zdejmowac i walic na prase

nie znam innego auta poza honda (pewnie w innych JP tez sie da) w ktorym da sie wyjac te tuleje bez prasy

przemir
17-11-05, 17:31
pewnie tez nei znasz roznic miedzy zawieszeniem hondy i rovera

znam kilka przypadkow w ktorym uzywano prasy i bylo to w 5gen

swoim postem chcialem napisac ze nie mozna uoGULniac - nalezy sprobowac mlotkiem ale nalezy brac pod uwage ze moze sie nie udac
a to ze tobie sie udalo to wiesz jak to mowia czasem nawet slepej kurze ... :wink:

Tomo
17-11-05, 18:36
HAHA

dobre :wink:

Rikoo
18-11-05, 09:25
A mnie wyjmowali wszystko i ladnie poskaladali a przy okazju caly zawias wymienili :D

Hycelius
04-01-06, 18:15
Dziś wymieniałem 1 cukierek.W 2 osoby ponad grubo 3 godziny. Więc jeśli ktoś powie ze zrobił to w 20 minut w przydomowym garażu to go wyśmieje.

bartol
04-01-06, 19:37
Wymiana byla na aucie czy trzebabylo wyciagac wachacz?

Hycelius
04-01-06, 20:46
Nie wyjmowalem wahacza.Normalnie to to trzeba chyba wykrecic i dac go na prase.Walilem 20 kg młotkiem.I to nie walisz w taka jakaś dużą powierzchnie tylko w tę cieńką krawędz resztki cukierka!! Tak jakby skawałek rurki pcv wyciął i walił!Przy czym zaznaczam ze mam w chu.. krzepy. W garazu nie jestes sam tego zrobic.Ja robilem w warsztacie u kolegi,to taki wiesz pneumatyczny klucz nie chcial odkrecic srub.Naprawde masakra.Ale dalo sie zrobić.A to ze ktos to z alegro w 20 minut wymienia to bzdura.Naprawde jedynie prasa i warsztat.Samemu katorga.A i najlepsze w aso biorą za geometrie tylniego zaw 200zł.Wiecie na czym to polega? Tam jest 1 śruba która polużniasz i ustawiasz lewo prawo i to wszystko.A ci tyle siana za chwile roboty.

mighty
04-01-06, 20:59
mnie cukierki w zeszłym roku zrobili w godzine w warsztacie i zaplacilem 50zl za robote.

Lcfr
04-01-06, 21:18
Przy czym zaznaczam ze mam w chu.. krzepy. W garazu nie jestes sam tego zrobic.Ja robilem w warsztacie u kolegi,to taki wiesz pneumatyczny klucz nie chcial odkrecic srub.Naprawde masakra.Ale dalo sie zrobić.A to ze ktos to z alegro w 20 minut wymienia to bzdura.Naprawde jedynie prasa i warsztat.

to chyba niecałkiem tak...
przy mnie mechanik wybil to młotkiem (zwykłym!) w 10 minut
chyba zależy to od eegzemplarza...
do tego mozna to tak wymienic ze nie narusza sie geometri

Tomo
05-01-06, 00:04
oryginały na oryginały wyjdą chyba bez kłopotu a w moim przydomowym warsztacie dałem rade nawet w Hyundai Sonata bez zdejmowania wachacza :)