PDA

Zobacz pełną wersję : Antena elektryczna (civ 5gen coupe)



p4bi5
16-11-05, 13:14
Witam :D

Mam problem z anteną elektryczną w moim civie. Po podłączeniu radia powinna bez problemu się wysywać - jednak tak nie jest. Może jest coś zjarane, nie wiem. W jaki sposób mogę wyjąć antenę i to sprawdzić - może się jakiś kabelek odpiął w module sterującym - ale gdzie ten moduł, jak się do niego dostać.

Dzięki z góry.

Pozdrawiam

ppm702
16-11-05, 16:07
to wątek na car-audio to po pierwsze.

Po drugie czy wymienialeś radio zanim pojawił się ten problem? Czy wcześniej działało? W jakich okolicznościach przestało?

Trochę za mało danych, a na razie anteny nie wyciagaj, bo to Ci nic nie da. Co najwyzej rozbierz boczek i sprawdź kabel zasilający antenę (prawdopodbnie niebieski z białym paskiem). Podłącz syyk, pod który jest on podpięty do "+" w instalacji i antena powinna wysunąć się. Jesli zadziała to znaczy, że masz gdzieś przerwane prawdopodobnie przy radiu, bądź nie podłączone sterowanie do radia.

p4bi5
16-11-05, 20:31
Wcześniej nie było radio więc nie wiem.
Probowałem na różne sposoby, a jeśli chodzi o rozbieranie boku to masz na myśli słupek - czyli muszę zdjąć plastik - ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Octane
16-11-05, 21:42
pociagnij to odskoczy bo jest na wciskach. A sprawdz czy masz na pewno podloczana antene tzn sterowanie antena pod radio taki cienki kabelek nie pamietam jaki kolor.

ppm702
17-11-05, 10:23
musisz rozebrać tak jak Ci to Octane napisał, a później sprawdź elektrykę jak ja pisałem. A jak nie wiesz to śmigaj do kumpla, który się na tym zna albo fachowca. Ewentyalnie pogadaj z chłopakami ze swojego regionu, żeby Ci pomogli. Albo przyjedź do Wawy to się pomoże ;)

TOMI 3D
17-11-05, 16:48
Może się mylę, jak tak to mnie poprawcie. Czy w cifach 5 gen. były montowane elektryczne anteny w słupku ( wogóle jakiekolwiek elektr. ) ???



Wcześniej nie było radio więc nie wiem.

Jeśli wcześniej nie było radia to skąd wiesz , że masz elektryczną antenę?

Octane
17-11-05, 17:21
tez mnie to zdziwilo nigdy nie slyszalem o antenach elektrycznych w civicu ale skoro mowi ze ma :?

RDK
11-02-06, 09:39
odkopie ale potrzebuje pomocyi rady,
z góry zaznaczam ze nie chodzi o honde tylko o forda galaxy ;)
mianowicie ma takie cos jak antena przyklejana na szybe, bezprzewodowa
sklada sie z dwoch czesci jedna sie przykleja od wewn. drugą od zewn. i teraz pytanie.
czym to przykleic? podobno sa specjalne tasmy ktore mocno trzymają ale przepuszczają przez ten czujnik fale radiowe, czy moze jednak nie trzeba specjalnej tasmy? moze zwykla dwustronna? wydaje mi sie ze jednak specjalna, w kazdym razie w moim miescie nikt nic niewie, ani ludzie od szyb samochodwych ani sztyft z firmy zajmującej sie car-audio, ktory mnie tylko wkurzyl wczoraj

z gory dzieki

pepis3
08-08-06, 13:56
sterowanko z radia antena lub wzmaka jak kto woli ;) ma kolorek niebieski :)

_drobny
06-12-06, 12:36
odkopane.
mam identyczny problem w civicu VIgen., niedawno kupilem (bez radia) i poprzedni wlasciciel mowil mi, ze antenka sie wysuwa. podlaczylem Clariona, nie dzialało. Sony tez nie, do kostki przy radiu jest podpiety niebieski kabelek do anteny, ale pipa nadal sie nie wysuwa.... co teraz zrobic? rozebrac boczek? warto w ogole czy odrazu podjechac do jakiegos fachowca? help

redzikm
18-12-06, 22:50
W civicu 5 generacji nie ma elektrycznej anteny. Pierwsze slysze. A kabel sterujacy antena jest w koste iso i to normalne ale nie ma go do czego podlaczyc:)

TOMI 3D
19-12-06, 22:41
poprzedni wlasciciel mowil mi, ze antenka sie wysuwa

Napewno się wysuwa, ale ręcznie. Jak nie chce wyjść to popsikaj WD-40 lub coś podobnego, odczekaj trochę i ciągnij :grin:

_drobny
05-01-07, 11:20
poprzedni wlasciciel mowil mi, ze antenka sie wysuwa

Napewno się wysuwa, ale ręcznie. Jak nie chce wyjść to popsikaj WD-40 lub coś podobnego, odczekaj trochę i ciągnij :grin:

napisałem, ze to VI gen. Podobno przeciez jest tam elektrycznie wysuwana antena! Ręcznie to moge ja wysunac, ale sama po wlaczeniu radia nie chce isc. Ponawiam pytanie. Z góry dzieki ! :mrgreen:

bratex
05-01-07, 12:12
napisałem, ze to VI gen. Podobno przeciez jest tam elektrycznie wysuwana antena! Ręcznie to moge ja wysunac, ale sama po wlaczeniu radia nie chce isc. Ponawiam pytanie. Z góry dzieki ! :mrgreen:

Podobno ... a skąd masz taka informację że jest tam elektrycznie wysuwana antena ???
ja nie mam a mam 6gen.

Lcfr
05-01-07, 12:20
napisałem, ze to VI gen. Podobno przeciez jest tam elektrycznie wysuwana antena! Ręcznie to moge ja wysunac, ale sama po wlaczeniu radia nie chce isc. Ponawiam pytanie. Z góry dzieki ! :mrgreen:


moim zdaniem tak w V gen jak i w VI gen antena która jest seryjnie w słupku
nie moze byc elektryczna.... ktos kto rozbierał słupek wie, ze nie ma tam miejsca na mechanizm silniczka...

chyba ze masz antene w nieseryjnym miejscu np. tylny błotnik (chyba accord...itp)

bratex
05-01-07, 12:24
moim zdaniem tak w V gen jak i w VI gen antena która jest seryjnie w słupku
nie moze byc elektryczna.... ktos kto rozbierał słupek wie, ze nie ma tam miejsca na mechanizm silniczka...

chyba ze masz antene w nieseryjnym miejscu np. tylny błotnik (chyba accord...itp)

podpinam się pod to co mówi Lcfr, wystarczy zajrzeć do manuala i poczytać. jest wszystko.

słupek, brak silniczka, antena ręczna
błotnik, silniczek, antena elektryczna

_drobny
05-01-07, 14:24
ok w takim razie juz wszystko wiem, jest manual antena (slupek).

dzieki za info 8)

sebos_21
07-01-07, 23:59
podobny mam problem w Vgen. z tego co się orientuje to antena jest 2 elementowa a mi wychoidzi tylko 1. sikałem już cx90 i wd ale dalej jnic poprawcie mnie jeśli się myle
:?

Lcfr
08-01-07, 00:04
podobny mam problem w Vgen. z tego co się orientuje to antena jest 2 elementowa a mi wychoidzi tylko 1. sikałem już cx90 i wd ale dalej jnic poprawcie mnie jeśli się myle
:?

dobrze myslisz
sa 2 elementy
pewnie masz "zastane"...