PDA

Zobacz pełną wersję : wysoki EGT i co dalej ???



hcc
16-11-05, 11:23
no wiec problem nadal pozostaje nierozwiazany....moj silnik po uzbrojeniu go w kute tloki i korby strasznie sie grzeje.... nie mowiue tu o temperaturze wody ale o temp gazow wydechowych ( EGT ) dochadzacym do 900 C przy 0,7 bara doladowania.... auto bylo strojone przyz MacPL wiec wydaje sie ze wszystko bowinno byc OK. od czego zaczac sprawdzanie przyczyny ???

dodam ze w poprzedniej konfiguracji mojego silnika - takiej samej jak obecnie silnik osiagam max. EGT 750 C przy 0,7 bara. i bardzo szybko ta temperature wytracal i na jalowym mial 300 C.... a teraz potrzebuje 5 minut zeby temperatura na jalowym spadla do 400-430 C....

czekam na jakies wskazowki

dzieki

adamez
16-11-05, 15:06
Jak miałeś ustawiony zapłon w poprzednim setupie i w tym ? Może teraz zapłon masz bardziej opóźniony(co jest bezpieczne ale znowu też do pewnej granicy). Opóźniony zapłon "przenosi" proces spalania do kolektora co powoduje wyższe temperatury.
Niższa kompresja podwyższa EGT. Zapraszam do ciekaweg artykułu :

http://www.sdsefi.com/techegt.htm

EGT może się wachać w granicach od ~670 - 950 stopni celcjusza i jest zależny od wielu czynników.

Jeżeli silnik "robi" dobrą moć, dobrze jeździ, nie ma spalania stukowego to nie ma się czym przejmować.

Tomo
16-11-05, 16:10
artykul doprawdy ciekawy a do tego wiele wyjasnia


hcc jaka masz temp. przy normalnej jezdzie?

hcc
16-11-05, 17:16
Jak miałeś ustawiony zapłon w poprzednim setupie i w tym ?

nie wiem nie ja stroilem


Niższa kompresja podwyższa EGT

no mam sporo odprezone o 8.1:1


EGT może się wachać w granicach od ~670 - 950 stopni celcjusza i jest zależny od wielu czynników

ja mamprzy 3,5 tys obr. przy normalnej jezdzie 670 stopni :(


Jeżeli silnik "robi" dobrą moć, dobrze jeździ, nie ma spalania stukowego to nie ma się czym przejmować.

problem w tym ze robi tragicznie kiepska moc... :(

h

hcc jaka masz temp. przy normalnej jezdzie?

450-700 stopni

[ Dodano: Sro 16 Lis, 2005 ]

artykul doprawdy ciekawy a do tego wiele wyjasnia

wyjasnie tyle ze albo mam zle ustawiony zaplon - zapewne zbyt opozniony - tak obstawiam lub jezdze zbyt ubogo - tez to obstawiam. Tak jak mowilem silnik byl strojony na bezpiecznie wiem rzeczywisci emoze to w tym problem-a do tego jezdzi bardzo kiepsko.... sprawdze zaplon w najblizszych dniach


jeszcze JEDNA CHYBA WAZNA SPRAWA ktora mi si eprzypomniala a mianowicie, poprzedni setup ktory nie sprawial problemow z wyskokim EGT i smigal superrr byl oparty o mape w SMT ktora czytala wskazania z polozenia przepustnicy a teraz od kiedy jest do bani to mapa czyta wskazania z MAP sensora - moze tu cos jes nie HALO ?!!?!?

MacPL
16-11-05, 21:43
Czesc hcc
Miales do mnie podjechac po WNO rozmawialismy na moscie S...... :grin: ja jestem dostepny takze zadzwon i mozemy sprawdzic.
Mowiles mi od wysokich EGT pojawiajacych sie....900stopni to zadna tragedia.
Natomiast 500 a 400 stopni jest na wolnych jest objawem normalnym oczywiscie po kilku
minutach powino byc blizej 400stopni......natomiast to ze spadnie gwaltownie EGT po jezdzie
nie jest zadnym rozwiazaniem poniewaz i tak turbine musisz schlodzic po ostrej jezdzie a także muszisz wychlodzic olej tak zeby nie powodowac jego smazenia sie w turbinie i zacieranie sie lozysk po mimo ze EGT osiagnie niska wartosc....to tyle ode mnie.
Pozdrawiam MacPL

alonzo
16-11-05, 22:56
jeszcze JEDNA CHYBA WAZNA SPRAWA ktora mi si eprzypomniala a mianowicie, poprzedni setup ktory nie sprawial problemow z wyskokim EGT i smigal superrr byl oparty o mape w SMT ktora czytala wskazania z polozenia przepustnicy a teraz od kiedy jest do bani to mapa czyta wskazania z MAP sensora - moze tu cos jes nie HALO ?!!?!?

Ciesz sie, ze tak masz teraz... oczywiscie jezeli po zalozeniu MAP zostalo auto od nowa wystrojone.
BTW jakies jeszcze mody oprucz tlokow i korb sie pojawily? Czym sie jeszcze obydwa setupy roznia?

hcc
17-11-05, 00:23
Czym sie jeszcze obydwa setupy roznia?

niczym sa identyczne w 99% :)

[ Dodano: Czw 17 Lis, 2005 ]

Miales do mnie podjechac po WNO rozmawialismy na moscie S......

tak Macku pamietam :oops:
zadzwonie na dniach i jak znajdziesz chwile to przejzymy co i jak :) dzieki

[ Dodano: Czw 17 Lis, 2005 ]

Mowiles mi od wysokich EGT pojawiajacych sie....900stopni to zadna tragedia

niby tak, ale 900 stopni na 0,7 bara to co bedzie przy 1,3 ?!?!? :( czy to bledne rozumowanie ze czym wyzszy boost tym wieksze EGT ?

[ Dodano: Czw 17 Lis, 2005 ]

Ciesz sie, ze tak masz teraz... oczywiscie jezeli po zalozeniu MAP zostalo auto od nowa wystrojone.

zostala napisana mapa od podstaw. a dlaczego mam sie cieszyc ze czyta z MAP-a ?

MacPL
18-11-05, 11:23
hcc dzwon do mnie jak masz jakies pytanie robiles u mnie auto i masz prawo wiedziec co i jak...takze jak sie spotakamy to wal smialo.
Moze nie mam duzo wolnych terminow bo mamy duzo roboty ale zawsze znajde kilka godzin na sprawdzenie auta........no problem. :grin:
Pozdrawiam

alonzo
19-11-05, 22:51
Ciesz sie, ze tak masz teraz... oczywiscie jezeli po zalozeniu MAP zostalo auto od nowa wystrojone.

zostala napisana mapa od podstaw. a dlaczego mam sie cieszyc ze czyta z MAP-a ?

No bo TPS nie powie Ci jakie masz cisnienie doladowania.

Poczekaj na poprawki i daj znac jakie wyniki.

Pozdrawiam