PDA

Zobacz pełną wersję : D16Z6 falują obroty tylko na ciepłym



mixturant
23-11-18, 12:14
Mam od dłuższego czasu problem z obrotami.
Po odpaleniu auta na zimnym trochę słychać wypadający zapłon ( bardzo delikatnie pyrka z wydechu).
Po dogrzaniu auta do normalnej temperatury i przejechaniu 5-6 km zaczynają się problemy z obrotami. Przy dojeździe do skrzyżowania i zatrzymaniu obroty zaczynają falować z każdą sekundą coraz mocniej aż słychać jakby chodził na 3 gary, ułamek sekundy później samoistnie podbija obroty do 1100 i opadają same do 650-700. Przez pół minuty obroty są w porządku i później dzieje się to samo co poprzednio. Dzieje się to przeważnie zaraz po zatrzymaniu auta. Jeśli auto jest odpalone na postoju dłużej to sytuacja ma miejsce 4-5 razy i potem ustaje. Przejechanie się autem i ponowne zatrzymanie powoduje, że problem powraca. Nigdy nie wywalił z tego powodu CE.

Wymienione:
kopułka
palec
przewody na VMS 10 mm
podmieniona przepustnica na inną z TPSem nieruszanym
podmieniony cały aparat zapłonowy na inny
Sprawdzone:
świece
czyszczony krokowy
czyszczony FITV

Nie mam pojęcia gdzie szukać dalej możliwej przyczyny. Komputer? Sonda?
Podpowiecie coś?

siara87
23-11-18, 14:07
moze lapac lewe powietrze, dopuki sie nie nagrzeje obroty podbija komp a pozniej zaczyna wariowac. Na rozgrzanym i falujacym silniku pppsikaj starterem lub plakiem wkolo uszczelek ssaka, jesli sie poprawi to znaczy ze jest nieszczelnosc

michal1687
26-11-18, 16:12
miałem kiedyś podobny problem. tak jak wspomniał siara87 - problem tkwił w uszkodzonej uszczelce kolektora ssącego. była przerwana w 2 miejscach i brała lewe powietrze. stąd problemy z falującymi obrotami