PDA

Zobacz pełną wersję : automatycznie startująca klima przy nawiewie na szyby



brales
17-11-18, 08:46
Witam

Pacjent to civic ej8 z 99 roku czyli polift, niedawno wymieniłem panel od sterowania nawiewami na inny używany (mój był zniszczony), wszystko ładnie fajnie ale po wymianie zauważyłem, że jak włączam nawiew na szybę to automatycznie włącza mi się klimatyzacja, mogę oczywiście ją sobie wyłączyć ale nie chce po prostu, żeby startowała z automatu. Doczytałem już, że niektóre modele tak mają, takie niby udogodnienie bo szybciej szyby odparują, ale da się to jakoś WYŁĄCZYĆ ? nie chce tego po prostu

mały_miszcz
17-11-18, 09:34
To właczaj nawiew na nogi i na szybe a auto klime zostaw, bo tak maja prawie wszystkie auta :p

wrobellos
17-11-18, 09:41
w ufo i nowszych A/c odpala sie w kazdej opcji nawiewu na szybe nawet z nogami. ale nie slyszalem zeby w 6g to bylo, fajna sprawa bo z ogrzewaniem i tak cieple idzie a suche powietrze z klimy pomaga odparowac szybe szybciej

brales
18-11-18, 05:35
ja też nie wiedziałem, że w 6gen była taka opcja, nie podoba mi się to głównie dlatego, że włączając nadmuch na szybę włącza się klima to jeszcze niech będzie ok, ale jak przełączę potem z nawiewu na szybę (a wcześniej załączyła mi się klima) to już niestety nie powoduje jej wyłączenia i muszę o tym pamiętać każdorazowo.

mały_miszcz
18-11-18, 08:55
W EM2 mialem identycznie tak samo, wiec nic w tym dziwnego jak dla mnie :p
Skoro tak jest fabrycznie to nic bym nie kombinowal tylko przyzwyczail do obslugi.
Wedlug mnie jest to spoko, bo szyba szybko odparowuje.