PDA

Zobacz pełną wersję : Felgi stalowe po oplu do cifa?



cubah
16-11-05, 08:33
Witam!
Mam pytanko -posiadam civic 97 5D kola letnie 195/55R14. Dostalem od kumpla felgi stalowe zimowe 4x100 i pasuja do piasty jak ulal ...nawet zakrecalem, nic nie zawadza... Felgi sa podobno od opla(ale jest nanich napis "HR")... srednica otworu na piaste 56mm... Chce je zalozyc ale dla pewnosci:
1. Jest mozliwe ze Oplowskie felgi stalowe podchodza do civika ?
2. Czy moge uzyc do zakrecenia kola nakretek od felg aluminiowych(troche bede wystawaly... poza tym po zakreceniu i odkreceniu widzialem ze troche sie "starly")?\
dzieki

przemir
16-11-05, 09:06
felgi ople a honda mozna zamieniac - pod warunkiem ze pasuj - ja tez mam stalowki z opla a na lato Toyki mam na kolach z rovera
co do nakretek - sa 2 rodzaje - stozkowe i kuliste - moim zdaniem do stalowki sa kuliste /ale to trzeba zobaczyc/ jezeli miales aluski na kuliste to mozna jezeli na stozkowe to raczej nie - /moge sie mylisc - tak czy siak - jezeli stalusek i alusek na takie same sroby to mozna/ - mnie uswiadamiali chlopaki z Everpolu

Misiu
17-11-05, 21:45
Witam!
Mam pytanko -posiadam civic 97 5D kola letnie 195/55R14. Dostalem od kumpla felgi stalowe zimowe 4x100 i pasuja do piasty jak ulal ...nawet zakrecalem, nic nie zawadza... Felgi sa podobno od opla(ale jest nanich napis "HR")... srednica otworu na piaste 56mm... Chce je zalozyc ale dla pewnosci:
1. Jest mozliwe ze Oplowskie felgi stalowe podchodza do civika ?
2. Czy moge uzyc do zakrecenia kola nakretek od felg aluminiowych(troche bede wystawaly... poza tym po zakreceniu i odkreceniu widzialem ze troche sie "starly")?\
dzieki

ja bym to nie robil ale jest jeszcze jedno rover i honda od 1996 budowala razem auta jeden sie nazywa honda civic 5d a drugi rover 400 od 2 lata nazywa sie rover 45 i o tego autka pasuje tesz 100% bo mam sam od rovera 45 felunie na lato

cubah
17-11-05, 22:04
Witam!
Mam pytanko -posiadam civic 97 5D kola letnie 195/55R14. Dostalem od kumpla felgi stalowe zimowe 4x100 i pasuja do piasty jak ulal ...nawet zakrecalem, nic nie zawadza... Felgi sa podobno od opla(ale jest nanich napis "HR")... srednica otworu na piaste 56mm... Chce je zalozyc ale dla pewnosci:
1. Jest mozliwe ze Oplowskie felgi stalowe podchodza do civika ?
2. Czy moge uzyc do zakrecenia kola nakretek od felg aluminiowych(troche bede wystawaly... poza tym po zakreceniu i odkreceniu widzialem ze troche sie "starly")?\
dzieki

ja bym to nie robil ale jest jeszcze jedno rover i honda od 1996 budowala razem auta jeden sie nazywa honda civic 5d a drugi rover 400 od 2 lata nazywa sie rover 45 i o tego autka pasuje tesz 100% bo mam sam od rovera 45 felunie na lato

Dzieki, juz wiem ze nie mozna uzyc nakretek od aluskow kupilem po 4 zeta 16 sztuk do stalowek i jest ok:)