PDA

Zobacz pełną wersję : Ulterek, ale zbyt cichy

dareka2
30-11-04, 09:43
Otóż parę dni wstecz sprezentowałem Hani ulterka pod model. Miał ładnie, delikatnie mruczeć, a tu zonk-cisza jak makiem zasiał. Wcześniej miałem taki tłumiczek w punto i bardzo ładnie mruczał, a w Hani chyba ciszej niż na seryjnym.
I moje pytanko co można zrobić żeby wydostać z niego troszkę basiku, oczywiście bez wymiany całego układu.

boomer
30-11-04, 10:11
Wiertarka i wiercisz otwory na calej dlugosci tlumika

hosi
30-11-04, 11:00
Wiertarka i wiercisz otwory na calej dlugosci tlumika

Ale z Ciebie brutal :P

Na poważnie to dziwna sprawa, może wadliwy jakiś :roll:

nowy125
30-11-04, 11:06
ja bym niewiercił. lepiej rozciąć wybebeszyć i zaspawać

SAJENS
30-11-04, 11:12
JA tez bym wybebeszyl raczej. Wyciagnol caly material do wytlumiania i zostawil same rurki siateczkowe. Wtdy bedziesz mial ladny pomrok :)

Pozdro SAJENS

Tomo
30-11-04, 11:17
co wy gadacie za głupoty...

dareka ile masz tlumików środkowych , masz pewnie jeszcze kata...

Musisz z czegoś zrezygnować. Najlepiej zostawić jeden malutki przelotowy i końckową puszkę a wywalić kata bo on najbardziej tłumi.

Narazie napisz co tam masz dokładnie pod autem :)

hosi
30-11-04, 11:19
Ale to nie jest normalne. Ile ten supertłumik kosztuje ze trzeba jeszcze tak się bawić?

boomer
30-11-04, 11:22
Moj post to byl zart. Poczytajcie sobie f.t.pl bo tam bylo wielu takich co mysleli jak zwiekszyc glosnosc, najelpsza metdoa - wymienia sie wiecej elementow/caly uklad. A takie zabawy to rzezbienie w gownie, chlopak kupil tlumik nie po to zeby go rozbierac

dareka2
30-11-04, 11:23
Kurde nie wiem, chyba wszystko co ma seryjnie bo na 100% nie miał nic grzebane.
Ale jak zapaliłem go bez końcowego tłumika to chodził jak powinien.

Tomo
30-11-04, 11:26
to zrób prostą rurę od katalizatora bez tłumików środkowych , najlepiej troche większą niż była (powiedz jaki masz silnik, auto dokladnie zanim będziesz dobierał rury) i na końcu zainstaluj ten tłumik.

EDIT:
Chyba że sprzedaj ten tłumik i przyspawaj sobie końcówkę :roll: Ale wierz mi takie warczenie jest fajne na krótka metę a warczący wydech który nie daje mocy a jednyne jego zadanie to warczenie to maksymalna kicha :evil: Kiedyś tak miałem i bardzo się tego wstydze...

havok
30-11-04, 11:27
dareka2, a może jakieś dzień dobry chociaż?

Co do pytania: jak ja wybebeszyłem kata to się zrobił głośniejszy. Ale akurat mnie to przeszkadza, więc sobie zamiast kata rezonans z MG wstawiam...

A właśnie, jeśli chę wstawić nową rurę w wydech (za tłumikiem środkowym), a na końcu mam M-techa, to jaki rozmiar wstawić? 55mm, jak w M-techu? Silniczek D16Z6.

dareka2
30-11-04, 11:42
Oj jaki brak kultury z mojej strony
Dzień Dobry
Mam coupe 5 gen silnik 1.6 v-tec D16Z9

boomer
30-11-04, 11:44
Witamy sie w innym watku, ale to taki drobny szczegol...

nowy125
30-11-04, 11:57
ledwo się chłopak pojawił i już go zjechali. trochę tolerancji geje ;)

cze dareka

boomer
30-11-04, 12:03
ledwo się chłopak pojawił i już go zjechali. trochę tolerancji geje
Kto zjechal?

nowy125
30-11-04, 12:05
ledwo się chłopak pojawił i już go zjechali. trochę tolerancji geje
Kto zjechal?

no havok i ty delikatnie coprawda ale odrazu jakieś "ale"

Tomo
30-11-04, 12:07
no tam jest jakis VTEC więc jak chcesz moc maksymalną lepszą to warto pomierzyć pod krzywki vtecowe. A jak chceśz mieć elastyczność to trzeba to jakoś wypośrodkować. Lepiej zawsze oddawać specjalistom ;)

4est
30-11-04, 20:37
pojeździj troche - po kilkuset km tłumik sie troche przepali i na pewno bedzie głośniejszy - przynajmniej tak jest z ulterami

Hook
01-12-04, 10:02
Skleroza chlopaki.
dareka1 swego czasu na naszym forum jeszcze na tuning.pl przez tydzien dowiadywal sie o tlumik. Kojarzycie? :)
No i wzial u mnei dedykowanego czyli na seryjnym ukladzie wydechowym nei bedzie on ryczal bo by nie mial atestu. Proste.
Moja rada dareka to wywal tlumik srodkowy i kata a uzyskasz kompromis miedzy warczeniem a komfortem jazdy. Wybebeszac bym go nei wybebeszal bo bedzie wyl! a to boli po 2-5 minutach 120-140km/h na budziku

wara99
01-12-04, 11:04
jak wywalisz wszystko bedzie glosno . najpierw wytni srodkowy powinno byc akurat . a jak bedzie za cicho to wywal kata wtedy bedzie naprawde glosno . :D

Hook
01-12-04, 11:15
Masz dedykowanego ultera i probowales tego czy tak sobie sadzisz na podstawie doswiadczenia z tlumikami "sportowymi" swojego badz innych?
Wnioskuje raczej to drugie.

Mam ten sam silnik co dareka. Wydech pelen przelot. Ten sam tlumik tyle ze w wersji DUET i naprawde nei jest glosno, ba czasem chcialbym troche glosniej ale jak jade gdzies dluzej to dziekuje ze nie jest glosniejszy bo bym sie denerwowal jak kiedys przy "sportowym" tlumiku :?

kosiniak
01-12-04, 11:27
pojeździj troche - po kilkuset km tłumik sie troche przepali i na pewno bedzie głośniejszy - przynajmniej tak jest z ulterami
dokładnie, tak jest z większością tłumików

Hook
01-12-04, 11:28
ale nie zrobi sie z cichutkiego ryczacy. Bedzie deliaktna roznica. Sprawdzilem ;)

dareka2
01-12-04, 12:01
No właśnie nie jestem taki nowy tylko częściej przeglądam forum niż zadaje pytania :lol: