PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Z Hamulcami - Pomocy



coupe 15
24-09-08, 09:04
:confused: WITAM jestem nowy na forum i od niedawna jestem posiadaczem (:) szczęśliwym) hani civic coupe b15 z 94' . nie wiem co dolega hamulcom najpierw hamuje tył a potem przód, ale tylko do momentu gdy nie nagrzeja sie hamulce- puźniej jest ok. nie mam pojęcia jak sie za to zabrać ??? prosze o pomoc bo nie wiem co ma wpływ na nieprawidłowe działanie hamowników ( nie ma abs, za to ma nowe bebny i okładziny z tyłu) będę wdzieczny za kazda podpowiedź z góry dziękuje, pozdrawiam i z niecierpliwościa czekam na porady

mizer
24-09-08, 13:57
Sprawdz tloczki czy ci sie nie zatarly ( nie odbijaja), czy masz dosyc plynu hamulcowego i czy nie masz czasem ich zapowietrzonych ( nastepstwo miedzy innymi braku plynu ).
Zdejmij kolo, odkrec dolna srube zacisku, syciagnij klocki i sprawdz gumy na tloczku, czy nie sa zasyfione/popekane.

Lcfr
24-09-08, 17:22
skąd wiesz że tył hamuje wcześniej od przodu?

coupe 15
24-09-08, 21:37
witamdziekuje za pomoc

wiem z tad ze jak depne po heblah to tylne koła sie po prostu blokuja i piszcza opony a przód jak jechał tak jedzie ( no moze delikatnie zwalnia)

stan płynu jest ok, a cylinderki nie wiem ale sprawdze.

a czy w tym układzie hamulcowym jest taki wynalazek jk korektor siły hamowania??

dziekuje za rady rozbiore to jutro po robocie i popatrze co moze byc ni tak jeszcze raz dzieki

Tompro
25-09-08, 09:00
Jest korektor siły hamowania na ścianie grodziowej. Za silnikiem masz taki łącznik z sześcioma rurkami i to jest właśnie korektor. Ale tak jak miałeś wcześniej napisane sprawdź tłoczek. Ja bym jeszcze wyjął klocki i przeczyścił oraz nasmarował smarem miedzianym blaszki - prowadnice klocków. Możesz też zobaczyć czy zacisk się swobodnie przesuwa względem jarzma na prowadnicach - to są przedłużenia tych dwóch śrub które będziesz odkręcał do zdjęcia zacisku.

coupe 15
25-09-08, 12:19
witam . dzieki za podpowiedzi od samego rana stoi hania u nmojego zaprzyjaźnionego mechaniora
podobno już jest ok, porozkręcał poczyścił nasmarował zmienił płyn hamulcowy ( podobno był silnie brudnyi zanieczyszczony)
sprawdze jak wruce z roboty (właśnie w niej siedzę i tak 5 dni w tygodniu aż do 16 :-( )mam nadzieję że wynik pracy mechaniora będzie owocny jeszcze raz dzieki za wskazówki

miałem to zrobić sam ale niestety muszę wieczorem jechać w traskę dla tego zmontował to mechanik mimo wszystko bardzo dziekuje a info mi się pżydadza w razie gdyby była potrzeba zajrzeć tam jeszcze raz