PDA

Zobacz pełną wersję : Zgubione kluczyki Civic v hb



R3X3
21-06-18, 18:41
Jak w tytule zgubiłem kluczyk i immobiliserem. Pomijając zamknięte auto. Mogę cokolwiek zrobić żeby jeździć czy nie bardzo?

siara87
21-06-18, 21:59
jaki immobiliser? czarny breloczek?

R3X3
21-06-18, 22:22
Tak

Na kółko mrugjace połączone kablem gdzieś idące, po środku złączone wtyczka na 3 wejścia

Jest wyjście jakieś czy kaplica

siara87
21-06-18, 22:37
tak, to jest proste do usuniecia. Pod deska masz czarny sterownik, odpinasz go a pozostale kostki z instalacji auta spinasz spowrotem ze soba i odpala

R3X3
21-06-18, 22:40
Dajesz mnie teraz ogromną nadzieję... Od 20 w okolicach fakty zagubienia kluczyków do 4 rana szukając, następnego dnia spędzając jakiś kilka trochę godzin do teraz z około 40 h. Można krok po kroku, bo wiem tylko że jest tam taka czarna Skrzynecka na trytytce podwieszana ale kable ida do niej chyba, a jeśli to ogarnę jak się ma sprawa do stacyjki

Bo na dostanie się do środka chodźby i silowo to powinienem ogarnąć

siara87
21-06-18, 22:46
Ta skrzyneczka powinna byc mniej wiecej pod kierownica i powinny z niej wychodzic czarne przewody wpiete w instalacje auta. Zeby odpalic auto mozna wyjac stacyjke ( trzeba ja fizycznie zdjac z kolumny zeby nie bylo blokady kierownicy) a pozniej odkercic z tylu czarna okragla kosc od zaplonu i po przekreceniu jej w srodku auto odpali

R3X3
21-06-18, 22:52
Czytam czytam i nie kumam, można jak dla zielonego. Coś dokładniej :x jedyne co przy aucie narazie zrobiłem to wyciągnąłem z niego wszystko oprócz deski i wymieniłem tuleje z poprzecznego i duże cukierki. Przewody mi obce. Rozumiem że będę mógł jakoś odpalać auto na włamywacz obchodzac stacyjki coś w stylu GTA spiecia kabli?

Jaka czarna kos z jakiego tyłu jak odczepic takie kółko za kierownicą SRS? Czy nie to

Krok po kroku? Please. I jak z drzwiami do włamania czy kluczyk inny będzie pasować, byle tylko jeździło mogę nawet na kłódkę te auto zrobić jak fasola

siara87
21-06-18, 23:02
wymontowaniu stacyjki masz taki widok:
https://i.imged.pl/stacyjka-kluczyk-wkladka-honda-civic-v-vi-komplet-4450856043.jpg
po odkreceniu dwoch srobek czesc z kablami (na gornej fotce po lewej stronie) wychodzi i masz kostke stacyjki na wierzchu, wyglada tak:
https://image.ceneostatic.pl/data/products/10112472/i-kostka-stacyjki-honda-civic-hb-coupe-eg-ej-10-91-12-95-2-5.jpg
w prawym gornym rogu widac bialy okragly element z dziurka, wkladasz w ta dziurke srubokret, przekrecasz i auto odpala

R3X3
21-06-18, 23:03
I te przewody żeby spiac, to otworzyć kostkę i w środku będą kostka kostka takie same czy skręca i będą różne?

siara87
21-06-18, 23:07
w stacyjce nic nie trzeba spinac, przekrecasz jak kluczykiem

R3X3
21-06-18, 23:09
Chyba mniej więcej z tą stacyjka rozumiem, te brązowe zostawiam w elektrye, rozmontowywuje, białe przekręcsm by odpalić skręca by zgasic. A jak z tym immo dokładnie i drzwi do ogarnięcia?

siara87
21-06-18, 23:18
No tak, brazowe musza zostac wpiete. Mozesz wymontowac zamek, zaniesc na dorobienie kluczyka i po problemie. Co do immo to wywalasz to czarne pudeleczko i zostaja potem chyba cztery fabryczne kostki wiszace pod deska, spinasz duza z duza i mala z mala i bedzie dzialac

R3X3
21-06-18, 23:23
No co Ty gaadasz

Takie dorobienie to swoje kosztuje pewnie. Ale czytałem na forach innych że... Otwarcie auta 200zl. Potem ASO 2tyg 1000zl za złamanie immo plus komputer coś tam coś tam. Chyba że to nowych tylko.

A żeby auto zabezpieczyć jak auta nie uda mi się zamknąć to stacyjki do domu będę brak hahs

siara87
21-06-18, 23:29
no to zamawiaj zestwaw stacyjka plus zamki z kluczykami i po problemie, aby tylko sprawnie otworzyc auto

R3X3
22-06-18, 00:12
Jakiś pomysł jak dostać się do środka jak nigdy auta prawie nie zamykalem to przed zgubieniem zamknąłem

A tam jak będzie działać to po co stacyjka koszty i wgl kolejny ciężar out z auta :)

mały_miszcz
22-06-18, 21:04
Zamek masz pewnie tak wychechlany ze otworzysz go kazdym kluczykiem z Hondy ;)
Gorzej ze stacyjka

R3X3
23-06-18, 06:29
Tzn nie każdym, kumpel ma 4 klucze do hondy 1 da się otworzyć przy odrobinie szarpania i siły.

R3X3
23-06-18, 10:33
Otwarlem ta skrzynkę ale ona nie ma kostek przewody są wlutowane w płytę jak w komputerze

Dobra nie wiem co zrobiłem ale pali, mogę ta cała skrzynkę wywalić bo ona jest rozdwojona, roztrojona na 3 gdzieś czy musi zostać

R3X3
23-06-18, 11:36
Ok cała wiązke wywaliłem która była z tą skrzynka pali, mam nadzieję że żaden układ przez to nie przestał działać, teraz mam problem jak wykręcić stacyjke z kolumny

Czy mi aie wydaje czy stacyjka jest przytwierdzona na stałe na niach do kolumny

R3X3
23-06-18, 18:26
Pomocy wszystko było ogarnięte odpisałem cała wiązke z immo i działało po odpieciu wiązki z zapłonem i wpieciu nic wskazówka z paliwa zawieszona światła puszcza, nic się nie dzieje

R3X3
23-06-18, 19:29
Dodam że nawet po odpieciu akumulatora wskazówka z paliwa nie opada

Po ponownym podłączeniu immobilisera miga, wina leży w tym że wyciągnąłem wiązke zapłonu? Komputer mógł wykryć grzebanie w przewodach i zablokował komputer?

R3X3
24-06-18, 20:08
Idzie coś zrobić, w ostateczności przełożyć cześć wiązki z innego auta, coś?