PDA

Zobacz pełną wersję : Pedał hamulca wpada w podłogę.



ŁukaszSTK
21-06-18, 03:00
Cześć.

Wiem że temat był poruszany nie raz ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Rok temu zrobiłem swapa z przodu z 242 i pompy 13/16 na 262 i pompę 15/16 razem z serwem. Wtedy pedał hamulca zrobił się nieco miększy ale mi to idealnie pasowało do podbijania gazu piętą. W tamtym miesiącu wymieniałem klocki, tarcze, regeneracja zacisków, wymiana płynu i odpowietrzanie. Odpowietrzyłem kilka razy każde koło zaczynajac od najdalszego w wlewając cały czas nowy płyn. Wtedy hamulec już wpadł w podłogę. Oddałem auto do mechanika na swap tarcz na tył i żeby założył pompę i serwo calowe, myślałem ze coś to pomoże ale jest nadal tak samo, abp spowalnia samochód i zatrzymuje się na ścianie groszkowej. Mechanik zaproponował wymianę przewodów skoro już wszystko było zrobione, myślicie że to będzie to?

Szczur[R]
21-06-18, 15:10
Mechanik zaproponował wymianę przewodów skoro już wszystko było zrobione, myślicie że to będzie to?
Masz dwie opcje:
- zajrzeć pod auto w celu sprawdzenia przewodów i podjąć decyzję na tej podstawie
- iść do wróżbity Macieja, bez zaglądania pod auto

ŁukaszSTK
21-06-18, 18:23
Dodam że nie było nigdzie widocznych wycieków.

Ucando
22-06-18, 12:20
Próbowałeś może odpowietrzać w odwrotną stronę? Spotkałem się już z podobnym przypadkiem, że odpowietrzenie w odwrotnej kolejności pomogło. Sprawdź też czy czasami przewody hamulcowe ci nie "puchnął", wtedy też pedał hamulca często wpada w podłogę.

ŁukaszSTK
22-06-18, 21:46
W drugą stronę znaczy od najbliższego? Bo czytałem gdzieś na forum jeszcze o jakiejś metodzie na skos.

Tiga
25-06-18, 10:55
Zapowietrzona pompa ABS?

ŁukaszSTK
25-06-18, 18:58
ABS’u brak na pokładzie.

kamil39
25-06-18, 23:47
Sprawdz czy są wszystkie odpowietrzniki na zacisków na górze, ( nie wiem czy z tyłu jest mozliwosc zamiany stronami zacisków, ale z przodu miałem kiedys takie jaja).

Jakub_rm
26-09-19, 03:32
Małe pytanie, czy ktoś z Was korzysta z jakiegoś sprytnego urządzenia, patentu w celu jednoosobowej wymiany płynu hamulcowego lub odpowietrzenia układu? Jest trochę "urządzeń" do tego celu na rynku, w różnych pieniądzach, różnych patentów, ale może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób.

ma1ster
02-10-19, 16:52
Strzykawka 100ml z apteki i wężyk silikonowy 3mm...

Jakub_rm
02-10-19, 22:25
Hmm, pomysł może i dobry, ale nie jest zbyt mała pojemność strzykawki w przypadku wymiany płynu w układzie? Chyba, że strzykawka tylko w celu odessania płynu ze zbiorniczka 🤔

ma1ster
03-10-19, 17:02
Uważasz, że strzykawka 100ml jest mała? Wystarczyła by taka 60ml... Zawsze odpowietrzam sam i nic więcej nie trzeba.