PDA

Zobacz pełną wersję : Kierownica słabo odbija w jedną stronę



marcin19883
02-06-18, 13:06
Mam nietypowy problem. Rok temu kupiłem ej9 z 97r. Fajnie się jeździ, tylko kierowca słabo odbija. W lewo jak skręce to po puszczeniu kierownicy, stoi w miejscu. Jak skręce w prawo, to wraca. Mierzyłem dolny sworzeń z punktami stałymi, jest równo po obu stronach. Czy to mogą być wahacze górne? Bo innej opcji nie ma? Zwrotnica prosta. Wahacze góra oryginał 21lat bez luzów. Ustawienie zbieżności nie pomogło. Auto nie ściąga.
Czy ktoś z was miał podobny problem i jak go rozwiązał? Nie chcę mi się wymieniać na ślepo wszystkiego.

rooter666
03-06-18, 13:39
Słabe odbijanie to właśnie może być wina zacierającego sworznia, najlepiej rozłącz obie końcówki drążków i wtedy będziesz czuć czy któreś koło ciężej się skręca.

marcin19883
05-06-18, 15:48
Słabe odbijanie to właśnie może być wina zacierającego sworznia, najlepiej rozłącz obie końcówki drążków i wtedy będziesz czuć czy któreś koło ciężej się skręca.Końcówki i sworznie dolne zostały wymienione. Przed i po jest tak samo.
Z ciekawości zamieniłem wahacze górne miejscami i jest dużo lepiej. Kierownica odbija prawie równo w obie strony. Czyli to wahacze do wymiany?

rooter666
05-06-18, 17:30
To zostały górne sworznie jako powód a sam wahacz przecież stoi w miejscu przy skręcie.

kamil39
07-06-18, 10:50
Zmieniajac wahacze stronami (one nie sa takie same), zmieniasz polozenie zwrotnicy, czesta modyfikacja, to zamiana tych wahaczy, aby łatwiej auto ogolnei skrecalo.

marcin19883
04-07-18, 03:13
Wymieniłem wahacze na nowe. Poprawiło się wszystko znacznie. Problem rozwiązany.