PDA

Zobacz pełną wersję : ALARM.CENTRALNY/ Jaki siłownik do tylnej klapy w civie 3D 6g



cypiz
14-11-05, 21:16
Cześć

Jutro zakładam alarm oraz centralny zamek.

Mam już wszystko przygotowane, zastanawiam się tylko czy taki zwykły siłownik z allegro za pare złotych (nie sterujący, dwa przewody) będzie pasował do tylnej klapy bagażnika, cobym sobie ładnie klapę mógł otwierać z pilota??

Alarm to Fighter F29. Mam 3 siłowniki w zestawie, jeden z nich sterujący (5 przewodów), który powinien wylądować w drzwiach kierowcy. Do tego jeszcze ultradźwięki oraz syrena z własnym zasilaniem. Tak przygotowany mam zamiar jutro oddać samochód do gościa od alarmów.

Przegrzebałem w archiwum i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie.

LIO
14-11-05, 21:45
w dziale Car audio i zabezpieczenia powinno to być

w sumie da rade
tylko tam jest na linki klapa nie na cięgna, ale powinno dać rade

cypiz
14-11-05, 21:47
cholera, to moze by tak ktos przeniósł, sorki :|

Czyli jak mi jutro powie koles, ze nie da rady... mam mu powiedziec, chlopie wez sie postaraj bo mi LIO mowil, ze da rade ;)

LIO
14-11-05, 21:53
sam siłownik da rade otworzyć klape, tzn uchylić, nie podnieść :D więc to jest odpowiedź na pierwsze pytanie

natomiast co do podłączenia siłownika do alarmu i zaprogramowanie dodatkowego guzika, który to będzie robił, to Ci nie powiem dokładnie. Raczej to nie pójdzie z centralki od zamków, tylko od alarmu, ale o to pytaj już fachowców, to nie dla mnie (boje się prądu ;) )

cypiz
14-11-05, 22:03
sam siłownik da rade otworzyć klape, tzn uchylić, nie podnieść :D więc to jest odpowiedź na pierwsze pytanie

tak, mialem na mysli uchylenie, cobym nie musial biegac z kluczykiem i otwierac, lub korzystac z wewnetrznego otwierania


natomiast co do podłączenia siłownika do alarmu i zaprogramowanie dodatkowego guzika, który to będzie robił, to Ci nie powiem dokładnie. Raczej to nie pójdzie z centralki od zamków, tylko od alarmu, ale o to pytaj już fachowców, to nie dla mnie (boje się prądu ;) )

tym niech on sie martwi, na kluczyku jest otwieranie klapy... wiec szkoda nie skorzystac z dodatkowego klawisza/f-ji

Dzienx za pomoc... mam nadzieje, ze wszystkie silownik spasuja i to cholerne domykanie drzwi od wewnatrz bedzie dzialac jako tako, gdzies przeczytalem ze sa z tym problemy.

Maro
14-11-05, 22:51
Do otwierania zamka klapy wystarczy zwykły siłownik. Napisałeś że na kluczyku masz trzeci przycisk? Nie wydaje mi sie , żeby w hondzie takiej jak ty masz były kluczyki z przyciskami do zamykania i otwierania centralnego zamka .
A to czy będzie działać otwiernie klapy to zależy czy w alarmie twoim jest dodatkowy kanał ( czyli ten dodatkowy kanał może obsługiwać siłownik od tylnej klapy).
Najlepij będzie jak poczytasz instrukcje obsługi , to napewno tam będzie opisane czy ten alarm został wyposażony w dodatkowy kanał.
P.S. Alarmy Fighter nie są najlepszej jakości .

cypiz
15-11-05, 06:48
Do otwierania zamka klapy wystarczy zwykły siłownik. Napisałeś że na kluczyku masz trzeci przycisk? Nie wydaje mi sie , żeby w hondzie takiej jak ty masz były kluczyki z przyciskami do zamykania i otwierania centralnego zamka .
A to czy będzie działać otwiernie klapy to zależy czy w alarmie twoim jest dodatkowy kanał ( czyli ten dodatkowy kanał może obsługiwać siłownik od tylnej klapy).
Najlepij będzie jak poczytasz instrukcje obsługi , to napewno tam będzie opisane czy ten alarm został wyposażony w dodatkowy kanał.
P.S. Alarmy Fighter nie są najlepszej jakości .

Na pilocie od Fightera jest trzeci przycisk, wiec chyba nie został tam wyprowadzony dla jaj? Jeśli chodzi od dodatkowy kanał to nie wiem, nie znam się na tym tak dobrze. Okaże się niedługo. Co do jakości Fighterów, wydaje mi się że i tak są lepsze od Legendfordów, Magicarów i innej tanizny z alledrogo ;P

Z resztą co my tu rozmawiamy o jakości jak ten alarm nie kosztował nawet 200PLN

Maro
15-11-05, 07:52
na kluczyku jest otwieranie klapy... wiec szkoda nie skorzystac z dodatkowego klawisza/f-ji

Chodziło mi dokładnie o te zdanie .
Nie napisałeś , że masz pilot 3 przyciskowy,a że masz kluczyk . A to mnie zaciekawiło ,że jak w hondzie takiej co ty masz może być taki kluczyk. W większości nowych samochodach są montowane w kluczyku przyciski od otwierania i zamykania centralnego zamka . I wtedy jak sie zakłada alarm to już nie są potrzebne piloty. Zastępuje je własnie ten kluczyk.

E2rd
15-11-05, 09:21
W klapę możesz zamontować siłownik, dwa przewody jeden do masy drugi sterownika (który powinieneś dokupić około 35PLN) centralnego zamka, takiego jak masz do tego kompletu od drzwi. Alarm powinien mieć dodatkowe wyjście do sterowania dowolnym urządzeniem, doprowadzasz ten sygnał do tego dodatkowego sterownika. Czy alarm ma takowe wyjście możesz wyczytać w instrukcji.

Edit: Właśnie w necie znalazłem, ten model ma taką funkcję i wyjście.

Myślę, że jak dajesz do fachury od alarmów, to gość będzie zorientowany, jeżeli nie to ja bym z niego zrezygnował i innego znalazł.

emg
15-11-05, 14:37
Alarm powinien mieć dodatkowe wyjście do sterowania dowolnym urządzeniem, doprowadzasz ten sygnał do tego dodatkowego sterownika.
wystarczy zwykły przekaźnik, jak jest wyjście z alarmu

ppm702
15-11-05, 15:57
zanim zaczniesz rzeźbić z klapą to weź wagę wędkarską, zaczep ją o mocowanie cięgna linki do otwierania bagażnika i sprawdź jakiej siły potrzebujesz aby otworzyć klapę. Śmiem twierdzić, że zwykły siłownik od drzwi nie da rady...

Składa się on z przekładni zrobionych z tworzywa sztucznego, a otwarcie klapy wymaga większej siły, niż odryglowanie drzwi... Są specjalne elektromagnetyczne siłowniki do tego przystosowane i ich koszt oscyluje około 80PLN. One dają radę, bo w poprzednim aucie robiłem "gładka klapę" i hulało jak ta lala :D Wtedy śpisz spokojnie, bo otwarcie klapy nastepuje na skutek przesunięcia elementu siłownika w polu elektromagnetycznym i nie ma co się uszkodzić.

Co do sterowania, to jak napisał Emg, puść instalację przez stycznik, bo inaczej możesz przy dobrych układach sfajczyć alarm. Przy okazji dobra rada wujka Zdzisia ;) zasilanie cewki stycznika przyłączasz do alarmu, a na wejściu przed stycznikiem daj bezpiecznik - to będzie kawałek kabla w samochodzie i dobrze byłoby, żebyś czegoś sobie nie uszkodził.

przykładowy siłownik, który byłby dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Poszukaj lepiej czegoś takiego, bo na elektryce nie warto oszczędzać... (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=71319096)

kenny
15-11-05, 16:06
zanim zaczniesz rzeźbić z klapą to weź wagę wędkarską, zaczep ją o mocowanie cięgna linki do otwierania bagażnika i sprawdź jakiej siły potrzebujesz aby otworzyć klapę. Śmiem twierdzić, że zwykły siłownik od drzwi nie da rady...



tak, mialem na mysli uchylenie, cobym nie musial biegac z kluczykiem i otwierac, lub korzystac z wewnetrznego otwierania

ppm702
15-11-05, 16:15
zanim zaczniesz rzeźbić z klapą to weź wagę wędkarską, zaczep ją o mocowanie cięgna linki do otwierania bagażnika i sprawdź jakiej siły potrzebujesz aby otworzyć klapę. Śmiem twierdzić, że zwykły siłownik od drzwi nie da rady...



tak, mialem na mysli uchylenie, cobym nie musial biegac z kluczykiem i otwierac, lub korzystac z wewnetrznego otwierania
czytaj ze zrozumieniem :evil: poza tym widziałeś link, który wrzuciłem do posta :?:
należy rozebrać plastiki od bagaznika i po rozłożeniu oparć na zamkniętym bagażniku poprzez właśnie wagę otworzyć bagaznik przyczepiając wagę do mocowania cięgna i sprawdzić jaka siła jest niezbędna dla otwarcia odryglowania klapy

rem36
15-11-05, 17:01
nei wiem czy cos wniose do rozmowy ale w mikrze zwykly siłownik daje rade po zrobienu odpowiedniej dzwigni :) za samo ciegno nie otwieral

Maro
15-11-05, 17:33
A ja miałem w porzedniej hani i w tej co teraz mam Wstawiony najzwyklejszy siłownik i chodzi dobrze .(za każdym razem daje rade.) . Tylko musiałem wstawic sprężynke żeby zamek odciągał sie z powrotem. A i jescze u mnie cały mechanizm otwierania zamka chodzi na druty , a nie na linki.

E2rd
15-11-05, 18:36
E2rd napisał/a:
Alarm powinien mieć dodatkowe wyjście do sterowania dowolnym urządzeniem, doprowadzasz ten sygnał do tego dodatkowego sterownika.


emg napisał/a:
wystarczy zwykły przekaźnik, jak jest wyjście z alarmu


Nie zawsze starczy przekażnik, bo czas impulsu na wyjściu alarmu może być długi i silniczek w siłowniku ulegnie sfajczeniu :grin: A dodatkowy sterownik włączy na określony bezpieczny czas siłownik niezależnie od czasu impulsu z alarmem.
Może niejasno napisałem o tym dodatkowym sterowniku, używa się takiego samego drugiego a nie tego co steruje siłownikami w drzwiach. W przypadku siłownika od ppm702 faktycznie może być przekaźnik i będzie OK.

kenny
15-11-05, 19:35
Sorry ziom, opierałem się na tym:


sprawdź jakiej siły potrzebujesz aby otworzyć klapę.

emg
15-11-05, 19:43
Nie zawsze starczy przekażnik, bo czas impulsu na wyjściu alarmu może być długi
zazwyczaj w dobrych alarmach impuls pojawia się na czas trzymania przycisku

cypiz
15-11-05, 22:19
Okey, alarm i centralny zalozony.

Problem klapy nadal swiezy. O ile do drzwi pasazera i kierowcy wystarczyl silownik uniwersalny, ktory kupilem za chyba 6brutto ;) to do tylnej klapy taki niestety nie bedzie pasowal. Jest za wielki, zeby go tam wsadzic, a przykrecic na szynie to juz w ogole nie da rady.

Mam natomiast wyciagniete kabelki do bagaznika, wiec pozostaje mi tam wsadzic (moze nawet na wlasna reke) jakis silownik, ktory to bedzie otwieral. Ten z allegro za 80PLN drogi, imho za drogi.

ppm702
15-11-05, 22:38
wiem, że drogi ale sprawdzony :) zawsze możesz wrzucić tańszy i w razie czego się przesiąść na droższy :)

cypiz
16-11-05, 07:08
wiem, że drogi ale sprawdzony :) zawsze możesz wrzucić tańszy i w razie czego się przesiąść na droższy :)

Zgadza sie :)

Poszukam czegos na spokojnie, chyba ze uda mi sie kupic oryginalny uzywany... ciekawe ile kosztuje ;)

rodzyneck
27-02-07, 15:33
Pozwolicie że odgrzebię temat... :)
Czy macie jakieś konkrety co do rodzaju siłownika, ewentualnie samego wymaganego przez zamek uciągu, może jakieś fotki lub propozycje zamontowania siłownika... cokolwiek? :)

K@mmil
11-10-11, 08:12
wybaczcie że odgrzewam starego kotleta ale...

Siła uciągu potrzebna do otworzenia klapy to ok 4-6kg (na cięgnie między zamkiem a bębenkiem kluczyka) więc super siłownika za 80zł nie potrzeba. ale może mi ktoś powiedzieć jak zrobić by siłownik odbijał spowrotem żeby klapa się mogła zamknąć?