PDA

Zobacz pełną wersję : Ek4

fabi888
22-09-08, 14:14
Witam.
Mam zamiar kupić civica 95-00.
Na co należy zwrócić uwagę?? Silnik, karoseria, nadwozie, podwozie...??? Proszę o wszystko co może przydać się przy kupnie tego auta, żeby nie trafić na "minę"... Gdzie może pojawić się rdza, gdzie to bardziej przeszkadza gdzie mniej, po czym poznać, że samochód jest zajeżdżony?? No wszystko po prostu....

jeszcze mam pytanie czy lepiej kupić auto kupione w Polsce czy z zagranicy??? Jeśli zza granicy to czy jakieś konkretne kraje np. tylko Niemcy, czy jak???

Jeszcze moje jedno konkretne pytanie kiedy należy wymienić rozrząd i jakie to są pieniądze???

Z góry dzięki i proszę o konkretne i uargumentowane odpowiedzi...

oldee
22-09-08, 14:58
gdy kupisz z niemiec to napewno zawieszenie będziesz miał lepsze (mniej wyeksploatowane) niż jak byś kupił jeżdżącego po Polsce już jakis czas.

po drugie nie kupowal bym egzemlarza, który ma silnik wyczyszczony na błysk, że aż jest cały tłusty od jakiś preparatów. w moim przekonaniu silnik powinien wyglądać naturalnie, a to nie jest jego naturalny wygląd.

fabi888
26-09-08, 23:29
dzieki wielkie. Widze że zbyt wielu znawców tematu to tutaj nie ma ;/ a forum wydaje się adekwatne do mojego pytania no ale cóż...

choin
27-09-08, 00:13
Heh nie łatwo tak z góry powiedzieć co jest nie tak. Trzeba go obejrzeć samemu dokładnie i wtedy się określić.
Odnośnie mechaniki na pewno trzeba posłuchać odgłosu silnika. Przy dodaniu gazu oraz na wolnych obrotach. Czy nic nie stuka w silniku, czy pracuje równo bez żadnych problemów wchodząc na oboroty. W tych autach trzeba szczególnie poświęcić czasu na obejrzenie tylnich nadkól bo tam najczęściej pojawia się rdza. W VI gen. pojawiał się czasem też problem z rdzewiejącą podłogą więc można też rzucić okiem na te miejsca. Musisz też wiedzieć że trzaskanie które występować tam może spowodowane może być matami które się znajdują pod wykładziną [zero składni ma to zdanie ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi :) ] Odnośnie przeszłości auta trzeba obejrzeć każdą szczelinę między elementami a przede wszystkim zdeżaki. Porównać obie strony czy są równe bo jeśli samochód miał jakieś buziaki to dzięki takim porównaniom można to odkryć. Plastik jest taki że po choć małych historiach będzie już gorzej przylegał do samochodu (porównaj szczeliny pod lampam, na błotnikach itd. i). Jak poznać czy samochód jest zjeżdżony? Po przebiegu :) Warto też zwrócić uwagę na wytarcie kierownicy oraz drążka zmiany biegów, fotele... Na oko :)
Obejrzyj samochód z daleka. Spójrz na niego przy dobrym świetle z jakiejś odległości i poświęcaj uwagę każdemu elementowi samochodu. Można wtedy dojrzeć różnice i ewentualne wgłębienia oraz niedociągłości jeśli auto było naprawiane po jakiejś kolizji.
Odnośnie miejsca kupna auta. Za granicą oczywiście drogi sa lepsze więc zawiecha będzie w stanie dobrym lecz szczerze mówiąc ja wolę autko kupione w polsce. Jeśli fura jest z zagranicznego komisu (co rzadko zdaża się kupno od indywidualnego klienta) to wiedz że większość jest po "liftingach" klejone na siłę że gdy przyjedzie jakiś polaczek to arab go opchnie za grosze a co się potem stanie to już nie jego brocha. Autko z polski to swojak.
Rozrząd wymieniasz po każdym zakupie auta bo tylko TY będziesz miał pewność że takowa czynność była uczyniona a za ile to nie powiem Ci bo się nie orientuję :)

kenny
27-09-08, 00:28
dzieki wielkie. Widze że zbyt wielu znawców tematu to tutaj nie ma ;/ a forum wydaje się adekwatne do mojego pytania no ale cóż...

Kolego drogi, poczytaj najpierw forum, zwróć uwagę na przyklejone tematy i te ze słowem FAQ. Na tym forum jest prawie wszystko co dotyczy civica, lecz trzeba poszukać. Jeśli po wpisaniu zapytania w szukajkę dostajesz kilkadziesiąt wątków do przejrzenia to podziękuj podobnym sobie userom, którym również się nie chciało poszukać.