PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik do 6gen z wyzszej generacji?



najman
22-09-08, 11:56
Niebawem czeka mnie remont mojego D16Y7 gdyz wciaga okoloa litra oleju na 1000km. Zastanawiam sie tez moze nad nowym silnikiem i tak gladalem na allegro co jest i znalazlem taki silnik jak moj ale z przebiegiem 120tys niby realnym z 98 roku za 1800zl ale znalazlem tez dosc sporo soro silnikow 1.6 z nowszego modelu hondy z wersji sport. Ma on 110 koni i za 2400 jest do kupienie z przebiegiem 50tys, czy w ogole istnieje mozliwosc zamontowania takiego silnika? Ktos moze cos takiego robil? Co sadzicie o tym silniku? W porownaniu do D16Y7?

dziadu
22-09-08, 12:12
Wpisz na allegro "swap civic d16y2" koles ma pelnego swapa do przekładki za 3000zł, ponoć w idelanym stanie...
D16Y2 ma 125KM i VTECA oraz OBD1 (na 140KM zrobisz sobie po małych modach) :)wiec ja bym na twoi miejscu kupił cos takiego !!!!
W komplet koles daje wszystko co potrzebne (silnik, skrzynia, połoscie, osprzet, wiazka, sterownik itd)
Pamietaj ze swoje czesci tez mozesz pozniej sprzedac za dobre pinieniądze...
Pozdrawiam
dziadutb
PS. MLEKO ma taki silnik w swoim niebieskim EJ9 też po swapie i jest bardzo zadowolony :)

najman
22-09-08, 12:24
No widze ale troche stary taki silnik:/ wolalbym dla pewnosci kupic cos mlodszego i z mniejszym przebiegiem. Ten D16Y2 to nie jest z nowszego modelu a mi wlasnie o cos takiego chodzi. Nie wiem czy jest to mozliwe. Jestem przekonany raczej do remontu swojego silnika bo bede wiedzial co mam a uzywany silnik moze potem byc taki sam jak moj obecny, wiec nie chce 2 razy kasy wywalac. Chyba ze mozliwa by byla zmiana na ten z nowszego modelu to zastanowilbym sie nad tym. Dzieki za info.