PDA

Zobacz pełną wersję : Regulacja zaworów D15B2 + Y7



ŁukaszSTK
13-05-18, 13:40
Cześć.

Od jakiegoś czasu moja Honda chodziła trochę jak diesel, już kiedyś znajomy mi mówił że mam zawory do regulacji to wczoraj się za to zabrałem. Ustawiłem wydechowe ~0,25 i ssące ~0,20 sprawdziłem wszystko trzy razy i odpaliłem. Wtedy się rozczarowałem bo chodziło jeszcze gorzej niż na początku. Silnik to blok D15B2 z głowicą z D16Y7, nie wiem czy są tu inne wartości luzów czy takie jak ustawiłem, ale raczej coś nie pasuje tylko co?
Dodam że nie sugerowałem się oznaczeniami na kółku rozrządu tylko wykręcałem świece i wkładałem pręcik żeby zobaczyć kiedy tłok będzie u góry. Nie robiłem też tego w kolejności zapłonu 1-3-4-2 tylko po kolei 1-2-3-4.

delek
15-05-18, 14:43
Wyreguluj jeszcze raz ale juz z manualem w ręku i zobaczysz, że będzie dobrze.

ŁukaszSTK
15-05-18, 20:44
Jak będę robił według manuala to kiedy „UP” na kółku rozrządu będę miał idealnie u góry to tłok nie będzie w górnym położeniu. Czy chodzi o kolejność tłoków?

delek
16-05-18, 12:58
GMP pierwszego tłoka ustawiasz po białym znaku na kole pasowym i szczerbince, to ma być idealnie. napis UP na kole rozrządu ma być wtedy u góry ale raczej nie idealnie. I dalej okręcasz wałem jak manual każe i robisz kolejne cylindry w podanej kolejności. I zawsze sprawdź po dokręceniu kontry momentem, czy luz mieści się w widełkach z manuala.

kamil39
16-05-18, 16:00
Usaw najpierw gmp, czyli UP u góry i znak na kole pasowym, wtedy krecisz silnikiem zgodnie z obrotami silnika w lewo i po kolejnosci zaplonu regulujesz,
za pierwszym razem tez mi to kiepsko poszlo, potem robilem tak, ze listek wsadzalem 0,25 aby chodzil i dokrecalem kontre na tyle, aby 0,3 nie miał prawa wejsc. Silniczek potem fajnie ucichł ;)

ŁukaszSTK
18-05-18, 08:58
Zrobiłem po swojemu i w końcu się udało. Dzięki za chęć pomocy. 😉

Piechox
18-05-18, 09:11
Zrobiłem po swojemu i w końcu się udało. Dzięki za chęć pomocy. 😉

Mi też mechanik zrobił po swojemu i obroty tak falowały ze daj spokój. Ale jak jest git to dobrze.

posejdon
18-05-18, 10:52
To od niewyregulowanych luzów mogą falować obroty?

Piechox
18-05-18, 15:17
To od niewyregulowanych luzów mogą falować obroty?

Mogą i to mocno.

ŁukaszSTK
19-05-18, 08:41
Właśnie coś mi falują ale bez tragedii i tylko chwile po odpaleniu, później przestaje a ostatnio czyściłem krokowy.