PDA

Zobacz pełną wersję : Laminatowe blotniki przednie Vg pytanko



-marcin-
07-05-18, 10:55
Ma ktos moze takowe (od np zonera)? jak ze spasowaniem itd? bo zastanawiam sie czy nie kupic :)

qureku.
07-05-18, 13:10
pytanie po co ?

Różnica w wadze jest znikoma. Ja miałem kiedyś u siebie w rajdówce, gdzie wygląd zewnętrzny i spasowanie nie było istotne :cool:

-marcin-
07-05-18, 13:25
bo nie chce mi sie :P (jezdzic, ogladac, poza tym potrzebuje na juz) szukac dobrych oem, prostych i nie szpachlowanych blotnikow ;) a zamiennikow nie chce :)

mały_miszcz
08-05-18, 07:38
A jak myslisz? Jak moze byc ze spasowaniem laminatowego blotnika wykonywanego przez jakiegos faceta, gdzies w polsce, w malych ilosciach, prawdopodobnie recznie i bez uzywania wielkich maszyn czy pras za pol miliona? :D
Bedzie przecietnie.
I np. Kolega kiedys mial w solce maske z laminatu. Po roku od pomalowania zaczelo wszystko zlazic. Auto bylo malowane cale, i wszedzie lakier perfekcja tylko maska sie bąblowała. Podobna sytuacja ma sie np. Z corvetta C3 ktora ma laminatowe poszycia i fabryczne lakiery nawet złażą więc uwierz mi że lepiej znaleźć oem błotnik, nawet z wgniotką, lakiernik Ci to na lajcie wyprowadzi i będziesz mial swiety spokoj. Wszystko bedzie pasowac i jest spora szansa ze klar Ci nie zleci po roku :D

-marcin-
08-05-18, 08:02
nie przez jakiegos faceta tylko Zonera czy jak mu tam :) opinie ma dobre (jakosc, spasowanie) ale chcialem zapytac kogos kto ma takie blotniki w civicu ;) :) chodzi mi tylko wylacznie o czas (no i jakosc tez :) ). sam robie wiec wiesz ;) lakiernikom- blacharzom nie wierze. szpachla szpachla szpachla ;)

Hektor139
08-05-18, 12:43
No jak chcesz na juz to zapytaj jakie on ma terminy tylko tak realnie

posejdon
08-05-18, 16:25
A jak myslisz? Jak moze byc ze spasowaniem laminatowego blotnika wykonywanego przez jakiegos faceta, gdzies w polsce, w malych ilosciach, prawdopodobnie recznie i bez uzywania wielkich maszyn czy pras za pol miliona? :D
Bedzie przecietnie.
Bez przesady. To, że nie jest to produkcja wielkoseryjna nie musi od razu świadczyć o słabej jakości produktu. Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o produkcji laminatów to wiedziałbyś, że właśnie ręcznie wychodzi to najlepiej, nie potrzeba do tego wielkich maszyn a najważniejszy w całym procesie jest prototyp. Jest on niczym innym jak oryginalnym elementem, na którym wykonuje się negatywową formę. Jeśli chodzi więc o spasowanie to problemów być nie powinno, pod warunkiem zachowania prawidłowych zasad wytwarzania. To nie jest tak, że ktoś te błotniki struga pojedynczo z drewna i brak im powtarzalności kształtu. Jedyny problem z kształtem może powstać w wyniku złego składowania, kiedy to taki element może po prostu się zwichrować, a i takie odkształcenia również nie są nieodwracalne.
Kompozytowe elementy nadwozia są bardzo przydatne w sporcie, gdzie zderzaki czy błotniki są nieustannie narażone na uszkodzenia. W przypadku zniszczenia nie jeździmy po szrotach w poszukiwaniu części tylko klepiemy sobie nową relatywnie znikomym kosztem.

mały_miszcz
11-05-18, 11:43
No super. Ale chyba nie ma co wymagać jakości i spasowania oem? Nie wiem jak Zoner ale pare laminatów juz w swoim zyciu widzialem i bylo zawsze przeciętnie.

-marcin-
11-05-18, 16:14
jezeli blotniki wzorcowe byly oem i proste to wyrob laminatowy bedzie taki sam jak wzorzec. tylko wlasnie pytanie moje czy w tym przypadku tak wlasnie jest :) konkretnie od zonera :) gadalem z nim przez tel i niby przez te lata co je klepie bylo tylko kilka zwrotow. ale nie wiem czy z powodu pasowania czy jakiegos innego.
juz je chcialem kupic ale czwartek byl a ja na weekend je chcialem a czas 5 dni realizacji , wiec na razie odpuscilem temat na przemyslenia dalsze :P :)