PDA

Zobacz pełną wersję : Cała prawda o lampach Denji - czy warto?



mały_miszcz
18-03-18, 14:56
No hello :D

Jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć wszystko na temat tych lampek, wiadomo że piąte generacje nie słyną z dobrego oświetlenia, mam już zmienione od kilku lat przednie lampy na clear black Depo, ale... no nie uważam żeby nastąpiła poprawa, określibym to zdaniem "z deszczu pod rynne" ;)

Więc do rzeczy:
1. Czy denji świecą dużo lepiej od oem i clearblacków?
2. Czy taki nowy zestaw jest plug&play czy wymaga ingenerencji elektryka?
3. Czy 849PLN za nowe denji na modified.pl to normalna cena, czy kosa?
4. Klosz, plastik czy szkło?
5. Czy mając clearblacki lepszy efekt idzie osiągnąć dokładając do nich niedrogą soczewke, czy korzystniej mimo wszystko wychodzi się na denji?
6. Czy wraz z denji muszą pojawić się spryskiwacze lamp przednich żeby było to chociaż trochę legalne?
7. Czy denji posiadają lampki postojowe?
8. Czy denji posiadają regulacje wysokości jak w oem?
9. Czy oryginalne denji mają żarniki ksenonowe czy żarówki H3?
10. Jak rozróżnić podróbki od oryginału?

-marcin-
18-03-18, 15:26
sorry ze tak nie do konca na temat ale czemu nie chcesz dac do tych depo clear soczewki z xenonem? bedzie super swiecic (sprawdzone) :)

mały_miszcz
18-03-18, 16:41
Bo nie wiem czy Zenon i wszystkie modyfikacje potrzebne do jego wstawienia nie wyjdą 3x drozej jak oddam do hidretrofit do wstawienia ;)
A poza tym mam cleanlooka i nie wiem czy bede mial gdzie przykrecic te przetwornice. Nie ccialbym tez smiecic w komorze :D

-marcin-
18-03-18, 17:22
samemu wstaw. rozkleic klosz trzeba tylko (podgrzac opalarka klej). zestaw soczewek okolo 200zl + xenon.

mały_miszcz
19-03-18, 09:11
A nie bedzie parowal gdy skleje go ponownie?
I jak duze sa przetwornice i czy jest to plug &play czy trzeba miec fakultet z elektryki?
I co z regulacja wysokosci?

Timo-hg
19-03-18, 09:29
Nie ma regulacji w denji, trzeba przekładać z OEM lamp.

Nie ma postojowek.

Siedzi zwykła zarowka H3.

Możesz dać spryskiwacze jak chcesz i tak nawet mało kumaty policjant zabierze dowód za brak homologacji lampy, nie ma wybitej na kloszu.

Cena 849zl jest za nówki w miarę ok, na przeróbkę w hidretrofit musisz położyć kolejne 600zl, żeby mieć postojowki i dobra soczewkę Q5.
Wtedy to świeci wy****iscie.

Przetwornice można dać slim, można też dolozyc autopoziomowanie w bagażniku.

Zrobić jak prawdziwy ksenon a i tak poleci dowód za homologację.

Przerabiałem Denji od A do Z.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

kamil39
19-03-18, 16:47
Samo depo black tez nie ma homologacji, wiadome ze z ksenonem bardziej rzuca się w oczy,
Warto natomiast jakąś soczewkę na bihalogen w depo wrzucac? Swiatla w 5 genie to jakis dramat :( Wbrew pozorom mialem kiedys eg z engel eyesami :D (po poprzednim włascicielu), mozecie nie wierzyc, ale ten kiczowaty szmelc bardzo ładnie swiecic( zarówki zwykle h1) i miał homologacje..

-marcin-
19-03-18, 20:31
mialem angel eyesy i potem zmienilem na cleara ze wstawiona wlasnorecznie soczewka. nie ma porownania w swieceniu tzn soczewka miazdzy angele. co do homologacji na retrofit sa takie naklejeczki e14. po naklejeniu praktycznie wyglada jak fabryczny napis :) (czyli fejkowa homologacja)
jak dasz nowy klej butylowy (taki do lamp) to nie beda parowac :)

DoSeR
20-03-18, 08:43
1. Czy denji świecą dużo lepiej od oem i clearblacków?
Z dobrą żarówką, albo xenonem tak. Wszystko zależy jak Ci świeciły OEM.

2. Czy taki nowy zestaw jest plug&play czy wymaga ingenerencji elektryka?
P&P.

3. Czy 849PLN za nowe denji na modified.pl to normalna cena, czy kosa?
Akceptowalna.

4. Klosz, plastik czy szkło?
Szkło

5. Czy mając clearblacki lepszy efekt idzie osiągnąć dokładając do nich niedrogą soczewke, czy korzystniej mimo wszystko wychodzi się na denji?
Wizualny co kto lubi, cleary + dobra soczewka będą lepiej świeciły niż denji.

6. Czy wraz z denji muszą pojawić się spryskiwacze lamp przednich żeby było to chociaż trochę legalne?
Denji nigdy nie będą legalne. Poza tym w ori są żarówki, więc spryski są Ci niepotrzebne.

7. Czy denji posiadają lampki postojowe?
Nie.

8. Czy denji posiadają regulacje wysokości jak w oem?
Z tego co pamiętam to nie.

9. Czy oryginalne denji mają żarniki ksenonowe czy żarówki H3?
Żarówki.

10. Jak rozróżnić podróbki od oryginału?
To chińczyk podrabia chińczyka? W życiu nie widziałem podróbek denji.

mały_miszcz
20-03-18, 09:02
Takich odpowiedzi właśnie potrzebowałem ;)
Dzięki Panowie :D
Chyba zainwestuje w przeróbke clearblacków. W cenie denji może będą lepsze lampy

Halivo
21-03-18, 19:44
ja mam denji i polecam, cleary są oklepane

posejdon
23-03-18, 10:35
A nie bedzie parowal gdy skleje go ponownie?
Czasami bywa tak, że parują przed rozklejeniem a jak się sklei z powrotem na stary klej to przestają. Nie ma się co bać parowania. Bardziej trzeba uważać, żeby nie pękł klosz (jeśli chce się go wykorzystać).

kubson012
29-03-18, 11:05
ja mam denji i polecam, cleary są oklepane

Ale denji wyglądają jak gówno:D jak dla mnie. Jeszcze jakby świeciły dużo lepiej to można by przeboleć ale już lepiej do clearów soczewkę wsadzić i efekt na pewno będzie lepszy.

mały_miszcz
30-03-18, 12:06
Wyglad oczywiscie to kwestia gustu, aczkolwiek chyba nie jest a tak zle? Ladne sa, tylko auto do nich musi byc ladne

http://www.jdmaster.net/wp-content/uploads/2015/04/denji-civic-gen1-eg-92-95.jpg