PDA

Zobacz pełną wersję : Termostat padł czy moge jezdzić?



Booster
20-09-08, 18:26
Mam taki problem:
Jak jadę na trasie to po jakimś czasie spada temperatura silnika (czasami nawet do 0*C). Szczególnie jak puszcze ciepły nawiew. W cyklu miejskim natomiast nic się nie dzieje.

Mam podejrzenia po przeszukaniu forum że to jest wina termostatu i mam takie pytanie czy jezeli mi ta temperatura spada czy mogę bez naprawy wybrać sie jeszcze w trase 200km? czy silnikowi coś grozi? Ponieważ w poniedziałek mam nagły wyjazd i nie zdąrze zakupić termostatu i go wymienić...
Proszę o odpowiedz.

piroman
20-09-08, 19:14
Jeśli termostat jest cały czas otwarty na co wskazują opisane przez Ciebie objawy to poza tym że silnik będzie niedogrzany nic złego się nie stanie. Troszkę więcej spali i to wszystko.

jero11
20-09-08, 19:57
przy walniętym termostacie spalanie będzie dużo większe i jeśli temperatura będzie zbyt niska to może się załączyć tryb ssania czyli komp będzie podawał bogatą mieszankę, jeśli masz zamiar tak jechać to przełącz chociaż nawiew na zimne powietrze.

Booster
20-09-08, 23:32
rozumiem
wielkie dzieki za pomoc. Najważniejsze ze można jechać :)
a we wtorek bedzie nowy termostat.

michalsiwy24
02-11-08, 16:59
siema!! powiem ci szczeże, że mam podobny problem tylko wymieniłem termostat i szczałka od wskaznika zachowuje sie tak samo?? i mam problem bo nie wiem co sie dzieje.. zasłoniłem chłodnice i ty tez mozesz zrobic .
moze ktoś sie orientuje coś na ten temat??

barnie
02-11-08, 20:54
siema!! powiem ci szczeże, że mam podobny problem tylko wymieniłem termostat i szczałka od wskaznika zachowuje sie tak samo?? i mam problem bo nie wiem co sie dzieje.. zasłoniłem chłodnice i ty tez mozesz zrobic .
moze ktoś sie orientuje coś na ten temat??

U mnie przy wymianie termostatu na jakis badziew za 30zł na początku było dobrze (przez jakies 5tys. km), pozniej powróciły objawy uszkodzenia, czyli silnik nie mógł się nagrzać, znow wymieniłem termostat, tym razem na oryginalny z ASO, od tamtej pory żadnych problemów z temperturą cieczy chłodzącej :)

Booster
02-11-08, 21:37
Wymieniłem ten termostat i teraz wszystko działa jak powinno być :) za termostat dalem 60zł i narazie nie narzekam

Manies
03-11-08, 16:35
siema!! powiem ci szczeże, że mam podobny problem tylko wymieniłem termostat i szczałka od wskaznika zachowuje sie tak samo?? i mam problem bo nie wiem co sie dzieje.. zasłoniłem chłodnice i ty tez mozesz zrobic .
moze ktoś sie orientuje coś na ten temat??

Jesli wymieniłeś termostat na nowy a wskazówka sie nie podnosi to masz jeszcze do wymiany czujnik temperatury.
Czujnik wkręcany jest w głowice tuż pod aparatem zapłonowym, wzrokowo go zbytnio nie widac ale w poszukiwaniu może ci pomóc jednożyłowy przewód który biegnie do niego.

skolopendra
05-11-08, 18:18
Jesli wymieniłeś termostat na nowy a wskazówka sie nie podnosi to masz jeszcze do wymiany czujnik temperatury.

lub nie dociśnięta wtyczka

michalsiwy24
06-11-08, 15:14
Menies Dobrze Mówi Ale Troszke Za Puzno Bo Powiedzino Mi Ze Jest Tam Ten Czujnik Ale Nie Mówili Ze Dwa I Wymieniłem Oczywiscie Najpierwt Ten Nie Potrzebny A Puzniej Własciwy I Jest Ok.
Chłopaki Dzieki Za Rady!!!!

keicam
10-11-09, 22:32
podlacze sie pod temat. w miescie mam temp ok, ale jak wyjade na trase to temp spada w dolny zakres normy. wyjalem dzis moj termostat i go sprawdzilem wsadzajac go do goracej wody i dziala bez zarzutu. aha, spalanie nie podnioslo sie. co to moze byc? dodam jeszcze, ze mam grill type r i parowe bo to chyba moze miec jakis wplyw na temp w komorze.
civic 6g d14z1

siemens_15
11-11-09, 00:25
podlacze sie pod temat. w miescie mam temp ok, ale jak wyjade na trase to temp spada w dolny zakres normy. wyjalem dzis moj termostat i go sprawdzilem wsadzajac go do goracej wody i dziala bez zarzutu. aha, spalanie nie podnioslo sie. co to moze byc? dodam jeszcze, ze mam grill type r i parowe bo to chyba moze miec jakis wplyw na temp w komorze.
civic 6g d14z1

To, że się otwiera w gorącej wodzie nie oznacza, że jest sprawny. Jak mi padł termostat to też się otwierał, ale trochę za wcześnie przez co silnik nie mógł się dogrzać.

WaSSIL
11-11-09, 15:31
za wcześnie to możliwe że był letni ?? bo są letnie i zimowe jak się okazuje i mają różnicę zakresu temp ok. 2~5 st.C. Sam byłem zdziwiony jak kupowałem termostat to się pytał mnie sprzedawca czy letni czy zimowy chcę założyć :D

siemens_15
12-11-09, 00:08
Są 2 rodzaje termostatów. Jedne z temperaturą otwarcia 78stopni i drugie z temp.82. Co do wyboru to kierować się tym co zaleca manual do poszczególnych jednostek, chociaż nie ma większego znaczenia pomiędzy 78 i 82. Pozatym żaden termostat nie otworzy się idealnie w teperaturach podanych przez producenta. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie zmienia termostatu na zime lub okres letni :rolleyes:

skolopendra
12-11-09, 17:30
Pozatym żaden termostat nie otworzy się idealnie w teperaturach podanych przez producenta.

dokładnie .dlatego nie ma znaczenia który kupimy.będzie ok

Nemereth
12-11-09, 20:03
Chlopaki, pamietacie podobne teamty? a raczej powiazane ? mam na mysli samodiagnostyke z wyrzuceniem termostatu. Czy przy wyrzuconym termostacie przypadkiem silnik dluzej sie tylko rozgrzewa? Nigdy nie spotkalem sie z tym zeby temperatura spadaala do zera... To jest moim zdaniem niemozliwe kalkulując temperature na tlokach siegajaca 1800 stopni jak juz kiedy chyba skolopendra o tym wspomnial. Więc jak mówiliście zostaje czujnik.

siemens_15
12-11-09, 23:57
Czy przy wyrzuconym termostacie przypadkiem silnik dluzej sie tylko rozgrzewa? Nigdy nie spotkalem sie z tym zeby temperatura spadaala do zera...
Jeżeli termostat się zatnie na dużym obiegu lub wcale go nie będzie to silnik będzie w stanie się nagrzać tylko na postoju (po dłuższym niż zwykle czasie). Kiedy ruszysz to temperatura pójdzie odrazu w dół i silnik będzie dalej niedogrzany. Logiczne

keicam
15-11-09, 23:06
wymienilem termostat na nowy i jest tak jak byc powinno :)