PDA

Zobacz pełną wersję : plan glowicy w d14a4



Bero
29-11-04, 23:19
pare pytan w zwiazku z tematem:
1. gdzie w wawie??
2. jakich dokladnie efektow mozna sie spodziewac?? tzn jakie przyrosty w jakim zakresie obrotow?? ile ET moge urwac
3. jakie mniej-wiecej koszta
4. co przy planowaniu nalezy jeszcze zrobic??

lukiasz
29-11-04, 23:33
4. co nalezy jeszcze zrobic??

1. zmienic auto
2. zmienic silnik :(

Bero nie oszukujmy sie jak dla mnei szkoda kasy a jak masz juz zawieche i inne pierdulki i szkoda sprzedawac auto to odloz kase i wloz chociazby b16a2 i masz fun :wink: taka jest moja rada

Bero
29-11-04, 23:47
niestety swap odpada... sila wyzsza. a z tego co slyszalem glowica sporo daje w stosunku do kosztow... dlatego chce sie czegos dowiedziec

Koser
29-11-04, 23:48
Witaj o to samo się niedawno dowiadywałem, więc :

Z tego co patrzyłem najtaniej było w promotorze.

1. głowica 1800 złotych z robocizną i ze wszystkim .
2. W promotorze gwarantują + 15 koni mechanicznych. W silnikach 1.4.
Przeprowadzili około 11 takich modyfikacji no i tyle gwarantują.
Początkowo mieli tylko problem z uszczelkami. Ale teraz jest
wszystko ok.

Co do obrotow to niestety nie wiem. Pozdrawiam

Bayer
30-11-04, 08:26
Sporo jak 15 KM z 1.4
Ale powiem szczerze, 1800 zl to troche duzo jak dla mnie. Ile mozna urwac na tych 15 KM do sety ? Czy bedziesz sie scigal na 1/4 ? Czy poprostu chcesz to zrobic bo masz kaprys ?


1. zmienic auto
2. zmienic silnik

hehe podobaja mi się wasze stwierdzenia, ale powiem szczerze to w 90 % najlepiej tak zrobic, to po co wogole sie zajmujemy tuningiem a nie lepiej odrazu kupis dobry samochod ??

Pozdrawiam

przemir
30-11-04, 09:15
A lepiej tuningowac slaby samochod czy mocny samochod? co rozumiesz przez slowo tuning? uzyskanie 100km z litra? to juz jest szczyt??bo tak zrozumialem twoje stwierdzenie - moim zdaniem lepiej kupic odrazu dobra baze to tuningu i sie bawic niz wkladac kase w 1,4 i po wyczynach i worku pieniedzy miec polowe tego co mozna by bylo zrobic swapikiem badz odrazu kupujac mocniejsze auto. Bero ma zajawke jakiej nie ma wielu z Nas wiec mysle ze Luki mial prawo napisac to co napisal. Bartek sproboj odczekac do wiosny z tym i buduj w domu mobing na swapa moze sie uda - a reszta niech robi co chce to wolny kraj !!!

Tomo
30-11-04, 09:27
nie planowanie tylko obróbka kanałów w głowicy

Bayer
30-11-04, 10:11
A lepiej tuningowac slaby samochod czy mocny samochod?

Poprostu moim zdaniem kazdy tuning silnika i tak jest potem porownywany do pewnej grupy...

Tak czy inaczej zawsze jestes tylko lepszy od takiego samego motoru, wiec duzego chyba znaczenia nie ma od czego zaczynasz, co nie zmienia faktu ze niektore robi sie latwiej a niektore trudniej


moim zdaniem lepiej kupic odrazu dobra baze to tuningu i sie bawic niz wkladac kase w 1,4 i po wyczynach i worku pieniedzy miec polowe tego co mozna by bylo zrobic swapikiem badz odrazu kupujac mocniejsze auto
a.

Pozatym mowiac o mocniejszym aucie to chyba zawsze bedziesz chcial miec mocniejsze, ja zaczynalem od 24 KM potem chcialem wiecej, mialem ~ 30 KM (maluszek), potem fiacik 125 juz 75 KM, super nie,potem........ zawsze chce mocniejsze....

boomer
30-11-04, 10:31
Ale powiem szczerze, 1800 zl to troche duzo jak dla mnie. Ile mozna urwac na tych 15 KM do sety
1. Wg mnie wcale nie duzo
2. nie patrzmy tylko na max przyrost mocy i momentu tylko na przebieg krzywych po modyfikacjach
Wg mnie oplacalne ale pomysl Przemira ze swapem jest konkretny.
Bero nie da rady w ogole ze swapem? Zastanow sie 1800 juz bys mial :)
Co do tuningu to nigdzie nie jest powiedziane ze jak 1.4 to juz padaka, najlepszy przyklad to Bobo, chlopak co prawda wladowal kupe kasy w samochod ale za to jakie piekielne mial 1.4 :)

Bayer
30-11-04, 11:12
Dokładnie to samo mam zdanie, wladowal kase w 1.4 i w tej grupie jest super, to samo z 1.6 wladowac kase i w swojej grupie jest super.
Dlatego stwierdzenie ze 1.4 nie warto, to co maja powiedziec wlasciciele maluszka ktory ma 24 KM i przerabiaja na A grupe, i maja np. > 30 ????

Pozatym jak mialbym szczerze wydac 1800 zl na sama glowice to rzeczywiści i ja bym chyba wolał zrobić swapa, a najchetniej turbo z jakimś małym doładowaniem.

Tomo
30-11-04, 11:22
swapa albo turbo za 1800? :roll:

boomer
30-11-04, 11:26
Nie no 1800 to nierealne. Ja mialem na mysli odlozenie kasy

przemir
30-11-04, 11:46
"glodny nie zrozumie najedzonego" wiec mozemy dlugo dyskutowac -
ja myslalem ze tu chodzi o bycie szybkiem a nie o stwierdzneie - ja to jestem najszybszy z 1,4 czy 1,6 bo tak to mozna dodac: ja to jestem naszybszym rudym civikiem z 1,6 na kolacha brata z klapa robiana przez Przemira i Kida dodam dla pewnosci swojego nr uno /uwaga od rezysera -powiedziec na bezdechu:lol: :lol: :lol: /
nie twierdze ze tuning 1,4 jest bezsensu ale to topik mastaBera i uwazam ze w tym przypadku powienien ...... sorki za odbieg od tematu bo jest o glowicy wiecej nic nie dodam

Gul
30-11-04, 11:54
Ty Szmato! Pominąłeś mój wkład w robienie klapy do tego rudego civica z 1,6 na kołach brata!!! a przecież stałem obok i sie mądrzyłem :P

Bayer
30-11-04, 12:00
Pozatym jak mialbym szczerze wydac 1800 zl na sama glowice to rzeczywiści i ja bym chyba wolał zrobić swapa, a najchetniej turbo z jakimś małym doładowaniem.

Cena oczywiście nic nie ma wspólnego z turbo, tak mi sie wcięło to turbo..



ja myslalem ze tu chodzi o bycie szybkiem

co to znaczy ?

Gul
30-11-04, 12:07
ja myslalem ze tu chodzi o bycie szybkiem

co to znaczy ?
Jak zmienisz podejście do tunowania to kiedyś może sie dowiesz ;)
Dla przykłądu: Piszesz o 30KM Maluszkach.. one są poprostu szybsze od serii(swoją drogą fajan zabawa upalanie takim malcem po małoprzyczepnym podłożu) Ja myśle o 130KM 126p.. jest szybki :D

Bayer
30-11-04, 12:35
hehe, rozmowa moglaby sie ciagnac dlugoooooo, ale temat troche sie rozjechał....

Mam pytanko ile moze kosztowac zamontowanie turbo do D14A1 ? ;)

boomer
30-11-04, 12:45
podstawowy zestaw na 0,5 bara to koszt okolo 10k pln moim zdaniem (na nowych czesciach)

Bayer
30-11-04, 12:56
Hmm, sporo, myslalem ze w 5 tys. sie zmieszcze, nie mam duzo elektroniki wiec chyba troche latwiej, zreszta sporo fur kiedys mialo turbinki na gaznikach i smigaly...
Moze ktos sie orientuje ? ;)

boomer
30-11-04, 12:59
Podzwon po roznych miejscach zorientuj sie w jakiej cenie i na jakich podzespolach. Moze 10k to ciut za duzo, ale nie sadze zebys spadl ponizej 7k pln. Ale niech sie wypowiedza ci co znaja ten temat lepiej

Nero
30-11-04, 13:52
najlepszy przyklad to Bobo, chlopak co prawda wladowal kupe kasy w samochod ale za to jakie piekielne mial 1.4

Bobo mial 1.5 :evil: :twisted:

boomer
30-11-04, 14:01
Ojej sorry mialo byc 1.5
Chodzilo mi o to ze nie zawsze musi byc jak najwiekszy silnik, sorrki zamiast 5 wcisnelo mi sie 4

Furious
30-11-04, 15:32
To bez sensu... uwazacie ze tuning kiepskiego silnika nie ma racji bytu? Kazdy ma swoja zajawke!
To co skoro ja mam 1.5 to wogle mam nie wychodzic z domu dopoki nie zrobie swapa na 2.0? A jak bede mial 2.0 to tez do dupy bo przeciez na upartego wcisne 2.5? Bez sensu.. kazdy wyciska 7 poty z tego co ma..
Nie sztuka wsadzic 3 litry pod maske, sztuką jest wygrać z 3 litrowcem mając tylko 2 litry!!!
Myle sie?

Bero
30-11-04, 16:37
tylko ze jakbym mial robic swap to sens ma tylko b16a2, a ja chce pozostac w mini.
a magnetyzerem i strumienica zlapie ze 4 konie?? ;)
a juz serio pytajac co dokladnie uzyska sie glowica. nie tlumaczcie ze nie chodzi o szcztytowe wartosci, tylko co sie mniej-wiecej zmieni??
nie wiecie jak to wyglada u konkurencji promotora??

Banzai
30-11-04, 16:43
Sprzedaj swojego i kup mojego - będziesz miał wszystko zrobione na gotowo bez pierdzielenia się.

Tomo
30-11-04, 16:48
Banzai a moze zrob temat w którym byś opisał swoje mody? Autko masz dość ciekawe i popularne ;)

Podzieliłbyś się wiedzą z kolegami :idea:

Koser
30-11-04, 17:59
E tam takie gadanie. Myśle jak Furious i się zgadzam. Sztuka to wygrać z mocniejszym czymś słabszym. Każdy może wsadzić silnik od vti i jeszcze dawać turbo.A skoro dasz vti do od razu daj jekieś b18 coś tam i tak będzie jeszcze lepiej. Ale w takim razie to od razu lepiej kupić supre Bi turbo i dalej modyfikować albo jeszcze coś mocniejszego. I tak można w kółko. Ja na pewno mam większą zajawkę z tego jak moja honda 1.4 wydyma jakąś 1.5 czy 1.6. Też się moge ścigać w klasie mini.
Poza tym nie każdy zamierza mieć auto tylko do ścigania na 1.4 mili w najwyższych klasach.

I jeszcze taka sprawa jak ktoś zrobi swapa na vti to i tak będzie gorszy od innych w tej klasie bo inni już dawno mają vti + turbo albo jakieś inne bajery, a od rownego sobie i tak nie będzie szybszy.No może będzie miał ucieche że wyprzedi 1.4 albo 1.5.

Ale oczywiście pisze tak bo sam wam zazdroszcze tego vti :)

Bayer
30-11-04, 18:08
To bez sensu... uwazacie ze tuning kiepskiego silnika nie ma racji bytu? Kazdy ma swoja zajawke!
To co skoro ja mam 1.5 to wogle mam nie wychodzic z domu dopoki nie zrobie swapa na 2.0? A jak bede mial 2.0 to tez do dupy bo przeciez na upartego wcisne 2.5? Bez sensu.. kazdy wyciska 7 poty z tego co ma..
Nie sztuka wsadzic 3 litry pod maske, sztuką jest wygrać z 3 litrowcem mając tylko 2 litry!!!

Własnie to samo powiedzialem na poczatku to nie przyjeliscie tego !
Nie powinno sie mowic masz 1.4 to sie schowaj, bo ja to samo moge powiedziec masz 1.8 VTi to sie schowaj to ja zrobie 2.0 turbo nitro ....
To jest bezsensu, wlasnie moim zdaniem tuning to jest zrobic cos z niewazne czego. Pozatym to ze ktos ma szybszy samochod nie znaczy ze jest szybszy - uwierzcie mi....




boomer napisał:
najlepszy przyklad to Bobo, chlopak co prawda wladowal kupe kasy w samochod ale za to jakie piekielne mial 1.4


Bobo mial 1.5

I z Bobo to jest gość, bo wg moim rozważań zrobił naprawde tuning.... i tylko 1.5 hehe

Koser
30-11-04, 18:13
Własnie to samo powiedzialem na poczatku to nie przyjeliscie tego !
Nie powinno sie mowic masz 1.4 to sie schowaj, bo ja to samo moge powiedziec masz 1.8 VTi to sie schowaj to ja zrobie 2.0 turbo nitro ....
To jest bezsensu, wlasnie moim zdaniem tuning to jest zrobic cos z niewazne czego. Pozatym to ze ktos ma szybszy samochod nie znaczy ze jest szybszy - uwierzcie mi....

dokładnie zgadzam się w 100% Bayerze :)

Bero
30-11-04, 18:46
skoro juz doszliscie do wniosku ze warto dlubac 1.4 to moze odpowiecie na pare pytan z poczatku topicu??????????
ja swoja 1.4 dymam niejedno nawet 2-litrowe auto, a w generalce w modlinie wyszlo, ze objechalem 3-litrowego firebirda (albo cos w tym rodzaju, juz nie pamietam dokladnie). chodzi mi tylko i wylacznie o to, zebym byl w stanie z tym silnikiem robic et ok 16.4-16.5. moze macie jakies inne sugestie??

lukiasz
30-11-04, 19:32
E tam takie gadanie. Myśle jak Furious i się zgadzam. Sztuka to wygrać z mocniejszym czymś słabszym. Każdy może wsadzić silnik od vti i jeszcze dawać turbo.A skoro dasz vti do od razu daj jekieś b18 coś tam i tak będzie jeszcze lepiej. Ale w takim razie to od razu lepiej kupić supre Bi turbo i dalej modyfikować albo jeszcze coś mocniejszego. I tak można w kółko. Ja na pewno mam większą zajawkę z tego jak moja honda 1.4 wydyma jakąś 1.5 czy 1.6. Też się moge ścigać w klasie mini.
Poza tym nie każdy zamierza mieć auto tylko do ścigania na 1.4 mili w najwyższych klasach.

I jeszcze taka sprawa jak ktoś zrobi swapa na vti to i tak będzie gorszy od innych w tej klasie bo inni już dawno mają vti + turbo albo jakieś inne bajery, a od rownego sobie i tak nie będzie szybszy.No może będzie miał ucieche że wyprzedi 1.4 albo 1.5.

Ale oczywiście pisze tak bo sam wam zazdroszcze tego vti :)

zebys nie wiem jak wydlubal swoje 1,4 N/A to i tak dostaniesz od nawet seryjnego Vti (plus dobry kierowca ofkors) takie sa realia juz nie wspomne o tym ze roznica w cenie miedzy jednym a drugim bedzie niewielka a kasa na 1,4 N/A chora

Peter
30-11-04, 19:47
Każdy przerabia to co ma i to co chce. Chociaz ja tez nie bede dlubal 1.4 i chcetnie je sprzedam :D

Bero
30-11-04, 20:14
zebys nie wiem jak wydlubal swoje 1,4 N/A to i tak dostaniesz od nawet seryjnego Vti (
ale ma szanse byc najszybszym autem w mini

lukiasz
30-11-04, 20:39
zebys nie wiem jak wydlubal swoje 1,4 N/A to i tak dostaniesz od nawet seryjnego Vti (
ale ma szanse byc najszybszym autem w mini

hmmmm szanse sa male :wink: ale nie krywam ze bardzo bym sie cieszyl i bylo by co opijac :P

Koser
30-11-04, 20:51
lukiasz no ja wcale nie twierdze, że szybszym od vti może być 1.4, to że szybszym od vti to ja wiem że nigdy nie będe ale od zwykłego 1.6 może,ale ja wcale nie twierdze, że będe poprostu ogólnie stwierdzałem fakt.
Ale wiesz podejrzewam że jakbym miał vti to też bym inaczej myślał.

Jeszcze kwestia tego że faktycznie wszystkie przeóbki 1.4 by uzyskać około 130 koni to faktycznie wyjdą prawie tyle co swap silnika na vti.
Ale nie wszyscy mogą jednorazowo tyle wydać, łatwiej potroszeńku działać. A jeśli chodzi o zbieranie to nie wszysc by wytrzymali, albo nawet potrafiliu uzbierać. ;)

lukiasz
30-11-04, 21:06
Koser

uwierz mi warto ja po przesiadce z VTEC SOHC NA DOHC na nic innego sie juz nie predko nie przesiade :wink:

w takim razie czekamy az Banzai napisze co zrobil i za ile bo sam jestem ciekaw czy swap by nie byl lepszy .... a Bero przy okazji czegos sie dowie i wszyscy beda szczesliwi

Tomo
30-11-04, 21:14
chodzi o to ze w pewnym chwili modyfiukujac swoje 1.4 dojdziesz do momentu w ktorym nic wiecej nie bedziesz mogl zrobic. A przyjedzie seryjny B16 i cie objedzie tak ze sie zalamiesz, przeliczysz ile wydales na tuning swojego bolidu i dojdziesz do wniosku ze mogles za to miec seryjne B16 ktore moglbys dopiero zaczac modyfikowac.

Czasem warto przemyslec swoje kroki dwa razy ;)

izzy_rajder
30-11-04, 21:22
chodzi o to ze w pewnym chwili modyfiukujac swoje 1.4 dojdziesz do momentu w ktorym nic wiecej nie bedziesz mogl zrobic. A przyjedzie seryjny B16 i cie objedzie tak ze sie zalamiesz, przeliczysz ile wydales na tuning swojego bolidu i dojdziesz do wniosku ze mogles za to miec seryjne B16 ktore moglbys dopiero zaczac modyfikowac.

Czasem warto przemyslec swoje kroki dwa razy ;)

Ale tak samo jest z kazdym autem i kazdym silnikiem. Jak zrobie swoje b16a2 takjak chce i bede robil powiedzmy niskie 14ki, to podjedzie gosc serynym M3, czy czyms innym i mnie zezre, a wymodzoną m3 zezre jeszcze cos innego seryjnego. Wiec takie gadanie nie ma sensu.
Kazdy dlubie w swoim gownie i tyle :lol:

przemir
30-11-04, 21:31
tak czytam juz nie pierwszy topik i nasuwa mi sie pytanie CHODZI O SLAWE CZY O SZYBKOSC ??

a druga sprawa zaczyna sie krzycznie o wytrzymalosc jednostki itp a z drugiej strony jak fotele to musza byc skladane i to byl przyklad bo moge te wasze skrajnosci mnozyc. Zazraz zacznie sie placz ze spalanie wzrosnie.
Jak napisal Tomo ustalmy czy jezdzimy na Taxi czy moze chcemy stac na pudle nie liczac sie z tym ze za ta kase bysmy nie stali na pudle ale mieli duzo szybsze auto /nad czym tez mozna polemizowac/

jak juz pisalem nie chodszi mi o "was" robcie silniki jakie tam macie chwala wam za to. Chodzi o Bera - jak by ta bestia wsiadla w cos szybszego co by sie dzialo jak on seria wyjadal naprawde szybkie auta

reasumujac kazdy robi jak uwaza i kazdy jest madrzejszy o swoej przezycie sukcesy i bledy - ja tylko glosno mysle ze fora powstaja po to by korzystac tez z doswiadczen innych ale kazdy ma swoj rozum i zrobi jak zechce

Tomo
30-11-04, 21:40
Kazdy ma swoją głowe. Dla mnie modyfikowanie 1.4 jest bez najmniejszego sensu.

lukiasz
30-11-04, 21:50
trzeba przede wszystkim podjac meska decyzje do czego auta ma sluzyc:

1. szybkie auto na miasto?? na pewno nie 1,4 ale mysle ze lekko zdlubane VTi daje juz rade wiem cos o tym
2. dupowóz 1,4 wystarczy a najlepiej z LPG :twisted:
3. na zawody np przytoczona tu klasa mini ale wtedy zapomniec trzeba o konforcie z jazdy i przemiszczaniu sie nim po miescie + drugie auto do normalnej jazdy

i tak mozna jeszcze w nieskonczonosc pisac Bero zdecyduj co ma byc a potem odkladac kase np na dobra instalke LPG hehehe

Furious
30-11-04, 22:15
Kazdy dlubie w swoim gownie i tyle :lol:
Święte słowa i proponuje zmienic temat bo to moze sie nigdy nie skonczyc :)

Bayer
30-11-04, 22:59
Pamietam jak koles ze szkoly mial Daihatsu 0.9 albo (1.1) cos okolo 110 KM, wiecie jak to *******...

a wracajac do tematu to czy tylko licza sie wyscigi na prostej ? gaz do dechy i zamknij oczy ;) ? Nie wiem czy ten Vti tak wiele znaczy do jazdy po miescie gdzie wiecej sie stoi niz jedzie ;).
Ja osobiscie wolabym zazucic turbinke niz robic swapa, moze i drozej wyjdzie ale jakos mnie te turbinki ciagna ;)

Pati
30-11-04, 23:11
dłubiąc 1.4 bedziesz przedzierał nowe szlaki, zastanawial sie skad wziac to czy tamto, a jak juz wydasz mase szmalu, objedzie Cie seria 1.6.
dłubać? tak
1.4? niekoniecznie.
warto najpierw kupic szybkie auto w serii. jesli ktos sie zdecydowal na civica, no to ma jakies ograniczenia konstrukcyjne. silnik nie jest takim ograniczeniem i warto go zastapic czyms sensownym z przyszloscia.
nawet do mini bym nie polecil 1.4 a 1.5 bo ma juz troche wieksza pojemnosc i wiecej dostepnych czesci...

Bayer
30-11-04, 23:17
A za ile mozna trafic motorek jakis D16 i wrzucic do mnie ? Ale potrzeba mi wszystkiego, komp,wiazki itp, teraz gazniczki ;)

rem36
01-12-04, 00:05
Chyba nikt pytania nie przeczytał ;)
Co masz na mysli przez planowanie głowicy? Dowiedz sie dokładnie na czym ma polegac przerobka głowicy, czy tylko kanły czy tez jakas zabawa z wysokościa. Rozumem ze gwarantuja 15km na seryjnych ukłądach dolotowych i wylotowych jak tak to ze zmiana całęgo wydechu i dolotu ( łącznie z kolektorem i przepustnica )efekty moga byc całkiem niezłe, 120 kucy powinno byc a nawet wiecej przy zrobieniu wszystkiego z głowa, Bedziesz mogł wtedy probowac sił z seryjnymi 1,6sohc ale koszta siegna mysle 5tys czyli mniej wiecej tyle ile swap na sohc.
plusy
unikalność
sadysfakcja

minusy
zdecydowanie mniejsze mozliwości rozbudowy
potencjalnie zwiekszona awaryjność

Jesli bedziesz chciał wiecej to juz bedzie potrzebne sporo kasy ale mozna sie bawic dalej ( fazy rozrzadu, wałki, ecu, przesuniecie odciecia, itd)
O zwyciestwie w mini zapomnij bo masz zacieżkie auto

Chetnie pomoge ( o ile bede w stanie ) przy zabawie z 1,4 bo jest to cos ciekawego a nie nastepne turbo.

Bero
01-12-04, 00:37
rem, wreszcie ktos gada jak czlowiek
nie mowie o wygrywaniu w mini, ale zawsze jakos blisko pudla lub na pudle mozna stanac
jakis czas temu wyczytalem w ktorejs gazecie, ze w d14a4 zrobili: wydech, dolot i GT glowicy. wynik: 105KM i nie pamietam jaki moment.

jezeli chodzi o objezdzanie innych aut, to malo ktore seryjne 1.6 (pomijam auta ze zmiennymi fazami) jest w stanie mnie objechac. powiedzmy ze wiekszosc europejskich 1.6 nie jest w stanie podskoczyc mi w tej chwili. (mozna nawet poogladac wyniki z zawodow, a miasto to juz zupelnie)
zobaczcie co osignal dwaku w swoim roverze. nie wiem, ile kosztowal go tuning ale w drugim modlinie naprawde sie pokazal

lukiasz
01-12-04, 00:45
zobaczcie co osignal dwaku w swoim roverze. nie wiem, ile kosztowal go tuning ale w drugim modlinie naprawde sie pokazal

N2O :wink:

Tomo
01-12-04, 00:48
ja mam 1.5 i nie mam zadnych faZZzz...

Bero
01-12-04, 00:50
N2O
w modlinie jechal w mini wiec bez podltenku


ja mam 1.5 i nie mam zadnych faZZzz...
ale vti maja, dobrze mowie??

izzy_rajder
01-12-04, 00:59
v-tec to wlasnie zmienne fazy rozrzadu. Jest w silnikach poczawszy od 1.5 i w gore. Ludzie czytajcie troche o hondach a nie tylko to forum. Jak mozna byc mega gejem na forum hondy civic i nie wiedziec co to vtec i gdzie go mozna znalezc?

peace out
rozlaczam sie

Tomo
01-12-04, 01:00
tak ale do VTi do brakuje nam tyle co CC700 do CC Sporting

Myśle że to bardzo trafne porównanie :roll:


ps. chodzilo mi ze jak zrobisz głowice to moze bedzie mógł się ścigać z moim civem...


v-tec to wlasnie zmienne fazy rozrzadu. Jest w silnikach poczawszy od 1.5 i w gore. Ludzie czytajcie troche o hondach a nie tylko to forum. Jak mozna byc mega gejem na forum hondy civic i nie wiedziec co to vtec i gdzie go mozna znalezc?

peace out
rozlaczam sie

Napisz jaśniej co masz na myśli bo nie zakumałem

Bero
01-12-04, 01:04
tomo, w modlinie miales 16.445. nie wiem jaka masz zyciowke. ja swoja w drugim modlinie mialem 16.773 a na bemowie chyba 16.85

Tomo
01-12-04, 01:07
moje auto nei bylo sprawne w modlinie i mialem niedopompowane opony przednie... nie moglem odkrecic wentyli bo mialy alu bajerka nakretki na wentyle ktore sie zapiekly i trzeba bylo wyrywac je :lol:

pozatym to spoko ;)

Bero
01-12-04, 01:17
dlatego pytam o zyciowke... moze jakies wyniki z g-techa?? wiem ze 1.5 jest teraz szybsza od mojej... i to chce zmienic
tomo, masz pelna serie??

bObOrObOl
01-12-04, 02:14
chodzi o to ze w pewnym chwili modyfiukujac swoje 1.4 dojdziesz do momentu w ktorym nic wiecej nie bedziesz mogl zrobic. A przyjedzie seryjny B16 i cie objedzie tak ze sie zalamiesz, przeliczysz ile wydales na tuning swojego bolidu i dojdziesz do wniosku ze mogles za to miec seryjne B16 ktore moglbys dopiero zaczac modyfikowac.

Czasem warto przemyslec swoje kroki dwa razy ;)

Ale tak samo jest z kazdym autem i kazdym silnikiem. Jak zrobie swoje b16a2 takjak chce i bede robil powiedzmy niskie 14ki, to podjedzie gosc serynym M3, czy czyms innym i mnie zezre, a wymodzoną m3 zezre jeszcze cos innego seryjnego. Wiec takie gadanie nie ma sensu.
Kazdy dlubie w swoim gownie i tyle :lol:

1. Nigdy nie będziesz najszybszy - to jest w ogóle utopijne myślenie.
2. Jeśli ktoś chce mieć szybkie auto (uściślając: szybsze niż obecnie), to powinien rozważyć różne opcje, porównując koszty i potencjalne zyski
3. Jeśli czyimś celem jest osiągnięcie sukcesu w określonej klasie na zawodach, to oczywiście musi kombinować w określonych warunkach, ALE
4. Jeśli liczy się również ulica - a z wypowiedzi Bero wnioskuję, że tak - to patrz pkt. 2. Stwierdzenie "swoim 1.4 objeżdżam wszystkie 1.6" - no super, ale co z tymi 1.8, 2.0 itd? Dla mnie np. istotną kwestią w ulicznych ścigankach jest ILE SAMOCHODÓW W OGÓLE mnie objeżdża i cieszę się, że ZNACZNIE mniej niż przed swapem z 1.4 (a konkretniej przed nitro).

Dlatego zgadzam się z Tomo i podobnymi wypowiedziami. Dłubanie 1.4 pewnie przyniesie jakąś tam satysfakcję w postaci np. urwanej sekundy na ćwiartkę, ale... czy to nie za mało?

Pozdrawiam

Tomo
01-12-04, 11:04
dlatego pytam o zyciowke... moze jakies wyniki z g-techa?? wiem ze 1.5 jest teraz szybsza od mojej... i to chce zmienic
tomo, masz pelna serie??

Mam modyfikacje układu wydechowego. Od kolektora była gruba rura gięta na giętarcke u p. Henia za szopą. Na końcu tłumik Mitex od lublina 2.4D. Całość zaowocowała brakiem ciśnienia w ukł. wydechowym a efektem tego był V-MAX 158km/h !!! O przeraźliwie okrutnym odgłosie który wydobywał się z wydechu nie wspomne :roll: Dopiero jak wspawałem środkowy tłumik ze zwężką trochę się poprawiło ale nadal brakuje do serii :wink:

Pozatym to mam naklejki Promotora a one dość duzo dają :twisted:

Doszedłem do wniosku że poczekam na B16 lub D16A9 tylko te silniki wchodzą w gre. Albo zostaje seria i zakładam LPG :roll:

Bero
01-12-04, 11:12
no super, ale co z tymi 1.8, 2.0
z tym jest roznie. tylko ja po prostu mam faze na tuning a nie swap. mam pełną świadomość tego, że jest to nieopłacalne, ale ile bedzie (albo moze byc) z tego radochy

Tomo
01-12-04, 11:16
no super, ale co z tymi 1.8, 2.0
z tym jest roznie. tylko ja po prostu mam faze na tuning a nie swap. mam pełną świadomość tego, że jest to nieopłacalne, ale ile bedzie (albo moze byc) z tego radochy

a ile moze byc radochy jak lekko dlubniesz DOHC ?

Bero nikt cie nie namawia ale... No właśnie ale ;)

ARTX
01-12-04, 13:08
ja mialem do wyboru...

dłubac d16y7 /105KM/ na około 150KM, które juz zaczolem od wydechu i jest 118KM lub wsadzić TURBO
czy
swapowac

chyba wiecie co wybrałem 8)


A za ile mozna trafic motorek jakis D16 i wrzucic do mnie ? Ale potrzeba mi wszystkiego, komp,wiazki itp, teraz gazniczk
moj kpl bedzie na sprzedaż - efekty juz znasz 8)

lukiasz
01-12-04, 17:02
z tym jest roznie. tylko ja po prostu mam faze na tuning a nie swap. mam pełną świadomość tego, że jest to nieopłacalne, ale ile bedzie (albo moze byc) z tego radochy

bero ty mój pysiaczku :grin: po swapie tez mozesz tungowac i to z duzo lepszym efektem :wink: a odczucia z jazdy i zadowolenie nie beda pozwalaly ci wysiadac z auta bedziesz chcial jezdzic i jezdzic az nikogo w miescie nie bedzie do objezdzania :D

bObOrObOl
01-12-04, 20:43
odczucia z jazdy i zadowolenie nie beda pozwalaly ci wysiadac z auta bedziesz chcial jezdzic i jezdzic az nikogo w miescie nie bedzie do objezdzania :D

Dobrze prawisz waćpan. Czasami droga z pracy do domu wydłuża mi się znacznie, bo jeżdżę tymi trasami, gdzie często trafia się ktoś do ściganka. Na przykład Modlińska w stronę Jabłonnej jest super. Trzy lub cztery pasy, gęste światła, równy asfalt - czego chcieć więcej? :twisted:

Tomo
02-12-04, 01:56
po swapie to tuning sie dopiero zaczyna to jest tkzw. pierwszy krok w dobra strone 8)

LIO
02-12-04, 18:43
Tak mówiciem jakby silniki VTI w dobrym stanie lezaly na peczki u nas i tylko je brac. Do tego dochodzi koszt tego silnika i jeszcze robota, wiec wychodzi w sumie nie malo. Do tego jest jeszcze sprawa taka, ze jak ktos ma 1.4 w dobrym stanie z malym przebiegiem i poza sciganiem sie jezdzi duzo nim na codzien, to nie koniecznie musi chciec miec VTi z przebiegiem 3 rzy wiekszym. Ja bym chyba nie bawil sie w jego przypadku w swap, bo sam silnik to nie wszystko. Wolalbym chyba jednak sprzedac auto i kupic mocniejsze seryjnie, np VTI. A jesli stac mnie na tuning rzedu np 3000zl to bym sie pobawil tym autem. Banzai robil swoje mody spory czas temu i kosztowaly one dosc sporo. Teraz zaplacilby za to samo duzo mniej. Wiem od Miniaca, ze te silniki 1.4 sa latwo podatne na mody (nie wszystkie ale 90% wychodzi naprawde super). Mysle ze drobna obróbka, dolot i uklad wydechowy mgóglby dac niezle efekty, wiadomo nie powalajace na kolana, ale niezle. I sadze ze warto, mozna dlubac VTI, ale zamiast tego mozna kupic cos mocniejszego i wtedy dojdziemy do wniosku ze nie warto tuningowac, tylko kupowac mocniejsza baze.

Bero
02-12-04, 19:59
no, i zamiast vti kupie skyline'a

Banzai
02-12-04, 20:19
Skyline nie bo ma mały potencjał, nie można z niego nawet 3000KM wyciągnąć. Chyba lepiej jednak Ferrari Enzo i dłubać N/A (o ile oczywiście ma wystarczający potencjał bo może poprostu też nie warto...)

Bayer
02-12-04, 22:25
I jaki morał z tej całej dyskusji, mysle ze kazdy musi sobie sam to przemyśleć i coś wybrać, bo jak widac nigdy konikow nie jest za duzo chocby nie wiadomo ile ich mial ;)

Tomo
02-12-04, 22:45
ja bym kupil D16A9 i zrobił setup na małe turbo ;) tak do 200KM z ładnym przebiegiem momentu

Bayer
02-12-04, 22:52
No mi tez 200 by starczylo, ale musi byc naped 4x4, moje male marzenie.....

Bero
03-12-04, 00:18
bym kupil D16A9 i zrobił setup na małe turbo tak do 200KM z ładnym przebiegiem momentu
a teraz wylicz mi koszty tego

Pati
03-12-04, 01:02
na oko jakieś 8 tysiaków z silnikiem i turbo.

Banzai
03-12-04, 08:44
...i frajda na jakieś 3 tygodnie, potem remoncik bo coś strzeli, 1000 za remoncik, frajda na 5 tygodni, remoncik bo sie cos znowu zesrało, 800 za remoncik, frajda na 3 tygonie, "sprzedaje go bo to nie ma sensu"...

Pati
03-12-04, 09:30
oj nie bądź taki sceptyczny. D16A9 w dobrym stanie na luzie wytrzymuje 200 koni, pod warunkiem sensownego wystrojenia. bez strojenia wytrzyma ze 3 dni ;)

LIO
03-12-04, 14:44
ja bym kupil D16A9 i zrobił setup na małe turbo ;) tak do 200KM z ładnym przebiegiem momentu
To kup D16A9 z przebiegiem 265000km i turbo od razu, a potem, tak jak pisze banzai. :)

Tomo
03-12-04, 15:10
cena takiego silnika razem z full remontem jest i tak atrakcyjna... i nie jest SOHC !!!

banit-a
07-06-06, 17:35
i tak nikt nie odpowiedzial na pytanie ktore padlo na poczatku ... a przeczytalem caly watek ... uslyszalem tylko ze sie nie oplaca lepiej sprzedac auto ... kupic szybsze ... lub kupic silnik i robic swap ... a przeciez to chyba nie sam silnik ale i skrzynie ,kompa itd +robota ... lol ... a jak ktos chce autko rozniace sie od serii ma mozliwosc zrobienia czegos np przy glowicy ... :) ... jesli mozna to niech ktos odpowie na pytanie co da planowanie glowicy ... chodzi mi tu o wysokosc ... podniesie sie sprezanie ? jestem troche lama szukam po forum trafilem do faq czytam ten temat i nadal nie wiem ... z gory dziekuje za pomoc ... pozdro :D

morda85
15-06-06, 10:22
czy ktoś wie jaka jest kolejność dokręcania głowicy w D15B2??