PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ogrzewaniem pomocy



wronek18
20-09-08, 01:39
Witam
Jestem świeżym posiadaczem civica 92' sedan. buda eg8 silnik d15b7 . Problem wygląda następująco:
Długie nagrzewanie silnika i wnętrza.Dopiero Po ok 10 minutach jazdy wskazówka temperatury ustala się na 1/3 czytałem na forum że to prawidłowa pozycja więc wykluczam wstępnie termostat i wskazówkę w zegarach. Mam trochę zniszczoną chłodnicę obecnie bez wycieku. Po 15-20 minutach jazdy zaczyna ''lekko'' nawiewać ciepłym powietrzem. Czytałem że może być zapowietrzony układ bądź problem z nagrzewnicą . Gdzie mieści się nagrzewnica? jak sprawdzić działanie układu chłodniczego i jak naprawić usterkę związaną z bardzo wolnym i słabym nagrzewaniem wnętrza . Proszę o pomoc

jero11
20-09-08, 02:07
Sprawdź termostat poprzez rozgrzanie silnika na postoju do momentu aż załączy się wentylator przy ustawionym nawiewie na zimne powietrze i podłączeniu wentylatora chłodnicy na krótko do aku, jeśli wskazówka od temperatury będzie opadać to termostat do wymiany

Cysiek
20-09-08, 02:23
Nagrzewnica jest pod deską rozdzielczą, tak jakby za radiem głęboko (jak zaglądniesz głową "w nogach pasażera ;) ) to będziesz widział takie białawo-kremowe plastikowe twory (tam właśnie będzie wiatrak a bardziej w stronę radia nagrzewnica)

hmmm dlaczego wykluczyłeś termostat ? skoro dopiero po 10 minutach się wskazówka ustawia na 1/3 to dość długi czas. Miałem podobnie gdy termostat był padnięty i był cały czas otwarty (dlatego długo się nagrzewa)

Sprawdź coś takiego:
1 zimny silnik (najlepiej rano)
2 odpalasz silnik
3 ręką łapiesz za przewód górny od chłodnicy i sprawdzasz czy czasem odrazu (no może bezprzesady odrazu ale szybko) nierobi się ciepły
4 jeśli robi się ciepły szybko (na tyle szybko że wskazówka ledwo drgnie) to znaczy że termostat jest otwarty

wronek18
20-09-08, 14:25
Cysiek zrobiłem tak wczesniej , mianowicie odpalilem gada i macałem górny wąż od chłodnicy w stronę bloku silnika, i nagrzewał się bardzo wolno sprawdze jeszcze raz dziś .

rafloo
20-09-08, 18:54
sprawdź czy tak się dzieje za każdym razem bo ja miałem taki przypadek że termostat poprostu się zacinał co było widać jak go wyciągnołem, długo się nagrzewa być może dla tego że musi nagrzać cały płyn i nawet po nastawieniu w kabinie na chłodne powietrze to termostat przepuszcza pozdro

wronek18
24-09-08, 19:01
Panowie usterka zdiagnozowana. Problem mimo zmiany termostatu nadal był. Po oglądnięciu wszystkich przewodów chłodzenia zatrzymałem się na zaworze z linką ktore prowadzą do kabiny. Są to zapewne przewody do i od nagrzewnicy a linka jest od regulacji ''ciepła'' . Więc i zaworek i linka będą do wymiany. Na razie otworzyłem zaworek na maxa tak żeby ciepły płyn wędrował do nagrzewnicy co przyniosło rezultat. Moje pytanie gdzie kupić taki zaworek i czy konieczna jest rozbiórka deski rozdzielczej by popatrzeć za ta linką?