PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 szarpie dławi się i przerywa. POMOCY!!!



SkaterSdz88
19-09-08, 18:22
Witam. Mam taki problem, moja honda od czasu do czasu ma takie chore jazdy: przy ruszaniu z 1 lub przy zmianie biegow silnik dławi sie. Jak juz uda mi sie jakos rozpedzic auto i wrzuce 4 albo 5 przy wyzszych obrotach silnik strasznie szarpie, dlawi sie. Wyglada to tak jak by nie dostawal odpowiednij dawki paliwa. Co najlepsze zdaza sie to 3, 4 razy w miesiacu. Nieraz caly dzien tak fiksuje a juz nastepnego dnia rano jest wszystko OK.. Nie mam pojecia co to moze byc... W piatek wybieram sie do Wrocka i musze przejechac jakies 170km, niechcial bym zeby auto mi stanelo w trasie... POMOCY!!!!

SkąpyPan
19-09-08, 19:38
kiedys miałem taki podobny przypadek.wyjezdzałem z domku i przy rozpedzaniu zaczoł mi słabnąć dławić się i nie miał siły dalej ciągnąć.Tak więc powoli dławiącym samochodem na pierwszym biegu dojechałem do mechanika który mieszkał 300 metrów odemnie. ten wsiadł i zaczoł wciskać gaz do dechy.zrobił tak pare razy i nagle mu przeszło.po dłuższych ogledzinach mechanik stwierdził że to wina zasyfiałego filterka paliwa. po wymianie juz nigdy tak nie zrobił. pozdro

SkaterSdz88
19-09-08, 19:42
Dzieki kolego:) Wiec wymienie filterek i sprawdze czy to pomoze.

chester-lp
24-09-08, 16:44
Wiec wymienie filterek i sprawdze czy to pomoze.
O ile mi się wydaje to w d13b2 nie ma filtra paliwa...

Mobilek
24-09-08, 19:16
No właśnie sam jestem posiadaczem D13B2 i mówiono mi ze on nie ma filtra paliwa (seryjnego)

dabek
24-09-08, 19:18
oj zle ci sie wydaje

jest pod tylnym kolem od strony kierowcy

chester-lp
24-09-08, 20:58
oj zle ci sie wydaje

jest pod tylnym kolem od strony kierowcy
Kiedyś miałem d13b2 i jak zajechałem do sklepu motoryzacyjnego i poprosiłem sprzedawce o filtr paliwa to kolo mi powiedział, że te samochody nie posiadają tego filtra!
A z drugiej strony pod machą też go nie widziałem, także teraz troche mnie zaskoczyłeś pisząc, że jest pod tylnym kołem..??!!-Może to ktoś potwierdzić?

yautja
24-09-08, 21:19
Jest. Nawet niekiedy dwa :wink:
Jeden zaraz przy baku pod plastikową osłoną (opozycyjnie do tłumika) a drugi może być na przewodzie paliwowym w komorze silnika. Ten przy baku wymieniałem, więc jestem go pewien na 100% natomiast ten drugi niby wiem gdzie jest ale go nie wymieniałem jeszcze.

chester-lp
24-09-08, 22:14
yautja, dzięki za info!
Teraz przynajmniej wiem co do czego ;)
Pozdro

pawlak91
19-06-11, 13:37
Witam ostatnio borykam się z podobnym problemem. A mianowicie Postanowiłem zdemontowac instalacje LPG z Hani. No i po demontażu hanka strasznie zaczęła przerywac w okolicach 2-3k jak już się ''przebije'' przez te obroty wszystko zaczyna wracac do normy. Sądząc ,że na gazie chodziła bez zarzutu wydaje mi się że nawet była żwawsza to kopułka i palec oraz pochodne części odpadają. uczucie jest takie jakby nie dostawał paliwa. Strasznie jest mułowata do tych 3 tyś a potem idzie normalnie. Proszę o pomoc. Zamieszczam film http://www.youtube.com/watch?v=S-ErY1AhUpc
SILNIK D13b2
Objawy dotyczące tej usterce to czasami falujace obroty zazwyczaj na zimnym silniku. Też jest tak że jak dojeżdżam do krzyżówki i daje na luz to obroty spadają na 500 potem sie podnoszą i mam wrażenie jakby nierówno pracował. Kiedy motor sie rozgrzeje silnik chodzi równiuto i nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków.

Pozdrawiam