PDA

Zobacz pełną wersję : Demontaż reflektora w modelu po FL



4gotten
10-02-18, 23:28
Czy dużo jest z tym "rzeźby"?
Przy wymianie żarówki jakimś cudem sprężynka zabezpieczająca wypięła się i wpadła do środka reflektora:o Wydaje mi się, że jedynym sposobem na jej wyciągniecie jest demontaż reflektora i "wytrząśnięcie" jej. Byłbym wdzięczny za wskazówki i porady.
Z sentymentem wspominam "dłubanie" przy VIII gen, z instrukcją serwisową było dużo łatwiej.

zyga502
11-02-18, 15:14
spróbuj ją wyjąć takim elastycznym chwytakiem z magnesem,są do kupienia w sklepach narzędziowych czy na allegro

coś w tym stylu http://allegro.pl/magnes-elastyczny-chwytak-dl-510-mm-cienki-7-mm-i5552788721.html

4gotten
11-02-18, 21:44
Problem polega na tym, że jej w ogóle nie widać. Reflektor jest tak skonstruowany, że poniżej żarówek jest jeszcze obniżenie, w którym chyba zabudowany jest system poziomowania świateł. Tam właśnie musiała wpaść sprężynka, bo nie widać jej w ogóle. Żeby tylko nie wpadła w jakieś tryby, albo zwarcia nie spowodowała :-/

zyga502
12-02-18, 09:26
Problem polega na tym, że jej w ogóle nie widać. Reflektor jest tak skonstruowany, że poniżej żarówek jest jeszcze obniżenie, w którym chyba zabudowany jest system poziomowania świateł. Tam właśnie musiała wpaść sprężynka, bo nie widać jej w ogóle. Żeby tylko nie wpadła w jakieś tryby, albo zwarcia nie spowodowała :-/

to odłącz lampę i spróbuj sznurka i kawałka magnesu,koszt żaden a ,może uda ci się sprężynkę złapać,w ostateczności wyjmiesz lampę
druga sprawa ,że te sprężynki są jakieś słabe,wymieniałem żarówki i wypieły mi się obydwie,na szczęście wypadły na dół,ale musiałem odpinać osłonę na dole żeby je znaleźć

4gotten
12-02-18, 20:22
Wyciągnąć się na razie nie udało. Byłem dzisiaj w salonie Hondy spytać się ile kosztuje taka sprężynka. Okazało się, że kupić osobno nie można, bo w katalogu nie występuje jako pojedyncza część. Pan zaoferował mi kupno całego reflektora, to nie żart.
Polak potrafi, więc używając drucika wyciętego z ubijaczki do białek, mając za wzór oryginalną sprężynkę "wyprodukowałem" swoją ;)
Ten chwytak z Allegro kupię, na pewno się przyda.
Sprawą nierozstrzygniętą pozostaje w jaki sposób zdemontować lampę:confused:

siara87
12-02-18, 21:42
Zeby wyjac lampe trzeba zdemontowac zderzak, do reflektora jest przykrecona listwa/slizg ktora spasowuje z nia zderzak

zyga502
12-02-18, 23:20
Wyciągnąć się na razie nie udało

Głupie pytanie,ale jesteś pewny ,że ona wpadła Ci do środka lampy ,a nie gdzieś niżej ?

jacazawisza
07-03-18, 22:36
Panowie temat żarówek mam za sobą ;) druciki sa bez wąsów wypadaja standart , wymienilem juz 4 komplety i za każdym razem makabra . Dalem sobie spokoj wrzuciłem xenon 6000k i nie musze sie juz z tym bawic ;)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180307/e40118fcb19bd9de2b087b8ccdce9d97.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180307/c346e1187c8c2a5ca9789aa10b867913.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180307/7cca080ae08411e120cdfdf059fb234b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zyga502
08-03-18, 16:29
żeby wrzucić żarniki trzeba tyle rozebrać auto?

jacazawisza
08-03-18, 18:41
żeby wrzucić żarniki trzeba tyle rozebrać auto?

Trzeba nie trzeba , mozesz się meczyć i próbowac wciskać od silnika i pretwornice zostawic u gory ale licz sie z tym ze mozesz uszkodzic zarnik lub moze wypasc ci drucik zabezpieczajacy . No chyba ze chcesz miec wszystko schowane i sie nie męczyc to wystarczy ściągnąć zderzak i lampy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja przetwornice mam schowane po bokach ;) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180308/834957732fdb4ab2c4f720dd492dc74a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zyga502
09-03-18, 19:16
Trzeba nie trzeba , mozesz się meczyć i próbowac wciskać od silnika i pretwornice zostawic u gory ale licz sie z tym ze mozesz uszkodzic zarnik lub moze wypasc ci drucik zabezpieczajacy . No chyba ze chcesz miec wszystko schowane i sie nie męczyc to wystarczy ściągnąć zderzak i lampy

Napisz jaki komplet xenon kupiłeś i ile Cie kosztował ten montaż.
Masz schowane przetwornice fajnie,tylko takie żarniki "lubią" się przepalić podobnie jak zwykła żarówka a wtedy co znowu cały ten demontaż?
myślę nad takim zestawem ,ale po ostatnim aucie znudziło mi się 50 za podbicie dowodu właśnie z powodu takich xenonow

semthex
14-03-18, 13:41
No to do kumatej kontroli drogowej i będzie znowu demontaż ;) Niestety dzisiaj policja już wie co ma być za oznaczenie na kloszu i jak wygląda auto z żarówkami a jak z żarnikami.

jacazawisza
14-03-18, 18:46
No to do kumatej kontroli drogowej i będzie znowu demontaż ;) Niestety dzisiaj policja już wie co ma być za oznaczenie na kloszu i jak wygląda auto z żarówkami a jak z żarnikami.

Demontażu nie bedzie ;) moga zabrac dowod ktory i tak odbiore po paru dniach ;) zabieraja za ciemne szyby od 10 lat wiec mam to gdzies czy za szyby zabiora czy za xenon. I tak i tak musze chodzic co jakis czas go odbierac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zyga502
15-03-18, 16:46
Demontażu nie bedzie moga zabrac dowod ktory i tak odbiore po paru dniach zabieraja za ciemne szyby od 10 lat wiec mam to gdzies czy za szyby zabiora czy za xenon. I tak i tak musze chodzic co jakis czas go odbierac


to faktycznie masz czym się chwalić

jacazawisza
17-03-18, 00:03
to faktycznie masz czym się chwalić

Jak bym mial sie przejmowac takimi rzeczami to nic bym nie zmieniał .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk