PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika potrzebna pomoc/ opinie



Zawa
19-09-08, 17:11
witam mam problem z moim civiciem a dokladnie czeka mnie wymiana pierscieni panewek i teraz sie zastanawim czy nie lepiej bedzie kupic zestaw z ebaya z kutymi tlokami itp i odrazu cos taiego zamontowac jak juz bedzie silnik rozlozony na czesci a potem dozbieram kase i sie wzuci turbo .. troche na odwrot ale chyba lepiej bedzie tak zrobic niz potem znowu rozbierac drugi raz silnik ...
tu link do tego zestawu
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Parts-Accessories_Car-Truck-Parts-Accessories__D16-Civic-CRX-Si-Turbo-Engine-Kit-Pistons-Rods-Gasket_W0QQitemZ150294603146QQddnZPartsQ20Q26Q20Ac cessoriesQQadnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20A ccessoriesQQddiZ2811QQadiZ2865QQcmdZViewItem?hash= item150294603146&_trkparms=39%3A1%7C65%3A3%7C240%3A1318&_trksid=p4506.c0.m245

oplaca sie kupic taki zestaw ?? prosze o jakies odpowiedz na ten temat bo jak cos to chce jak najszybciej zamawiac ten zestaw bo zostalem bez auta ;/

jero11
19-09-08, 17:53
dobrze kombinujesz tylko napisz jeszcze jaki masz silnik :)

Zawa
19-09-08, 18:18
d16z6 sry nie napisalem :P
uzbieralem troche kasy bo zbieralem na turbo ale niestety wywalilo mi te pierscienie to chyba lepiej juz odrazu zalozyc cos takiego dozbieram kase i sie uturbi juz na kutych gratach ... tylko czy ten zestaw bedzie dobry ? bo trzeba zamawiac :D:D

Zawa
20-09-08, 22:51
witam slyszalem ze bez turbo nie zaklada sie takich kutych pasci bo nie ma wieszej kompresji ze mozna motowac tai zestaw jak sie ma juz uturbiony silnik nie mozna jezdzic bez turbo na tym zestawie jest to prawda ...
piszcie bo nie wiem czy zamawiac czy nie:/

skobel
20-09-08, 23:38
A co ma jedno do drugiego. Kute elementy są bardziej wytrzymałe

jero11
20-09-08, 23:51
chodzi pewnie o to że silnik będzie miał mniejszą moc niż na seryjnych gratach, a to że nie będziesz miał od razu turbo powinno być dobre bo silnik się dobrze dotrze:)

Zawa
21-09-08, 11:38
wlasnie sam nie wiedzialem o co w tym chodzilo tak slyszalem i sie pytalem ..
ale powiedzcie mi czy ten zestaw bedzie dobry ??
bo chce zamawiac jak najszybciej ...

przepity
21-09-08, 14:00
możesz montować, porównaj sobie ceny z http://fjdistributors.com/ bo głownie ten sklep polecają ludzie z dseries. dobrze by było po niedługim czasie żeby turbo się pojawiło bo z taka kompresja to może ciężko się jeździć

Zawa
21-09-08, 14:26
szukalem na tej stronce ale nie moge znalesc korb.. same tloki sa po 530$
takze chyba zostaje ten zestaw z ebaya
na forach czytalem i ludzie chwalili eagle i mysle ze ten zestaw powiniem byc dobry nie jakis shit co sie przekreci po miesiacu...tazke jak myslicie zamawiac ?:D

pirat
21-09-08, 23:04
ludzie z turbod16 nie polecaja korb Eagle do tlokow vitary ze wzgldu na to iz sa za krotkie.


With the rods that are on that auction (Eagle rods standard length) the CR ratio WONT be 8.5:1... that is a False statement.. When you run Vitara pistons on d16 engines you need a custom length(longer) rod to bring the CR ratio to 8.5:1 on the D16Z6 engine.

zagadaj z tym kolesiem LINK (http://www.turbod16.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2581)
na tym forum: www.turbod16.com (http://www.turbod16.com)
wszystko ladnie Ci wyjasni co i jak :)
ja pisalem z nim to mi odpowiedzial ze moze mi zrobic taki sam zestaw jak na jebaju za $595 + wysylka
moze sie ceny nie zmienily :) ogolnie warto poczytac to forum zanim zacznie sie cos robic.
Ps. ten koles to jest sprzedawca albo wlasciciel FJ Distributors.

Zawa
21-09-08, 23:21
dobra gadalem z kumplem co siedzi w stanach i napisal do tego synka z forum , moze zaproponuje mi cos leprzego a jak nie to zamawiam ten zestaw co podalem linka prawie zani dojdzie poaczka to pojezdze na tym zestawie z miesiac i bede mial kase na turbo... zobaczymy co odpisze ten z tego forum d16

Zawa
30-09-08, 22:33
dogadalem sie z tym gosciem z forum turbod16 i poskladal mi zestaw pasujacy do mojego silnika korby tloki ma wszystko ladnie chodzic ale teraz pytanie bo slyszalem ze trzeba takie cos stroic ? hondata ? co jeszcze trzeba kupic / zrobic/ ustawic w takim zestawie?
-tłoki Viatara
-korby eagle - jakies specjalne dluzsze pasujace do tych tlokow
-panewki ACL
-pierscienie NPR
-pompa wody (GMB)
-pasek Honda OEM
- komplet uszczelek
narazie bez turbo ale pojawi sie jak tylko kasa sie pojawi :P

przepity
30-09-08, 23:25
i za ile wyliczył ten komplet bez wysyłki?? jaki rozmiar tłoka wziąłeś? możne jeszcze block guard?

stroić będziesz po turbo

kenny
30-09-08, 23:58
pierścienie bierz albo rikeny, albo teikoku
uszczelki tylko OEMy
i od razu śruby ARP

Zawa
01-10-08, 15:12
za ten kit 599$+wysylka
rozmiar tloka szczeze nie wiem nie znam sie na tym za bardzo a pisal mi ze to wszystko do d16z6 i ze korby dluzsze specjalne do tlokow viatary
sruby arp 112$
uszczelki tez nie wiem jakie bo nie napisal ale wydaje mi sie ze to bedzie taki zestaw
http://fjdistributors.com/product_info.php?products_id=256
a co te pierscienie npr sie nie nadaja??
prosze o szybkie odpowiedzi no bo jednak paczka z usa troche idzie:/...

acha jeszcze zapomnailem ze pisal mi ze nie ma panewek acl tylko jakies inne dokladnie napisal :
The only thing i dont have from the kit is ACL rod bearing but i am substituding with KING rod bearings.

kenny
01-10-08, 15:47
Rikeny wstawia fabryka, a teikoku są opisane w manualu Hondy jako część wymienna. Pierścienie są ważnym elementem i na nich nie oszczędzałbym.

Zawa
01-10-08, 16:11
a jeszcze co do tych uszczelek to co sadzisz??
i sryby arp konieczne bardzo sa ? bo mnie juz troche fundusz trzyma :P

przepity
03-10-08, 13:09
arp najwazniejsze w tym wszystkim sa ;)

Zawa
03-10-08, 14:59
a to nie wiedzialem :P
a te uszczelki ? tak mi sie wydaje ze w tym zestawie beda te co podawalem linka wczesniej, dobre beda?
pisalem do niego co to za uszczelki i czy ma te pierscienie rikeny, albo teikoku czekam na odp.

Zawa
06-10-08, 22:39
wlasnie mi odpisal ten gosciu ze stanow :
Rings are made by either NPR Japan or Hastings in the USA
Gaskets are made by dfferent manufacturers (Globos, Matto and Eristic). They are good and they meet or exceed OEM Specifications.
nie ma pierscieni rikeny, albo teikoku a co do uszczelek to tyle napisal co wyzej ...
panowie podpowiedzcie mi zamawiac czy nie?? bo im bardziej z tym zwlekam to mi sie odechciewa wszystkiego :/

Lcfr
06-10-08, 22:53
wlasnie mi odpisal ten gosciu ze stanow :
Rings are made by either NPR Japan or Hastings in the USA
Gaskets are made by dfferent manufacturers (Globos, Matto and Eristic). They are good and they meet or exceed OEM Specifications.
nie ma pierscieni rikeny, albo teikoku a co do uszczelek to tyle napisal co wyzej ...
panowie podpowiedzcie mi zamawiac czy nie?? bo im bardziej z tym zwlekam to mi sie odechciewa wszystkiego :/
Hastings in the USA to też podobno OEMy
a reszta uszczelek to trudno powiedziec....

generalnie jak robiłem i bym robił to bym tak zrobił:
- pierśćienie=riken/teikoku/hastings - myśle, ze docieranie jest równie wazne...
- uszczelniacze=OEM honda ( w wersji baaaaardzo nisko budżetowej- corteco)
- uszczelka kol ssaka: zamiennik-9zł
- uszczelka kol wydech: taka co była
- uszczelka pokrywy zaworów: OEM honda badz zostaje jak nie ciekła
- uszczelka miski olejowej: OEM honda badz zostaje jak nie ciekła
- uszczelka/ki wałaka rozrządu: OEM honda
- uszczelka pod głowice: OEM honda
- pasek: OEM honda (unitta) badz bando/mitsuboshi
- napinacz (rolka): koyo/nsk/gmb
- pompa wody: Aisin/GMB
- szpilki (wiem za manual zaleca wymiane) - te co były

PeJot
07-10-08, 21:04
wlasnie mi odpisal ten gosciu ze stanow :
Rings are made by either NPR Japan or Hastings in the USA


W niektórych modelach/rocznikach NPR też szedł na pierwszy montaż.

Głownie jednak był to Riken i na szczęście oprócz ASO także Hipol je dystrybuuje w Polsce ...

Lcfr
07-10-08, 21:09
Głownie jednak był to Riken i na szczęście oprócz ASO także Hipol je dystrybuuje w Polsce ...
to prawda... wiemy już to od dawna :)
jak robiłem u siebie głowice to wąłsnie zkaładałem RIK z hipola
i było wszystko ok
tyle, ze nie wiem czy RIK hipol=RIK ASO - JEZELI CHODZI O JAKOŚC...

Zawa
07-10-08, 22:37
ale ten gosciu ma tylko npr ... a przeciesz nie bede kupywal zestawu z npr a w polsce kupywal znowu innych :/
takze ocencie pomozcie kupywac taki zestaw ??

Lcfr
07-10-08, 22:45
ale ten gosciu ma tylko npr ... a przeciesz nie bede kupywal zestawu z npr a w polsce kupywal znowu innych :/
takze ocencie pomozcie kupywac taki zestaw ??
kup na włąsne ryzyko...
ja bym kupował te rzeczy które są tańsze...
a te które mogę dostać w pl to w pl (szczególnie, że OBECNIE kurs jest mały+zniżka klubowa=naprawdę NISKIE CENY W ASO)
przeliczyć wszystkie koszty i ryzyko i podjąc decyzje....

PeJot
08-10-08, 19:25
to prawda... wiemy już to od dawna :)
jak robiłem u siebie głowice to wąłsnie zkaładałem RIK z hipola
i było wszystko ok
tyle, ze nie wiem czy RIK hipol=RIK ASO - JEZELI CHODZI O JAKOŚC...

A ile kosztowały Cię pierścionki do B16C6 ?

Lcfr
08-10-08, 22:35
A ile kosztowały Cię pierścionki do B16C6 ?
ja w b18c6 nie zmieniałem
zmieniałem w d15b7-koszt wtedy (dawno) 325zł
obecnie chyba sporo taniej (około 250 chyba)

PeJot
09-10-08, 18:01
ja w b18c6 nie zmieniałem
zmieniałem w d15b7-koszt wtedy (dawno) 325zł
obecnie chyba sporo taniej (około 250 chyba)

To jest na poziomie cen w USA, muszą bezpośrednio importować z JP .

Zawa
06-11-08, 22:49
witam odnawiam i jeszcze jedno pytanko :P zamowilem tamte pasci od tego goscia z forum fjt ale nie ma teraz srub arp i bede zamawial z ebaya.. te beda pasowac ?? d16z6 silnik
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Parts-Accessories_Car-Truck-Parts-Accessories__ARP-HEAD-STUDS-HONDA-CIVIC-88-95-SOHC-D15-D16-208-4301_W0QQitemZ270295549765QQddnZPartsQ20Q26Q20Acce ssoriesQQadiZ2865QQddiZ2811QQadnZCarQ20Q26Q20Truck Q20PartsQ20Q26Q20AccessoriesQQcmdZViewItemQQptZMot ors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item270295549 765&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A543%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Zawa
08-11-08, 12:32
nikt sie nie orientuje czy podejda te sruby ??

skolopendra
08-11-08, 12:36
nikt sie nie orientuje czy podejda te sruby ??

wygląda że będą

NasE
09-11-08, 13:21
jesli sa te co opisane to beda

wczoraj wlasnie na te sruby skrecalem z ziomami glowice przy remoncie

sa to D15/D16Z 10mm studs

nr partsa nie pamietam, bo puste opakowanie siedzi jeszcze w bagazniku

pozdrawiam

Zawa
05-12-08, 01:00
witam mam jeszcze takie pytanko jaka srednice ma tlok w d16z6 ??

Lcfr
07-12-08, 17:03
witam mam jeszcze takie pytanko jaka srednice ma tlok w d16z6 ??

taka jak w d15 i d13
standard

Wojtek Ksiezopolski
17-12-08, 18:42
witam, ja w temacie :) mam silnik d14/a3 i troche olej i plyn chlodnicy mi bierze... i teraz pytanie... co z tym zrobic ? remont ? wymiana ? a moze remont i jakie modyfikacje ?? moze ktos cos polecic ?

TENCIO
18-12-08, 04:14
polecam opcje szukaj....bylo w ciagu tego tygodnia juz pare razy

Zawa
22-01-09, 17:40
Wiam ponowniae dostalem wkoncu czesci trche to trwalo ale mialem lekki problem z kasa. no i tak oddalem we wtorek auto do mechanika i co sie okazalo ze tloki ktore mi wyslal ten gosciu z usa sa za duze :/ niby na opakowaniu pisze 75mm . ale 75mm ma tlok u gory tam gdzie pierscienie a na dole ma 75,5mm i nie wejdzie .. mechanik mowil ze orginalne sa 74,98mm teraz pytanie jakie mam zamowic tloki pytanie szczegulnie do tych ktorzy juz to robili w d16z6 ... drugie pytanie o panewki bo mechanik tez cos mowil ze nie bardzo wiezy w to ze jeden rozmiar panewki pasuje do tylu rodzajow silnikow.. dokladnie pisze z pudelka panewek "To suit/aplicacion honda : B18A,B18B,B20A,B21A,D16A,D16Z,H22A,ZC" i mam sie dowiedziec czy beda pasowac niby pisze ze tak ale...

jero11
22-01-09, 19:35
chcesz wstawiać nominalne tłoki?
Jak tak to marny pomysł i lepiej dopasuj cylindry do tych tłoków które teraz masz, jak wstawisz nominalne to mogą klepać;)

Zawa
24-01-09, 06:03
z tego co wiem to honda nie przewiduje szlifow takze honowanie bloku odpada czy jak to sie tam nazywa :/ a czemu nominalne maja klepac ??

pawel240
24-01-09, 13:08
z tego co wiem to honda nie przewiduje szlifow takze honowanie bloku odpada czy jak to sie tam nazywa :/ a czemu nominalne maja klepac ??

nie przewiduje szlifów - szlifów wału, szlif cylindrów przewiduje i produkuje nawet tłoki nadwymiar
- było kiedys na forum

PeJot
24-01-09, 15:10
Wały Hondy są tak trwałe, że jeżeli tylko nie założysz jakiegoś turbo pond 200KM to są nie do zarżnięcia ... :)

Cylindry można szlifować i można też kupić OEM lub zamienniki pierścienie nadmiarowe.

Za to gorzej zaczyna być w innych markach np. silniki Forda robione wspólnie z Yamahą - do zajeżdżonego silnika kupuje się blok gdy już zetrze się specjalna powłoka cylindra ... ale to jest OT ;)

Zawa
24-01-09, 23:25
hmm z tego co i mechanik mowil i pokazywal blok silnika to jak sie patrzy od spodu to widac ze jest scianka cylindra ok 1 mm i to jest ta scianka utwardzana i jezeli ja ja dam na szif 0.5mm to polowe bedzie jej mniej i silnik bedzie sie grzal i wkoncu sie zatrze tak mi to tlumaczyl i pokazywal czyli chyba najlepiej bedzie wymienic te tloki na takie jakie maja byc... a poza tym to na forum widzialem sporo okutych d16z6 i nikt nie moze sie wypowiedziec jakie tloki wkladal jaka srednica ...

jero11
24-01-09, 23:51
robią szlify oryginalnych cylindrów i wszystko jest ok i ja też tak będę robił bo nie mam zamiaru później jeździć klekoczącą jak diesel Hondą:D
jeśli kujesz używany blok to tylko nadwymiarowe tłoki i szlif, co innego jak wstawiasz nowe tuleje to wtedy możesz je dopasować do nominalnych tłoków

Pietruch
25-01-09, 16:24
jak masz okazje zakuc i takie plany to nie zastanawiaj się..:))_POwodzenia

Zawa
25-01-09, 18:11
hmmm no to juz nie wiem mechanik mi mowil ze w hondzie szlifow sie nie robi ani walu ani cylidrow bo teraz nie wiem czy sciagac nowe tloki nominalne czy rzeczywiscie robic szfil :/ te tloki maja u gory 75mm na dole ma 75,5mm , najlepeij zeby sie wypowiedzial ktos kto robil szlif .. czesci mam w domu i nie wiem co robic;/ a jakie koszty sa szlifu bloku ??

jero11
25-01-09, 18:25
poczytasz trochę tematów, projektów to się dowiesz że można robić szlif;)
ja w jednym temacie sam pytałem o firmę tłoków do zakucia i oprócz firm otrzymałem info że na 1-wszy nadwymiar o czym już wiedziałem:) biorę na 2 nadwymiar czyli takie jakie masz Ty.

Lcfr
25-01-09, 19:45
mnie to się wydaje, że trzeba pomierzyc kilka spraw i na podstawie tego decyd6wac czy potrzebny szlif czy nie...

Misiekemeryt160
25-01-09, 19:49
dokładnie. zmiezyc owalizaje cylindra potem jego "pion"( jak bardzo po łuku jest zużyty) a potem mysleć dalej czy szlif czy nie. Przecież wał tez nie każdy oddajesz do szlifu jak robisz panewki.

Zawa
26-01-09, 08:30
no walu podobno w hondzie nie robi sie napewno szlifu poniewaz jest tylko czescoowo utwardzany ale mniejsza z tym nie o to chodzi .. chodzi o to ze te tloki nie wejda nie ma szans to na pewno bedzie trzeba robic szlif zeby weszly .. zaraz jade do tego mechanika calego i bede z nim gadal ..

no i bylem u innego mechanika takiego znajomego i mi mowil ze da sie zrobic szlif i bedzie to chodzic bez problemu tylko ze nie pamieta czy tam sa tuleje plywajace czy nie... za godzine jade jeszcze raz bo teraz szefa nie bylo a jeszcze z nim pogadam czy poradza sobie z vtec bo strasznie glosno chodzi wrecz sie tlucze .. a ci w z thb hondy jakos nie moga obie z tym poradzic a ja coraz wiecej kasy u nich zostawiam.. a i slyszalem jeszcze ze gosciu jak mi zrobi szlif to daje na to gwarancje takze nawet jak by tloka chwycilo albo cos to bedzie jego strata..

Zawa
28-01-09, 10:38
auto sie juz robi w piatek bede wiedzial co i jak a jeszcze pytanie jakim olejem go zalac ??

jero11
28-01-09, 10:45
na docieranie powinien być jakiś dobry minerał.
te tłoki są od Vitary?

Zawa
28-01-09, 11:44
no mialy byc vitary a na pudelku widzialem ypc czy jakos tak teraz nie pamietam a sa juz u mechanika...

jero11
28-01-09, 12:19
YCP to tłoki Vitary.
niby te tłoki pomimo spasowania w cylindrach i tak klepią, jak już odpalisz silnik to napisz czy występuje u ciebie te klepanie;)

Zawa
05-02-09, 15:23
witam i mam kolejne problemy ... zrobili szfil itp nowe tuleje glowica zaczeli skaladac a tu sie okazalo ze wal sie nie obruci bo kute korby sa szersze i delikatnie chacza o gladz cylindra .. pytanie mozna je sfrezowac delikatnie tak zeby korby sie miescily ?? dzwonilem do qowaxa do wawy i mowil ze sie da tak zrobic... i teraz drugie pytanie w orginalnych korbach jest otwor olejowy "tak jakby nad walem " a w tych kutych go nie ma sa tylko otwory na panewki a tego jednego nie ma :/ mechanik powiedzial ze to akurat mozna przewircic takim samym wiertem i bedzie dobrze.. doradzcie cos bo juz dluzej nie wytrzymam bez auta :P

jero11
05-02-09, 15:39
Musisz zrobić nacięcia na dole cylindrów tak żeby korby nie haczyły o nie, sprawdź czy czasem nie wadzą też o podporę wału.
żadnych otworów nie wierć tylko założyć panewki i tyle.
widać że nie używasz szukajki:p
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=17895&highlight=eagle+hacz%B1

Zawa
05-02-09, 16:14
aaa nie szukalem przyznaje sie :P dobra czyli wyszlifowac oki a tej dziurki nie trzeba ??
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=euk6ew&s=5
o ta dziurke mi chodzi (fota z allegro) mniej wecej w tym miejscu byla :P