PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 - zamula

mariano007pl
19-09-08, 00:26
Witam, mam problemik z moja Hania... Czytalem inne podobne tematy ale zaden w 100 nie pasowal... Hondzina stanowczo zamula przy rozpedzaniu sie... W praktyce wyglada to tak ze gdy dajemy do deski to pierwsze kilka (czasami dluzsza chwila) sekund rozpedza sie jakby chciala a nie mogla a dopiero po chwili lapie kopa... dzieje sie tak praktycznie na kazdym biegu! Oprucz tego na zimnym silniku odpala jakby brakowalo jej paliwa... Ten efekt zamulenia tez pierwsze skojarzenie ktore przychodzi do glowy to ze dostaje na mniejszych obrotach za malo paliwa, dzieje sie tak podczas jazdy, w miejscu z wejsciem na obroty nie ma najmniejszego problemu. Co moze byc przyczyna? Ogladalem troche gaznik, wyglada na swiezutki...

Włóczykij
19-09-08, 07:22
W jakim zakresie obrotów łapie tego kopa? W d13 nie spodziewaj się osiągów Ferrari :)

Skoti
19-09-08, 13:26
Sprawdz zapłon, rozrząd,kable i filtry. zrób samodiagnostykę.

mariano007pl
19-09-08, 15:45
Zeby bylo to jasniejsze... Ona ma ladnego kopa ale strasznie dlugo sie zbiera... tak jakby ktos ja trzymal na linie i po 10s nagle puscil... (tak jakby nagle doplynelo paliwko bez problemow)... Samodiagnostyka? mowa o tych lampeczkach ECU? Musze sprobowac!

molekss
19-09-08, 17:11
przy jakim zakresie obrotów dostaje kopa, 4500-500rpm ? jeśli w tym zakresie to otwiera się druga przepustnica. najpierw sprawdź kable i świece, filtr powietrza, zrób samodiagnostykę:
http://www.civic5g.yoyo.pl/silnik.php?art=samodiagnostyka

pozdrawiam

mariano007pl
19-09-08, 22:31
bylo by latwiej gdybym mial obrotomierz :) Kable sprawdzone, rozrzad tez... Zrobie samodiagnostyke i sprawdze swiece!

iglica
19-09-08, 22:33
no racja, a kiedy ostatnio wymieniales filtry ???

mariano007pl
19-09-08, 22:41
tzn tak... samochodzik mam 2 tyg, nie zakupilem jeszcze filtra paliwa zeby wymienic ale filtr powietrza wyglada np jakby byl niedawno wymieniany... takze jedyne co to te paliwowe...

Xploid
20-09-08, 23:22
jestem pewien że dostaje kopa od 4000rpm, u mnietez tak jest, najpier zbiera się jednostajnie ja przy przekraczainu 4000rpm aż głowe ciągnie od tyłu :) w każdym bądź razie zmiana przyespieszenia jest bardziej odczuwalna po 4 tysuącach

mariano007pl
24-09-08, 22:38
zabralem sie do ten samodiagnostyki i efekt taki ze nie znalazlem tych lampek od siedzenia pasazera przy drzwiach (tak, tak tapicerke odrywalem)... Co do zbierania sie... hmmm... usunelem zwezke na dolocie i szczeze powiem ze czuje roznice na korzysc!