PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z czujnikiem VSS



michalllll92
13-01-18, 17:03
Witam
Mam problem z czujnikiem Prędkości.
Nie nabija kilometrów, nie pokazuje prędkości.
Zdemontowalem czujnik VSS, impulsator, i całe ustrojstwo czujnika działa prawidłowo.
Z tego co zauważyłem to jest problem na zębatce w skrzyni- jak przytrzymam ją palcem to koło się kręci a zebatka się zatrzymuje.
Co zrobić?
Jest tam jakiś dostęp? Czy trzeba cała skrzynie rozbierać?
Miał ktoś podobny problem?
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

wiesko1261
13-01-18, 19:20
wieniec masz na różnicowym ,czyli skrzynia do rozebrania w mak :)

michalllll92
14-01-18, 20:03
Czyli chyba lepsza opcja będzie szukanie nowe skrzyni?
A przy ewentualnym rozebraniu tej da radę to naprawić?

Szczur[R]
15-01-18, 09:50
Witam
Mam problem z czujnikiem Prędkości.
Nie nabija kilometrów, nie pokazuje prędkości.
Zdemontowalem czujnik VSS, impulsator, i całe ustrojstwo czujnika działa prawidłowo.
Z tego co zauważyłem to jest problem na zębatce w skrzyni- jak przytrzymam ją palcem to koło się kręci a zebatka się zatrzymuje.
Co zrobić?
Jest tam jakiś dostęp? Czy trzeba cała skrzynie rozbierać?
Miał ktoś podobny problem?
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

wrzuć jakieś foto albo najlepiej filmik z tą zębatką

michalllll92
15-01-18, 10:28
;2874321']wrzuć jakieś foto albo najlepiej filmik z tą zębatką
Może być z tym problem, skrzynia cały czas na aucie a dostęp tam taki ze nawet rękę ciężko wsadzić.

Chodzi o zebatke która napędza impulsator. Tylko nie o tą na trzpieniu impulsatora tylko w skrzyni

Szczur[R]
15-01-18, 14:36
Wydaje mi się że plastikowa zębatka vss chodzi po FD, nie mam żadnej skrzyni na wierzchu żeby podejrzeć ale usterka brzmi dość egzotycznie.

wiesko1261
16-01-18, 06:36
;2874347']Wydaje mi się że plastikowa zębatka vss chodzi po FD, nie mam żadnej skrzyni na wierzchu żeby podejrzeć ale usterka brzmi dość egzotycznie.

zębatka jest pod łożyskiem
https://omoto.pl/file/usr/a/ab25c/2/2930702/allegro_6893036527.jpg



Może być z tym problem, skrzynia cały czas na aucie a dostęp tam taki ze nawet rękę ciężko wsadzić.

Chodzi o zebatke która napędza impulsator. Tylko nie o tą na trzpieniu impulsatora tylko w skrzyni


jak nigdy nie rozbierałeś ,a łatwo nie będzie , lepszą opcją jest podmiana całej skrzyni , taniej wyjdzie :)
czasem taniej skrzynie kupisz , niż same koło + robocizna :D

są dwa rodzaje -inne wymiary kółek (stary i nowy typ skrzyń ) nie są takie same i nie pasują zamiennie :)

Szczur[R]
16-01-18, 10:01
zębatka jest pod łożyskiem
Dzięki za fotę :) już czaje w czym rzecz