PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwony kluczyk



LemonR
13-11-05, 14:11
Witam
Oprócz dwóch standardowych kluczyków do Hani 5D 1996 mam taki sam ale czerwony. Na pudełku jest napisane, że nie można nim uruchomić silnika i przed użyciem mam zapoznać się z instrukcją obsługi a w tej nie ma o nim ani słowa. Do czego więc on służy? Może do wprowadzenia odpowiednich parametrów dla komputera np. po odłączeniu akumulatora?
dziękuję i pozdrawiam
LemonR

Cairo
13-11-05, 14:13
Tzw serwisowy. Służy m.in. do programowania immobilisera czy pilotów zamka centralnego.

LemonR
13-11-05, 14:15
A może masz opis jak to się robi narazie nie potrzebuję ale tak na przyszłość
LemonR

Pati
13-11-05, 14:23
robi sie to w serwisie.

Dzida
13-11-05, 14:30
"W wyposażeniu znajduje się też kluczyk "uczący". jest on niezbędny przy uaktyawnianiu nowego kluczyka, który ma współpracować z fabrycznie instalowanym immobilizerem. Zarówno zakup jak i uaktywnienie nowego kluczyka wymaga udziału autoryzowanego dealera Hondy dysponującego specjalistycznym wyposażeniem serwisowym."

Cairo
13-11-05, 14:47
"W wyposażeniu znajduje się też kluczyk "uczący". jest on niezbędny przy uaktyawnianiu nowego kluczyka, który ma współpracować z fabrycznie instalowanym immobilizerem. Zarówno zakup jak i uaktywnienie nowego kluczyka wymaga udziału autoryzowanego dealera Hondy dysponującego specjalistycznym wyposażeniem serwisowym."

robi się to w serwisie
Wydaje mi się, że serwis nie jest potrzebny. Kupowałem kluczyk z pilotem do Forda Mondeo. Kosztował 140PLN. Sprzedawca powiedział, że cza go zaprogramować w serwisie bo jest niezbędne podłączenie samochodu do komputera serwisowego. Dokładnie to samo potwierdzili mi w ASO i wycenili robote na 150PLN!!!
Przyjechałem do domu i zacząłem się bawić czerwonym kluczykiem. Pilot działał po 10min, po wyrzeźbieniu kluczyka również immobiliser udało mi się bezproblemów ustawić.
Podobną sytuacje miałem w wyłączeniem kontrolki przeglądu w Peugeocie 206 kolegi. Pojechaliśmy do ASO zapytać się jak się ją kasuje. Koleś w serwisie powiedział, że trzeba się umówić i przyjechać na komputer i będzie kosztowało 100PLN. Nawrzucałem kolesiowi bo wiedziałem po doświadczeniach z Fordem, że napewno pieprzy głupoty. Wsiadłem do Puga na parkingu przed serwisem i w minute to skasowałem. Cza było przycyzmać guzik kasowania kilometrów i przekecić zapłon.
Więc myśle, że w Hondzie jest podobnie.

Maro
13-11-05, 22:07
Dorobienie kluczyka z imobilizerem może odbyc sie bez tego czerwonego kluczyka . W zwykłym zakładzie do dorabiania kluczy samochodowych , gość mi dorobił taki kluczyk i był mu tylko potrzebny ten czarny kluczyk . Wsadził ten kluczyk w jakiś odczytnik kodu i już znał kod . I wtedy dorobił mi drugi kluczyk. Operacja kosztowała 120zł.
Temat już był wałkowany. Jak chesz wiedzieć więcej użyj opcji ,,szukaj"

Misiu
15-11-05, 20:52
Tzw serwisowy. Służy m.in. do programowania immobilisera czy pilotów zamka centralnego.

kolega ma racie ten czerwony kluczyck jest tylko do programowania immobilisera jak kupywalem mojom hanie to tesz misilalem ale fanie bende mial czerwony kluczyck jak alfie ale niestety

sc0rpion
15-11-05, 20:54
Tzw serwisowy. Służy m.in. do programowania immobilisera czy pilotów zamka centralnego.

piloty programuje sie zupelnie inaczej i bynajmniej nie przy pomocy czerwonego klucza

lightstone
21-11-05, 12:45
a co jak immobilajzer nie jest w kluczyku tylko oddzielnie ? mozna to jakos dorobic ? u mnie sprawdzanie kodu polega na przylozeniu dekodera do migajacego swiatelka ;) idzie to dorobic jakos ?

dzierzans
21-11-05, 14:09
a co jak immobilajzer nie jest w kluczyku tylko oddzielnie ? mozna to jakos dorobic ? u mnie sprawdzanie kodu polega na przylozeniu dekodera do migajacego swiatelka ;) idzie to dorobic jakos ?

podlacze sie do pytania bo mam tak samo

Pati
21-11-05, 17:47
jasne ze idzie. ale to nie jeste fabryczny immobiliser.

dzierzans
21-11-05, 21:12
jasne ze idzie. ale to nie jeste fabryczny immobiliser.

wlasnie chyba jest to fabryczny immobilizer (na bocznej szybie jest naklejka Honda immobilizer) kupowalem od gebelsa wiec 100% pewnosci nie mam. Ale to jest jakis problem czy jest fabryczny czy nie??

Pati
21-11-05, 22:08
nie ma raczej zadnej roznicy. praktycznie kazdy facet od alarmów powinien sobie poradzić.

cobra333
27-12-05, 00:04
Nieorginalne immo tzn takie z innym transponderem niż w kluczyku ciężko dorobic jedynie pastylkę dallasa, mozna go łatwo zdemontować lub na stałe odłączyc

Raveland
11-10-06, 22:37
czy jest wogole jakas sekwencja na odpalenie samochodu jezeli sie powiedzmy nie zechce wylaczyc immobilajzer lub bede mial kluczyk bez immobilajzera??
wiem ze w innych jest tylko pytanie czy w hondach tez jest??