PDA

Zobacz pełną wersję : pas przedni civic v nowy czy uzywany oryginal?



-marcin-
01-01-18, 14:03
hej. czy lepiej wyciac i wstawic orygnialny pas czy nowy zamiennik jest dobrej jakosci i pasuje bez problemow? gdzies na allegro widzialem opis ze nowy zamiennik zgodny z oryginalem ale gdzies indziej czytalem ze to nie prawda :P
ktos ma doswiadczenie w tym temacie? :)

siara87
01-01-18, 16:14
Zamiennik jest cienszy i widac na oko ze jest gorzej wykonany, lepiej poszukac ladnej uzywki

wrobellos
01-01-18, 18:07
lepsza oem uzywka tylko zeby trafiony nie byl

-marcin-
01-01-18, 18:34
ok juz mam na oku uzywke ale dla pewnosci chcialem zapytac, bo z uzywka wiecej roboty troche bedzie :)

-marcin-
15-01-18, 19:47
kurde wie ktos cos na temat tego ze pasy przednie do civica roznia sie tym ze jedne maja wzmocnienie a inne nie? bez wzmocnienia mam z hb a ze wzmocnieniem rzekomo z coupe :) czy to moze ten ze wzmocnieniem to od sedana.
mam taki i taki (uzywane oem)
https://images83.fotosik.pl/964/d41862649d712c9fmed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/d41862649d712c9f)


https://images82.fotosik.pl/966/cc0ba61f293ca813med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/cc0ba61f293ca813)

-marcin-
16-01-18, 22:14
sprawdzalem i tez mialem pas ze wzmocnieniami w coupecie. czyli hb i coupe to inne pasy (te wzmocnienia duzo daja w sumie, boki na laczeniu z gora pasa nie sa powyrywane, polamane jak w hb. mam dwa z hb i dwa z coupe wiec mam porownanie :) )

Hymphh
17-01-18, 15:49
Pewniej, a trochę drożej niż nowy zamiennik wyjdzie dobra używka, wypiaskowana i pomalowana, wtedy będzie jak nowy oem :)

-marcin-
17-01-18, 20:07
Mam 3 pasy. Zeby byl dobry pas to musze zrobic z 3 jeden ;)
Nie zdolalem zdobyc idealnego pasa :)

firstborne
17-01-18, 21:56
Mam 3 pasy. Zeby byl dobry pas to musze zrobic z 3 jeden

https://www.blogcdn.com/www.joystiq.com/media/2008/01/picard-facepalm.jpg

-marcin-
17-01-18, 22:17
no co?????? jeden ma dobra gore ale wgnieciona belke dolna. z drugiego ozwierce zgrzewy belki dolnej przespawam do tego co ma dobra gore a z trzeciego wezme wzmocnienia ktore ma coupe. cos nie pasi? zdabadz mistrzu pas w idealnym stanie. mi sie nie udalo. skoro sie mi nie udalo to sam go sobie zrobie. jprdl zdenerwowalem sie..

firstborne
20-01-18, 23:45
Kiepsko szukasz i tyle. Aktualnie od ręki w stanie idealnym mam 3 pasy w rejonie. A spawanie 1 z 3 to zwyczajny debilizm. Pas to nie byle jaki element konstrukcyjny gdzie już nawet nie będę pisało osłabieniu ów konstrukcji, a i tak wątpię, że uda Ci się go wyspawać na tyle dobrze, by spasowanie było tip top.

Mistrzu.

-marcin-
21-01-18, 00:24
uja tam wiesz. miszczu
wszyscy twierdza ze ciezko dostac pas w dobryn stanie, ale widac MISZCZU mieszkasz w zaglebiu pasow do civica w idealnym stanie. i to NAWET 3. uhuhuhu.
juz ja widzialem pasy w (rzekomym) bardzo dobrym stanie a jak przyjechalem zobaczyc to okazalo sie ze kondony (np. okreslal bardzo dobry stan pasa takiego ktory byl prostowany - widac bylo nawet slady po klamrach do wyciagania).
czym sie MISZCZU rozni przyspawanie dolnej belki do pasa od przyspawania calego pasa do podluznic?? NICZYM. ta sama "technologia". wiec nie pier..
wzmocnienia- pas od hb nie ma ich w ogole wiec jezeli belka dolna bedzie przyspawa to wzmocnienia beda pasowac tylko w jednym miejscu. gdybym nie chcial tych wzmocnien to bylby 1 pas robiony z 2. lepiej juz? czy dalej ci nie pasuje miszczu?
poza tym widzziales jak pas wyglada? widac gdzie dolna belka ma byc wspawana. Miales kiedys miarke w reku? to takie cos co pokazuje ci odleglosc od jedngo punktu do drugiego dzieki temu mozna ustalic gdzie co ma byc wg innego pasa ktory jest nietkniety.
mozna zmierzyc jaka odleglosc ma byc dokladnie.
DEBILIZMEM jest tlumaczenie takich rzeczy komus takiemu jal TY.
jprdl. idz stad i nie wracaj

firstborne
21-01-18, 19:40
Hahaha jaki gościu, spawać sobie możesz ile chcesz i gdzie chcesz, ale nikt tobie nie potwierdzi, że element będzie tak samo trwały jak przed tym druciarstwem. W dupę sobie wsadź tą szyderę bo widać, jak dupnie szukasz, gdybyś tak nie zadzierał nosa mógłbym dać tobie nawet kontakt do pasa który jest tip top i nie musiał być odwalać takiej maniany, ale tak to rwij kapcia. Debilizmem wciąż jest robienie takiej szopki przez ciebie, przy elementach które nie są w el dorado tylko powszechnie dostępne (no ale wszyscy twierdzą inaczej). No ale ja już faktycznie mieszkam w takiej dobrej dolinie. Robisz i zrobisz drut, to ja i pewnie wielu innych w dupie to będzie miało, ale nie musisz cwaniakować bo widać, że niczego nie można tobie przepowiedzieć bo od razu wyskakujesz - przez to równie dobrze sam możesz wydupczać z forum, gdyby mi to nie wisiało jak kilo tynku.

-marcin-
21-01-18, 20:45
skoro masz w dupie to po uj sie wtracasz?
co za ****a debil. bedzie trwalszy i sztywniejszy niz przed po*****. spawy sa lepsze/mocniejsze niz zgrzewy. po to sie spawa bude np w rajdowkach tam gdzie zgrzewy sa.
mam w dupie twoje pasy niby idealne po*****cu. jakos dwa razy na gieldzie ogloszenie dawalem. u ralfa (chyba najwiekszy szrot hondy) tez same ujowe pasy. bylem na wielu szrotach w wawie i okolicach i nic.
jakie ****a druciarstwo??? jak skrzywisz DOLNY pas (co jest czesta przypadloscia, i w moim tak jest wlasnie) to nie mozesz go wymienic bo to druciarstwo? czyli twoim tokiem rozumowania albo zostawiamy pas z pogieta dolna belka albo wymieniamy CALY pas, no bo to bedzie druciarstwo! ****a co za pojeb.
progow tez nie mozna wymienic bo beda spawane i to tez bedzie druciarstwo? no kuuuuuuurwa co za po*****y typ.
pasa w sumie tez nie mozesz wymieniac bo to drut. bo bedzie wspawany !
****a *****a cenzura
nie ma tu admina do uja? prosze o wyslanie tematu do kosza.

firstborne
21-01-18, 21:50
xDD