PDA

Zobacz pełn± wersję : CIVIC VI EK3 D15Z6 problem



xxxCHADZIAxxx
30-12-17, 22:10
Witam mam problem

przy zmianie biegów szarpie przod tył dodam ze

poduszki dobre

co moze byc przyczyna ??

np jade na 2 biegu i puszczam gaz i znowu jak dodam gazu to szarpie i
na 1 bez gazu puszcze go np w korku podczas ruszania to tez szarpie przod tył


co moze byc przyczyna tego szarpania silnik chodzi równo nie faluje ani nic


moze to byc wina przegubów wew i zew ??

czy byc moze docisku i sprzegła ale bierze dobrze
sam juz nie wiem denerwuje mnie to i to strasznie

pomoze ktos w rozwiazaniu problemu lub podpowie czemu moze to tak szarpac??


skrzynie mam s20 z noblesski

posejdon
01-01-18, 17:49
Amortyzatory drgań na tarczy sprzęgła?

xxxCHADZIAxxx
01-01-18, 23:03
czyli moze to byc sprzegło?? czyli wymieniac całe z dociskiem??

hondzina97
02-01-18, 07:44
Być może że już kończy się mechanizm różnicowy choć objawy podobne do przegubów wewnętrznych też .

xxxCHADZIAxxx
02-01-18, 12:30
jak podniose koła do gory wrzuce 1 i zaczne ruszac recznie to słychac cos w skrzyni tylko nie jestem sam w stanie tego zdiagnozowac i dodam ze w poprzedniej skrzyni s40 oryginalnej mialem to samo i po zmianie skrzyni na s20 z noblesski jest tez to samo i mysle ze nie moze to byc skrzynia ja obstawiam ze to jest sprzegło bo poprzedni własciciel zmieniał tylko tarcze sprzegła a docisku nie wiec moze to byc docisk lub przeguby wew ale głupawki juz dostalem

hondzina97
02-01-18, 20:39
Mechanizm róznicowy sprawdzisz tak. Jak jedziesz i pu¶cisz gaz i za chwilę dodasz to napęd na koła przeniesie sie z opóznieniem co spowoduje szarpnięcie .Podobnie jest z ruszaniem czy to do przodu czy do tyłu. Jak szybciej pusci sie sprzęgło tylko na chwilę bedzie podobne szarpnięcie jak podczas jazdy

xxxCHADZIAxxx
02-01-18, 21:45
No to jest wła¶nie podobnie jak mowisz kurde czyli w koncu go roz***** byle nie w drodze:/

hondzina97
03-01-18, 08:39
Jak to szarpnięcie będzie sie pojawiać na wyższych biegach to czas naprawdę już bardzo bliski .

xxxCHADZIAxxx
03-01-18, 13:14
pojawia sie nawet na 4 biegu juz :/

W moim silniku d15z6 jak kupilem byla skrzynia s40 najdluzsza i jak juz kupilem to byly juz luzy w tej skrzyni s40 a auto kupilem od kobiety ktora sprowadzila ja z de

I ja zmienilem skrzynie na s20 z noblesski i jest to samo tez ma takie luzy a kupilem ja z gwarancja rozruchowa jezdze na niej juz 2,5roku ani nie zgrzyta ani nic sam ja zakladalem zmienilem olej

A luzy jakie byly takie sa nadal i nie strzelam ze sprzegla nie pale gum bo ja takiego czegos nie toleruje


Dodam ze skrzynie s20z noblesski kupilem ze szrotu goscie jeszcze przy mnie ja wyciagali i dodam ze nie bylo w civicu v nobless takiego luzu jak jest u mnie :/

hondzina97
04-01-18, 07:19
Tak jak mówiłem sprawdĽ jeszcze przeguby wewnętrzne .Mog± być luzy na kamieniach .

xxxCHADZIAxxx
04-01-18, 12:03
Tak zrobie i na pewno dam znac pozdrawiam