PDA

Zobacz pełną wersję : D14A8 nie odpala



hondzina97
27-12-17, 16:49
Witam! Proszę Was o pomoc gdyż juz braknie mi pomysłów . Poniżej to co już sprawdziłem

1. Przekaznik głowny -przelutowany choć nie było zimnych czy pękniętych lutów
2.Pompa paliwa -pracuje na złączce 12V
3.Paliwo jest- po odkręceniu sruby na listwie leci
4.Aparat zapłonowy sprawdzony na stole diagnostycznym -Ok
5.Swiece sprawne -wymienione bo były od D14A3
6.Check gasnie normalnie
7.Pasek rozrządu nie zerwany

Silnik podczas jazdy raz stracił moc jakiekolwiek przyspieszanie ,po czym zgasiłem go odpalił i pojechałem .Pozniej podczas jazdy na skrzyzowaniu było to samo .Wyłaczyłem silnik i juz nie odpalił .Moze tropem będzie to ze własnie ten silnik jest z mieniony zamiast d14a3 jest d14a8

kazik2_h9w3
27-12-17, 18:36
To ze jest paliwo na listwie to nie znaczy ze wtryski pracują
Masz moze gaz??

xxxCHADZIAxxx
28-12-17, 00:44
Z kolega wyzej sie zgadzam sprawdz wtryski

hondzina97
28-12-17, 07:02
Samochód nie ma lpg .Wtryski na jakiś tydzień przed pracowały gdyż zdejmując po kolei wtyczki motor przygasał . Sprawdzałem je bo silnik wykazywał wyczuwalną nierówną pracę szczególnie na niskich obrotach ale nie szarpanie (być może przyczyną były nieodpowiednie świece )

Kolejną sprawą do sprawdzenia będą punkty masy silnika .

Szczur[R]
28-12-17, 10:48
Witam! Proszę Was o pomoc gdyż juz braknie mi pomysłów . Poniżej to co już sprawdziłem

1. Przekaznik głowny -przelutowany choć nie było zimnych czy pękniętych lutów
2.Pompa paliwa -pracuje na złączce 12V
3.Paliwo jest- po odkręceniu sruby na listwie leci
4.Aparat zapłonowy sprawdzony na stole diagnostycznym -Ok
5.Swiece sprawne -wymienione bo były od D14A3
6.Check gasnie normalnie
7.Pasek rozrządu nie zerwany

Silnik podczas jazdy raz stracił moc jakiekolwiek przyspieszanie ,po czym zgasiłem go odpalił i pojechałem .Pozniej podczas jazdy na skrzyzowaniu było to samo .Wyłaczyłem silnik i juz nie odpalił .Moze tropem będzie to ze własnie ten silnik jest z mieniony zamiast d14a3 jest d14a8

Objawy wskazują wyraźnie moduł w aparacie zapłonowym, sprawdzanie na stole nic nie daje - podmień cały aparat lub sam moduł

hondzina97
28-12-17, 14:25
;2871232]Objawy wskazują wyraźnie moduł w aparacie zapłonowym, sprawdzanie na stole nic nie daje - podmień cały aparat lub sam moduł

Aparat został sprawdzony na stole przez elektronika .Czyli widziałem jak pojawia się iskra na cewce zapłonowej -przeskok ok 1cm .A działanie modułu czyli czujnika halotronowego sprawdzone na oscyloskopie

Sprawdzono w tym miejscu naprawde godnym polecenia :

http://www.g-m-s.com.pl/

Szczur[R]
28-12-17, 15:12
Aparat został sprawdzony na stole przez elektronika .Czyli widziałem jak pojawia się iskra na cewce zapłonowej -przeskok ok 1cm .A działanie modułu czyli czujnika halotronowego sprawdzone na oscyloskopie

Sprawdzono w tym miejscu naprawde godnym polecenia :

http://www.g-m-s.com.pl/

Z tym że Twoje objawy są bardzo charakterystyczne dla TYPOWEJ usterki w tym aucie.

hondzina97
28-12-17, 21:07
Też od początku mi to tak wygląda... Tylko że w tym aparacie prawie nie ma sie co zepsuć jak np przy B serii .Mowię o tym gdyz tam kiedyś naprawiałem od B16a1 od podstaw gdyż mi się kiedyś stopił od temp.

Masy sprawdziłem.Faktycznie wymagały przeczyszczenia ale dalej nic :(

Objawy przy próbie są takie .Kręci chwilkę i raz syknie pozniej krecęnie tylko .

xxxCHADZIAxxx
28-12-17, 22:03
Sprawdz wtryski moga byc zapieczone i niedaja paliwa

hondzina97
29-12-17, 07:03
Sprawdz wtryski moga byc zapieczone i niedaja paliwa

Ale że wszystkie 4?? .W hondach rzecz raczej niespotykana.Powiedz jak to mogę najszybciej sprawdzić pod blokiem ?

kazik2_h9w3
29-12-17, 07:29
Piszesz ze aparat sprawdzony ale sprawdzales fizycznie czy jest iskra??
A moze immo czy alarm robi psikusa

kamil39
29-12-17, 08:26
Ja bym podmienił aparat(będziesz szukac i szukac i wkoncu i tak podmienisz aparat), przechodziłem to ostatnio, byłem pewny, ze nawalila cewka, podmienilem- nic, no to moduł - zmienilem na inny sprawny i odpaliła na 2 cylindry, wqriwilem sie i podmienilem caly aparat i odpalila od razu.

rooter666
29-12-17, 10:12
jak ma kompresje i iskre to na plaka powinien odrazu zapalić i będzie jasne czy aparat sprawny.

hondzina97
29-12-17, 10:28
Iskra oczywiście jest .Alarmu nie posiadam .Kompresji nie mam czym sprawdzić akurat. Z tym aparatem wyszedłem z załozenia ze lepiej mieć sprawdzony swój bo z zamówionym używanym to tez moze być róznie

Tu jest pytanie bo jeśli jest tak że mam tylko słupek z D14A8 a reszta osprzętu wraz z aparatem jest od D14A3 .To czy aparaty są takie same?

xxxCHADZIAxxx
29-12-17, 13:46
Tego nie sprawdzisz pod blokiem musisz to sprawdzic maszynnowo

hondzina97
29-12-17, 18:59
Myślę że do pomiaru potrzebuje tylko manometru i nie ważne czy pod blokiem ,ale to w dalszej kolejności .