PDA

Zobacz pełną wersję : zapaliła sie kontrolka check engine



bboyangel1
17-09-08, 22:49
witam! mam honde v gen 1.5 d15b2 miałem wymienianą chłodnicę i olej pare dni temu i podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka check engine i paliła cały czas dopóki nie wyłączyłem i włączyłem silnika, silnik na zapalonej kontrolce pracuje tak samo, dodam że po wizycie u mechanika prędkościomierz mi padł i były odłączane i podłączane kable w silniku aby usunąć tą usterke poza tym honda w mieście pali w granicach 10-12 l a w trasie 6l, czy miał ktoś podobny problem wcześniej i co to może być? samodiagnostyki nie potrafie zrobić bo nie mam takich zdolności "grzebalniczych", czy może to mieć jakiś związek z wyżej opisanymi zabiegami? następne pytanie czy można jeździć na zapalonej kontrolce check engine? wiem że podobne tematy już były znalazłem kilka nawet ale z tłumaczeń nic nie jestem w stanie zrozumieć bo nie mam zielonego pojęcia o mechanice.
czy ktoś mógłby mi pomóc i czy to jest coś poważnego?

jero11
17-09-08, 23:15
po pierwsze to zrób samodiagnostykę to jest bardzo proste, a jak już zrobisz to restart ECU

ceelx
17-09-08, 23:19
moim zdaniem sonda lambda zaczyna dawac dupy

bboyangel1
17-09-08, 23:24
a czy na zapalonej kontrolce można jeździć? czy musze za każdym razem zjechać na pobocze zgasić i zapalić silnik??? a czy jest możliwe że po restarcie nie będzie się paliła ta kontrolka?? i pytanie jak zrobić ten restart

ceelx
17-09-08, 23:30
co do reseta kompa to poszukaj na forum bo jest otym mnostwo napisane od przodu i od tylu.
a po za tym jakby mozna bylo jezdzic z czyms uszkodzonym to nie robili by kontrolki check engine ;)
zrob samodiagnostyke to dowiesz sie co jest nie tak

bboyangel1
17-09-08, 23:45
ok a jak już zresetuje to jak mam "uczyć" samochód??? szukam szukam po forum i nie mogę znaleźć konkretów a będę resetował odłączając akumulator

ceelx
17-09-08, 23:58
odpal rano zimny silnik i zostaw do dwukrotnego zalaczenia sie wentylatora bez zadnych obciazen typu radio, swiatla itp.

Cegła
18-09-08, 00:03
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=3370&highlight=nauka+restarcie

bboyangel1
18-09-08, 09:53
ok tylko nie znalazłem jednoznacznej informacji odnośnie pierwszych 20 minut jazdy po resecie, jak najlepiej jest jeździć na początku? wolno i spokojnie po trasie? czy wysokie obroty po mieście?

ceelx
18-09-08, 10:19
normalnie :D

bboyangel1
21-09-08, 13:51
dobra po zrobieniu samodiagnostyki wg mnie mam trzy błędy:
1 - sonda lambda lub jej obwód
6 - czujnik temperatury płynu chłodniczego
16 - wtryskiwacz paliwa lub jego obwód

zamieszczam filmik z odczytu http://www.youtube.com/watch?v=2hZZ6OLJ-4A

i teraz nie wiem czy robić reset ECU czy dopiero wtedy gdy uporam się z tymi usterkami?
no i teraz wiem dlaczego mi tak dużo spala