PDA

Zobacz pełną wersję : B16A2 - nowa pompa, brak ciśnienia oleju



ClubX
01-12-17, 09:48
W moim VTi ostatnio straciłem ciśnienie oleju, tzn. po odpaleniu było przez chwile 4 bary i nawet na zimnym w ciągu pół minuty spadało do zera, wcześniej ciśnienie też już było słabe, więc zużywało się coś systematycznie.
Zrobiłem grubą inwestycję i wymieniłem pompę oleju na OEM Honda, zalałem świeży olej Motul 6100, poskładałem wszystko, pokręciłem samym rozrusznikiem, żeby olej się rozprowadził i odpaliłem furę, od początku ciśnienie pokazuje 0, wskaźnik i czujnik mam AutoGauge.
Silnik chodził tylko chwilę, bo nie chciałem go zatrzeć, pokręciłem trochę ręcznie wałem, odpaliłem jeszcze raz i nadal brak ciśnienia.
Gdzie szukać przyczyny?

Kunis
01-12-17, 09:57
Kontrolka aladyna świeci na czerwono, czy tylko AG pokazuje 0 ? :>
Jak by cisnienie było 0 to silnik chodził by jak traktor ;)

ClubX
01-12-17, 10:10
Z kontrolką jest coś nie tak, bo ona mi świeci tylko zanim odpalę, jak odpalę to mi nigdy nie świeciła, nie ważne czy czujnik jest podłączony czy nie.
Silnik chodzi tak jak przedtem, a może nawet "ładniej" bo wymieniłem kasowniki.
Z początku znowu coś grzechocze, mówią że to panewki, panewki korbowodowe wymieniane były na nowe ACL i skręcone na 40 nM, głównych nawet nie ruszałem.
Oleju zalałem początkowo do połowy i miałem wrażenie jakby potem zassało jak pochodził i poziom spadł to dolałem do drugiej kreski, także uprzedzam że olej w normie.

Subtil
01-12-17, 10:27
Pozycz manometr i sprawdź najpierw realne wyniki ciśnienia. Te galgany są ch.uja warte i może po prostu przestał działać"bo tak" 😁 u mnie przeklamywalo od nowości o 1-1,2bar!

ClubX
01-12-17, 10:33
Poprzednia pompa rzeczywiście była już porysowana, więc mogła przepuszczać, ale kurde teraz kupiłem nową wybuliłem 700 zł i byłoby jeszcze gorzej?
Może być coś takiego że jest zapowietrzona czy tu sie takie coś nie robi?

Pada czujnik czy zegarek?

kazik2_h9w3
01-12-17, 12:08
Czesto padają czujniki
U mnie tez przestal dzialac z dnia na dzien

ClubX
01-12-17, 15:10
Wykręcę czujnik i sprawdzę czy tryska olejem.
U mnie operacja trwała 2 miesiące od ostatniego odpalania, to trochę minęło, mam wrażenie, że mógł się zatkać.
Wolę jednak reagować na takie coś niż za chwilę zatrzeć no nie.

Jedras
03-12-17, 00:28
Jak alladyn gaśnie to nie ma co się bać aż tak bardzo.. nowa pompa to kontrolka gaśnie podczas odpalenia ;-)

Te tanie czujniki potrafią padać tak jak koledzy piszą.. mi przekłamuje o 1.3ba względem czujnika warsztatowego także ten. 🙄

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

ClubX
03-12-17, 07:08
Mam nieodparte wrażenie, że alladyn jest połączony z ładowaniem akumulatora, bo nawet jak odłączę czujnik ciśnienia to jest ten sam efekt.
Na poprzedniej pompie i customie systematycznie z biegiem czasu i kilometrów ciśnienie było coraz gorsze.

ClubX
14-12-17, 00:31
Problem rozwiązany, czujnik zamówiłem nowy za ali, autem zacząłem jeździć i czujnik się 'odwiesił' i pokazuje ciśnienie, jest ono bardzo dobre.
Także ciśnienie było praktycznie od początku.
Fabryczny czujnik oleju jest skonstruowany tak, że jak jest podłączony to świeci albo nie świeci, ale jak jest odłączony, to nie świeci w ogóle, nawet na przekręconym kluczyku, ale zgaszonym silniku.