PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z 5gen do 6gen



cOObra
18-11-17, 09:42
Witam, co z 5gena jest plug and play do 6gen ? Zastanawiam się, śmigając dotychczas 5 nad uruchomieniem 6 z zajechanym silnikiem ď14xxx i na pewno wrzucenie d16z6 będzie jednym z tematów. Jak z zawieszeniem bo mam -80 ? Hamulce przednie ? Ekektryką (wyposażenie to samo) ? Nie znam 6gen wcale i chciałbym ogólnie wiedzieć jak to wygląda między nimi.

Maciek01
19-11-17, 11:07
Hamulce przód pasują Zawieszenie też mówię o amorach bo mam sam z ej9 w EG. Wiązkę da się szybko przerobić albo kupić Tak że problemu nie będzie. Też kiedyś myślałem nad kupnem budy 6gena i przełożeniu co się da z mojego EG ale zrobiłem blachę i wg i odpuściłem.

spoon83
19-11-17, 18:48
Jeżeli chodzi o amory to są pewne różnice: przód z 5gen. ma inaczej rozwiązane mocowanie przewodu hamulcowego niż 6 gen więc trzeba przerobić. Tylny amor też ma inne dolne mocowanie do wahacza, jeden ma szersze i trzeba dawać podkładki a drugi węższe i bez kombinacji się nie obejdzie. ale za to springi pasują bez kombinacji zamiennie pod amory z 5 i 6 gena.

cOObra
20-11-17, 09:56
5gen to już moja 4 buda, z tego co pamiętam (drzewa, kobiety, itp. niestety), a silnik i wnętrze cały czas z pierwszej EH2.
Raz chyba przeżucane zawieszenie w całości.
Elektryka cała też przekładana i rozbudowywana, więc drobnych przeróbek raczej się nie boje.
Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi.

kamil39
21-11-17, 21:16
Zawiecha z przodu cała podejdzie, jesli wrzucisz razem z sankami. Tył pasują wahacze wzdłużne, poprzeczne są innej dlugosci. Przy amorku z tyłu wystarczy dać podkładki miedzy widelki. Jesli chodzi o wiazke to wrzucissz przejsciowkę obd, kompa z z6 i bedzie smigać.
Ale ogolnie lepiej zrobic 5 gen, jest tego coraz mniej i jak dla mnie jest duzo ładniejsze na zewnątrz i w srodku.

Maciek01
22-11-17, 17:41
Zawiecha z przodu cała podejdzie, jesli wrzucisz razem z sankami. Tył pasują wahacze wzdłużne, poprzeczne są innej dlugosci. Przy amorku z tyłu wystarczy dać podkładki miedzy widelki. Jesli chodzi o wiazke to wrzucissz przejsciowkę obd, kompa z z6 i bedzie smigać.
Ale ogolnie lepiej zrobic 5 gen, jest tego coraz mniej i jak dla mnie jest duzo ładniejsze na zewnątrz i w srodku.

Mam 5 Gena ale jak dla mnie to jak 6 to HB i tylko polift ;D