PDA

Zobacz pełną wersję : Sztywność/responsywność układu kierowniczego w Civic V EG4, jak poprawić



dzwon
06-11-17, 13:36
Cześć,
ostatnio sporo jeździłem konstrukcjami konkurencji (Alfa 147, Mazda 646 i parę innych z lat 1999-2005). Zaskoczyło mnie działanie układu kierowniczego i zawieszenia.
Niestety moja Hanka sporo odstaje od tych aut, szczególnie jeśli chodzi o układ kierowniczy. O ile we wspomnianej Alfie czy Mazdzie odpowiedź na ruch kierownicą jest natychmiastowa i precyzyjna, to w Hance mogę merdać kierownicą na boki i w sporym zakresie nie ma reakcji na ruch.
W zakrętach czy szybkich skrętach podobne odczucia, na korzyść konkurencji, bardzo wychyla budę, podejrzewam że z powodu braku drążka stabilizatora w moim modelu.
Zawieszenie mam zrobione, tuleje co prawda na standardowej twardości, a opony 175/70/R13.

Pytanie, jak mogę poprawić te dwa parametry (reakcja kierownicy i zmniejszenie przechyłu całej budy w zakrętach)?
Jak wygląda montaż stabilizatora w moim modelu, w katalogu znalazłem info, że są inne wahacze, da radę je zmodyfikować czy szukać od 1.6?

cichykzn
06-11-17, 14:24
stabilizator na pewno dużo pomoże, wahaczy możesz szukać od eg5/6 albo od coupetki (ej2 i ej1 miały staby z przodu), na start myślę że te seryjne staby Ci wystarczą, a co do reakcji to może być to spowodowane już luzami na maglu, powinna być tam śruba regulacyjna i możesz ją delikatnie skręcić i zobaczyć czy coś to poprawiło, o ile oczywiście nie masz żadnych luzów na końcówkach i drążkach

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Kunis
06-11-17, 15:12
Wbrew pozorom bardzo dużo w tej kwestii ma opona. Niski profil, twarda ścianka i masz super reakcje. Na jakimś wysokim i miekkim kapciu zawsze będzie "lag" ;)

posejdon
08-11-17, 09:46
Zawsze mówiło się, że Hanki mają precyzyjny układ kierowniczy. Sprawdź czy masz wszystko sprawne w zawieszeniu i układzie kierowniczym. Na przechyły w skręcie jedyna rada to montaż stabilizatora natomiast luz na kierownicy to już musi być zasluga zużytych elementów.

barnie
08-11-17, 14:34
Przednie wahacze mogą też być z "angielki".