PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana termostatu ???



ewelcia26
12-11-05, 16:08
Witam wszystkich. Mam małe pytanko..., czy mogę sama wymienić termostat, czy muszę korzystać z pomocy mechanika? Może moje pytanie kogoś rozbawić, ale lubię się uczyć nowych rzeczy, a w szczególnie uwielbiam dowiadywać się coraz więcej o mojej Hani. Będzie mi pomagał oczywiście znajomy, ale nie chciałabym wyjść na kretynkę, no i proszę Was o jakiś mały zarys....jak to zrobić?

LIO
12-11-05, 16:11
Poczekaćaż ostygnie auto.
Obejrzeć miejse gdzie dolny przewód od chłodnicy łączy się przy silniku, gdyż w tym miejscu jest termostat.
Zdjąć ten wąż i odkręcić śrubki które sięznajdują tam.
Wyjąć termostat i wsadzić nowy, poskręcać do pierwotnego stanu.
Uzupełnić płyn chłodniczy, odpalić silnik z odkręconym korkiem od chłodnicy, tak by odpowietrzyć układ i dać pochodzić troche, aż płyn zacznie wywalać górą.
Założyć korek i jazda.

ewelcia26
12-11-05, 16:20
Mhh, nie wygląda na skomplikowaną robotę, no ale wyjdzie w praniu :) Dzięki za tak szybką odpowiedź!!!! Aha, a jeśli chodzi o ten płyn w chłodnicy, to mam go spuścić, czy z wężyka on wyleci i ewentualne braki uzupełnić?

nightcrawler
12-11-05, 19:04
wpierw spuscic płyn, jest u dolu chlodnicy kurek i nim spuszczamy płyn

prz3mo
12-11-05, 19:16
wpierw spuscic płyn, jest u dolu chlodnicy kurek i nim spuszczamy płyn

Nie ma potrzeby spuszczania plynu z chlodnicy.. Mozna podlozyc cos pod silnik, poleje sie tylko z węży. Po wymianie uzupelnic brak plynu, odpowietrzyc i w droge testowac termostat (zachowanie wskaznika temp) :)

Misiek
12-11-05, 21:06
a nie trzeba wymieniać żadnych uszczelek obudowy termostatu??

prz3mo
12-11-05, 21:11
a nie trzeba wymieniać żadnych uszczelek obudowy termostatu??

Nowa uszczelka jest w pudelku z nowym termostatem (kupowalem i zmienialem 2 tyg temu, w JC japonski termostat TAKATO 50pln)