PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przekaźników czy czymś innym? Pomocy



Zwolin
22-10-17, 18:13
Witam. Mam Hondę Civic VI gen w sedanie silnik D15Z6. Mój problem polega na tym, że po przekreceniu kluczyka na zapłon nie ma żadnych kontrolek, silnik kręci. Wiem, że takie są objawy przekaźnika pompy paliwa, ale po podrzuceniu mojego do innej Hondy ona działa bez zarzutów, więc to nie jest problem z samym przekaźnikiem. Gdy poruszam czymś metalowym po stykach przekaźnika, kontrolki magicznie się pokazują. Do tej pory ten sposób działał na jakiś czas, ale ostatnio nie chce zadziałać. Miał ktoś podobny Problem? Gdzie szukać przyczyny? Nigdzie nie znalazłem na forum podobnego przypadku. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

spoon83
22-10-17, 19:25
Gdy poruszam czymś metalowym po stykach przekaźnika. Czym metalowym i po jakim przekaźniku?. Do sprawdzenia po kolei począwszy od kabli i bezpieczników pod maską a skończywszy na kablach, bezpiecznikach, przekaxnikach po deską. Może przepalony któryś kabel albo masa, kostka od stacyjki. Może masz jakieś niestandardowe zabezpieczenie odcinające prądy( ja tak miałem w swojej: magiczny wyłącznik i 2 przekaźniki na kablu od stacyjki - kontrolki martwe na desce a rozrusznikiem można było kręcić do woli hehe).

Zwolin
23-10-17, 16:41
Ruszam np. metalowym kluczem po stykach przekaźnika pompy paliwa. Bezpieczniki i kable pod maską są ok, będę próbował wyciąć alarm, może to jego wina. Żadnego magicznego wyłącznika nie namierzyłem :)

kkucharek2
26-10-17, 21:48
Jeśli posiadasz imo to jeśli nie będzie miał masy to też możesz kręcić do woli sprawdź masę skoro słyszałeś czym metalowym po przekaźnikach i nagle się pojawiały to najbardziej prawdopodobne jest to że nie masz masy

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

kamil39
27-10-17, 15:40
Zerknij na masę koło termostatu .