PDA

Zobacz pełną wersję : TPS - Czujnik położenia przepustnicy d14a3



miazgus46
22-10-17, 15:53
Witam! Walczę z opadajacymy obrotami wymieniłem pół silnika i ciągle dupa. Auto jeździ prawidłowo (trzyma 1.5 tys obrotów i reaguje na gaz i puszczanie go jak w normalnym zdrowym aucie) jedynie po wyjęciu kostki TPS . Jeździłem tak długo nawet bardzo bo to było jedyne wyjście które znalazłem ale pewnej podróży po prostu auto zaczęło buczec. Jechałem na prostym odcinku w deszcz kostki nie zabezpieczylem i co wciśnięcie gazu było słychać bbuuuuuu buuuu buuuu(^^). W kostce było trochę wody. Teraz mam nowa przepustnice i obroty też leca jak po*****e. Odpialem TPS i znowu auto jeździ jak trzeba. Myślicie że to buczenie i brak reakcji na gaz było spowodowane kropelkami wody w kostce czy po prostu po dłuższym czasie bez więcej wtyczki TPS auto tak się zachowuje? Piszę z góry że mam już dość całej walki z tymi obrotami i wolę jeździć z check engine i 1.5 obrotów na loozie niż co skrzyżowanie martwić się że od spadających obrotów przygasa mi światła. Może jeszcze kupię TPS widziałem na aliexpress i ebay są nowki podobno spoko.

Szczur[R]
24-10-17, 13:35
wtyczka od TPS pasuje zamiennie bodajże z MAP - sprawdź czy nie są zamienione bo to się ludziom na forum zdarzało :)


TPS widziałem na aliexpress i ebay są nowki podobno spoko.
Przy wymianie TPS trzeba by zrobić kalibrację. Jeśli nie wiesz jak i nie masz czym, to przyjmij że TPS jest niewymienialny - w przypadku uszkodzenia wymieniasz całą przepustnicę.

miazgus46
25-10-17, 01:10
Nie nie aż taki lewy nie jestem. TPS ogarnę kalibracja na US forum hondy jest krok po kroku. Chociaż już podmieniqlem przepustnice od innej Hanki i jest to samo... Tak myślę że może to problem z Ecu? Zmieniałem kable, przepustnice krokowce, listwe gazu, świece, aparat zapłonowy. Został mi ECU, lambda, akumulator i Nwm co jeszcze.

Szczur[R]
25-10-17, 10:11
Nie nie aż taki lewy nie jestem.
To się zdarzało przy swapach i przy przekładaniu wiązek - też niby żółtodzioby nie robiły a jednak. Warto sprawdzić ciągłość miernikiem - czy od TPS wchodzi Ci sygnał we właściwy pin w gnieździe obd do kompa.

miazgus46
25-10-17, 11:37
Wiem wiem^^ w weekend będę mierzył. Postaram się jeszcze lambda załatwić i inny ECU. Zagadam do znajomego który załatwiał mi części do Hanki może zgodzi się na podmianke kilku rzeczy.

Idle Air Control Zaworu IACV CITALL Fit Dla Honda Civic DX LX 1996 1997 1998 1999 2000 16022P2EA51 16022P2AJ01 CX
http://s.aliexpress.com/2MfqiArA
(from AliExpress Android)
Niby do 1.6 ciekawe czy do 1.4 pasuje.

miazgus46
28-10-17, 21:29
Myślicie że zanieczyszczone klemy i stary akumulator może mieć wpływ na te opadania obrotów?

miazgus46
09-11-17, 16:45
No i wyjaśnione. Na 5 silniczkow krokowych które miałem przez 4 lata jeden dziala-.- obroty nie opadają auto zaczęło jeździć. W końcu!! 4 lata walki i w końcu się udało!!!