PDA

Zobacz pełną wersję : EG5 Vgen D16Z6 dymi przy vtec-u



maciek0407
08-10-17, 17:43
Witam, posiadam autko jak w tytule z D16Z6, mam problem z tym że auta ma normalnie moc, super pali czy na zimnym czy na cieplym, przy starcie żadnego dymka i żadnego problemu na obrotach do około 5tyś. Nawet pod dużym obciazeniem. Silnik chodzi równo, super oddaje moc ale gdy tylko załącza się vtec to auto zostawia za sobą trochę niebieskiego dymu. Dzisiaj sprawdziłem kompresję na profesjonalnym urządzeniu do pomiaru i wychodzi w granicach 13.3 -13.7 na każdym cylindrze. Jaka może być przyczyna takiego dymienia? Czy ktoś może to przerabiał ?

Pozdrawiam!

Mareczuczek
08-10-17, 21:25
Kumpel miał podobnie, zrobił remont głowicy i była malina :)

cichykzn
10-10-17, 07:00
myślę również że to będzie kwestia głowicy, ciągnie olej do komory przez któryś uszczelniacz pewnie i dlatego zostawia niebieska chmurkę [emoji4]

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

maciek0407
11-10-17, 19:12
Tak też sobie myślałem, wymienię uszczelniacze bo już to robiłem kiedyś w innym silniku tego typu bez ściągania głowicy i zobaczę co będzie, jeśli nie pomoże to rozbiórek silnik i zrobię wszystko jak trzeba jedno za drugim, jakąś firmę może polecacie jeśli chodzi o części do silnikow hondy ? :)

cichykzn
13-10-17, 00:47
zależy czy chcesz modzic dalej coś czy zostajesz bardziej przy serii i jakimiś delikatnymi zmianami jak dolot, wydech etc... jak delikatnie to najlepiej brać OEM z haparts albo od jarusneta, jak modzic to jedną z takich lepszych firm jest supertech jak dobrze pamiętam i wtedy możesz ogarnąć od razu od tej firmy jakieś sprężynki, zawory, ogólnie poszukać na forum informacji bo o modzeniu z6 jest w CH** i jeszcze więcej

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

airman
21-10-17, 08:05
Moim zdaniem glówna przyczyna to pierścienie olejowe, też miałem dymienie na wysokich obrotach, pobór oleju do litra na 1000km przy upalaniu.

Jak robiłem VTEC to wymieniłem pierścienie na TP, wymienione zostały prowadnice wydechowe(jak są zużyte to uszczelniacze zaworów szybko padną) i dotarte zawory.

Pobór oleju teraz mam zerowy, albo praktycznie niezauwazalny. Zmieniam co ok 6-7tys. km.