PDA

Zobacz pełną wersję : Zanykanie szyby w trybie auto - informacja



Artur S.
01-10-17, 21:10
Witam,
informacyjnie - może się komuś przyda: od jakiegoś czasu nie działał mi tryb "auto" zamykający szybę od strony kierowcy. Otwieranie funkcjonowało bez zarzutu, ale żeby zamknąć okno - trzeba było cały czas trzymać przycisk. Co ciekawe - rzadko ale jednak zdarzały się sytuacje, kiedy szybę dało się zasunąć "jednym pociągnięciem" przełącznika, i nie miało przy tym znaczenia jak bardzo była uchylona.
Okazało się, że winny jest przełącznik w drzwiach kierowcy, który.... zamókł. W ASO stwierdzili, że najprawdopodobniej np. w trakcie deszczu uchyliłem szybę, i musiało spaść na niego kilka kropel wody. Podobno mój egzemplarz (Sport 2016) nie był pierwszym z tego typu problemem, a winne jest niedostateczne zabezpieczenie zestawu przełączników przed zawilgoceniem. W tej sytuacji żadne kalibracje czujnika położenia szyby nie pomogą, a jedynie wymiana całego zestawu (u mnie na szczęście w ramach gwarancji).

p.s. Rzeczywiście, zdarzyło mi się kilka razy odsunąć szybę w czasie deszczu i widziałem, jak parę kropel poleciało na drzwi od środka i pewnie też na przełączniki. Wiele razy miałem tego typu sytuację w UFO i nigdy nie było żadnych problemów, a tu taki zonk w teoretycznie lepiej dopracowanej wersji...

Pzdr - Artur

rob1_s
01-10-17, 22:39
A nie wiesz, czy można ten tryb "auto" wyłączyć, denerwuje mnie. Wolę żeby szyba uchylała się lub zamykała dopuki trzymam przycisk, a jak go puszczę, to, żeby szyba też się zatrzymała.

Artur S.
02-10-17, 20:20
Przecież ten przełącznik jest dwupozycyjny: ciągniesz lub naciskasz lekko - szyba zamyka się lub uchyla dopóki trzymasz przycisk, naciśniesz lub pociągniesz mocniej - działa w trybie auto...

Pzdr - Artur

rob1_s
03-10-17, 19:26
U mnie nie zauważyłem, albo granica pomiędzy I, a II pozycją jest bardzo delikatna. U mnie działa tak, że jak dosłownie "kliknę" to szyba drgnie o jakiś 1cm, a jak przytrzymam dłużej, to leci do końca. Zatrzymać ją mogę jedynie ruchem przełącznika w drugą stronę. Ale zwykle jest tak, że już przeleciała pozycję, w której chciałem ją zatrzymać i zabawa zaczyna się od nowa, tylko, że w drugą stronę. Jest to strasznie wkurzające.

markom13
16-06-18, 22:46
Sprawdz przelacznik, u mnie dziala wszystko perfekcyjnie. Switch jest zdecydowanie 2pozycyjny. (jesli mozna to tak nazwac)

piternevada
11-07-18, 21:06
Trochę z innej beczki ale podłączę się pod temat
U mnie w wersji Lifestyle, po jakim czasie zabawy z opuszczaniem wszystkich szyb z pilota tzw. funkcja przewietrzania auta, doszło do tego że szyba w tylnych prawych drzwiach domykała się po czym cofała się o 1/3. Działo się to zarówno przy zamykaniu jej przyciskami jak też podczas składania lusterek z pilota.
Adaptacja szyb pomagała ale tylko na jedno zamknięcie samochodu, po tym znowu jakby auto "traciło pamięć" i przy powtórnym zamknięciu szyba znów się otwierała.
Smarowałem też prowadnice szyby, bo ktoś pisał że może jest duży opór i dlatego szyba odjeżdża.
Ktoś pisał też żeby sprawdzić czy szyba się rusza bo może poluzowała się w mocowaniu i porusza się krzywo. Obie tylne szyby gdy są częściowo otwarte mają luz w prowadnicach jeśli się je chwyci palcami i próbuje ruszać na boki, czyli to nie to.
Niestety jedynym wyjściem okazała się wizyta w serwisie Hondy i podłączenie do komputera (koszt 200 zł). Oto typ i opis błędu:
B1142 - UTRATA KOMUNIKACJI GŁÓWNEGO PRZEŁĄCZNIKA ELEKTRYCZNEGO STEROWANIA SZYBAMI Z PRZEŁĄCZNIKIEM ELEKTRYCZNEGO STEROWANIA SZYBĄ PASAŻERA Z PRZODU (przerwa na linii UART)
Elektryk sugerował że prawdopodobną przyczyną mógł być niedoładowany akumulator podczas mojej zabawy ze zdalnym otwieraniem szyb.