PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 totalny brak mocy.



fruu
13-09-17, 15:44
witam mam problem z moją hondą. auto totalnie nie ma mocy trzeba dodawać delikatnie gazu żeby ruszył.. czy to benzyna czy gaz
gaźnik był czyszczony i przegladany przez specjaliste od gaźników także nie wiem czy to gaźnik.

silnik odrazu po odpaleniu ma moc(jak jest zimny), na pierwszym kilometrze. czuć ze sie zbiera. a póżniej moge dawac w gaz do 7 tyś obr i ledwo jedzie.
co może być nie tak. cewka ? czy może coś z aparatem. max ile udało mi sie wyciagnać na autostradzie jadac samemu to 145. na oponach 195/55/15

dymek90
13-09-17, 17:19
Prędkość max zależy też od kondycji silnika z doświadczenia wiem miałem podobny problem tylko auto porostu zgasło i nie chciało odpalić winowajcą był aparat zapłonowy jeżeli masz możliwość podmianki spróbuj

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

paweltdf
14-09-17, 21:12
na oponach 195/55/15

po pierwsze to te opony są za duże i za szerokie do tego auta, jeszcze jak masz eg3 wyprodukowane przed końcem 1994 roku to w tym bym szukał przyczyny. V max eg3 to 170 km/h , zmierz prędkość np. GPS-em bo liczniki lubią przekłamywać, jeszcze na takich oponach..

fruu
15-09-17, 16:37
wiem że opony za duże. ale
silnik odrazu po odpaleniu ma moc(jak jest zimny), na pierwszym kilometrze. czuć ze sie zbiera. a póżniej moge dawac w gaz do 7 tyś obr i ledwo jedzie. seicento 1.1 mnie spokojnie wyprzedzi. nie ma znaczenia czy benzyna czy gaz. tak samo kiedyś spokojnie sie rozpedzał do 140 i jeszcze miał zapas mocy . a teraz powyżej 100 trzeba naprawde dawać w gaz zeby te 140 licznikowe osiagnał. nie wiem co może być nie tak. przewody nowe świece też nowe.

grzesiek84
15-09-17, 19:21
Poszukaj kogoś obcykanego w okolicy niech ci zrobi samodiagnostykę, może to coś pokieruje..

delek
15-09-17, 23:55
Diagnostykę spokojnie zrobi sam, wszystko jest opisane ale to i tak na 99.9% nie pomoże w znalezieniu usterki. Zdiagnozowanie przyczyny tego typu zakłóceń w pracy silnika jest trudne i często kończy się wywalaniem w błoto pieniędzy na wymienianie części na chybil/trafił. Zacznij od podstaw - czy filtr powietrza nie zapchany, stan świec, szczelność całego dolotu.

fruu
18-11-17, 09:33
Przepraszam za odświeżenie tematu, ale temat wciąż aktualny, wymieniłem u siebie gaźnik na kolektor z d15z6 +blos. objawy w dalszym ciągu te same, zawory wyregulowane silnik chodzi cicho, idealna praca. swiece z 3 komplety zmienione i dalej to samo przewody tez. nie mam pojecia co może być, a mechanicy tez kiwają głową i mówią a może to a może tamto.. może być wina uszkodzonej cewki? i jak sie nagrzeje to daje słabą iskre? bo kopułka/palec to by raczej przerywał i nie odpalał a u mnie na mrozie po 0.5 obrotu rozrusznika odpala silnik.

kamil39
18-11-17, 10:45
Aparat zapłonowy ustawiony prawidłowo? Ja bym zerknął jeszcze na rozrząd, czy jest na znakach.

gaźnik na kolektor z d15z6 +blos.zrobiłeś mpfi tak? Jesli nie, i tylko gaz podajesz do kolektora to ja nie mam pytań.

rtgg
18-11-17, 14:44
Przepraszam za odświeżenie tematu, ale temat wciąż aktualny, wymieniłem u siebie gaźnik na kolektor z d15z6 +blos. objawy w dalszym ciągu te same, zawory wyregulowane silnik chodzi cicho, idealna praca. swiece z 3 komplety zmienione i dalej to samo przewody tez. nie mam pojecia co może być, a mechanicy tez kiwają głową i mówią a może to a może tamto.. może być wina uszkodzonej cewki? i jak sie nagrzeje to daje słabą iskre? bo kopułka/palec to by raczej przerywał i nie odpalał a u mnie na mrozie po 0.5 obrotu rozrusznika odpala silnik.

Sonda zmieniona na 4ro żyłową czy stara jedno z kombinowaną grzałką w kompie ?


Aparat zapłonowy ustawiony prawidłowo? Ja bym zerknął jeszcze na rozrząd, czy jest na znakach.


Przy przestawionym rozrządzie i na zimny i ciepły nie pojedzie.

fruu
18-11-17, 17:33
rtgg ja wogóle nie mam komputera wiec nie wiem co ma sonda do rzeczy :D jedynie ten pseudo komputer od d13b2 , który aktualnie nie steruje niczym , sonda ma 2 przewody. nie robiłem mpfi, oddać cała pensje na mpfi mi sie nie widzi . i nie widzę problemu dla którego miałoby to nie działać. napewno 100% lepsze rozwiązanie niż ten gaźnik. w którym jest 50 podcisnien i zaworków.. rozrząd na 100% na znakach . sprawdzone nawet przez swiece tłok był w górnym martwym punkcie, a górne koło ustawione na płaszczyzne głowicy czyli 100% ok przed zmiana były identyczne objawy i czy benz gaz były takie same. dopóki silnik był zimny to miał kopa. zaraz sie nagrzał troche i juz jakby miał -40 km aparat zapłonowy ustawiał mi człowiek który robił mi gaźniki, ale nie na lampe, ja próbowałem krecic nim lekko w lewo/prawo ale jakoś różnicy nie było żadnej.

rtgg
18-11-17, 20:30
Trolujesz ? Że tak zapytam. JAK można w d13b2 wywalić gaźnik, włożyć ssący od d15z6 z wtryskami jak mniemam i nie mając kompa wiązki i generalnie wszystkiego co jest potrzebne aby to jechało ? To jak te wtryski są sterowane ? Same sobie paliwo podają ? Czytam twój post po raz chyba setny i tak naprawdę nie wiem jak dokonali tego mechanicy ale jestem pod wrażeniem........

fruu
18-11-17, 21:01
Jest blos. czyli zasilanie tylko lpg. żaden troll . benzyny nie ma 2 userów zrobiło tak jak ja

http://civicklub.pl/forum/showthread.php?1765-Eg3-D16z6/page16
http://civicklub.pl/forum/showthread.php?80428-d13b7-blos-jak-podpi%B1%E6-w%EA%BFyki-aparatu-zap%B3onowego


aparat zapłonowy jest podciśnieniowy więc nie potrzebuje komputera ani map zapłonu i innych rzeczy :) iskra jest ? paliwo jest =działa. i tak idzie lepiej na tym patencie niz totalnie odblokowany gaźnik na benzynie. ale mniejsza o to. problem jest dalej ten sam i nie znaleziony . po nagrzaniu traci moc

rtgg
18-11-17, 21:50
Ja pier...e :rolleyes: To tak się da ? Powiem tobie że już widziałem różne patenty ale czegoś takiego nie... W sumie na gazie to się nie znam nic a nic. No to w takim razie jak to jest w stanie działać na takim patencie to ja nic nie wiem i nie pomogę, bo po prostu na takim czymś się nie znam i w sumie jak o gaz chodzi to umiem filterek wymienić i sprawdzić szczelność. Ale na chłopski rozum jak to nie potrzebuje generalnie nic poza iskrą i gazem to trza jechać albo do gazownika albo coś z zapłonem masz nie tak bo po odłączeniu "wszystkiego" tylko to zostaje...

fruu
18-11-17, 22:31
ok.

spróboje ustawić zapłon na lampe. możę to pomoże. myślałem o cewce ze jak silnik pochodzi (i cewka tez) to później daje słabą iskre i silnik słabnie ale nie mam zielonego pojęcia. tak samo kopułka/palec rozdzielacza czy moga dawać takie objawy? . czy raczej by przerywał i chodził na 2/3 cylindry.

kamil39
18-11-17, 23:18
Zamiats cudować z kolektorem ssącym trzabyło kupić aparat na podmiankę...
Cewka lub moduł zapłonowy może dawać w dupę po rozgrzaniu silnika.

nitro2112
27-11-17, 14:23
rtgg ja wogóle nie mam komputera wiec nie wiem co ma sonda do rzeczy :D jedynie ten pseudo komputer od d13b2 , który aktualnie nie steruje niczym , sonda ma 2 przewody. nie robiłem mpfi, oddać cała pensje na mpfi mi sie nie widzi . i nie widzę problemu dla którego miałoby to nie działać. napewno 100% lepsze rozwiązanie niż ten gaźnik. w którym jest 50 podcisnien i zaworków.. rozrząd na 100% na znakach . sprawdzone nawet przez swiece tłok był w górnym martwym punkcie, a górne koło ustawione na płaszczyzne głowicy czyli 100% ok przed zmiana były identyczne objawy i czy benz gaz były takie same. dopóki silnik był zimny to miał kopa. zaraz sie nagrzał troche i juz jakby miał -40 km aparat zapłonowy ustawiał mi człowiek który robił mi gaźniki, ale nie na lampe, ja próbowałem krecic nim lekko w lewo/prawo ale jakoś różnicy nie było żadnej.

Mylisz się. Komputer steruje pracą silnika nawet w d13b2. Spróbuj wyjąć bezpiecznik lub odłączyć kompa z wiązki i zobaczysz jak pięknie będzie pracował silnik. Nie będzie trzymał obrotów, lał benę litrami, gasł co skrzyżowanie :)

delek
27-11-17, 22:59
Będzie trzymał obroty :), nie będzie lał benzyny litrami, nie będzie gasł. To tylko gaźnik - napięcie na aparacie i na solenoidzie odcinającym paliwo wystarczy do jazdy. Jedynie moc spadnie, bo nie otworzy się druga przepustnica (można to obejść) i nie będzie działał zawór power valve. Zniknie odcinanie paliwa przy hamowaniu silnikiem i regulacja mieszanki lambda-eacv.

nitro2112
28-11-17, 11:32
Będzie trzymał obroty :), nie będzie lał benzyny litrami, nie będzie gasł. To tylko gaźnik - napięcie na aparacie i na solenoidzie odcinającym paliwo wystarczy do jazdy. Jedynie moc spadnie, bo nie otworzy się druga przepustnica (można to obejść) i nie będzie działał zawór power valve. Zniknie odcinanie paliwa przy hamowaniu silnikiem i regulacja mieszanki lambda-eacv.

Z palca tego nie wyssałem ;)

delek
28-11-17, 17:02
Trzeba przyznac, d13b2 po miescie chleje na ssaniu bez znaczenia czy jedt komp czy nie ma ^^

fruu
04-12-17, 22:16
nie bedzie lal benzyny bo nie ma gaźnika .. wystarczy czytać ze zrozumieniem mój post i bedzie jasne :D. tylko kolektor od d15z6 wiec któredy bedzie lał benzyne ? ;]. pozatym wyszło ze na orginalnych znakach rozrzadu. i na ustawieniu tłoku w gmp. i wałka rozrzadu na płaszczyzne. czyli 100% niby dobrze ustawiony rozrzad. aparat zapłonowy musi byc przekrecony na maksa [sprawdzone na lampie] do konca. czyli jednak nie wiem co jest nie tak.. czy ktoś nie podmienił wałka. rozrzadu czy kółko nie te.. , pozostaje chyba cofnac/wyprzedzic o jeden zabek i zobaczyc na lampie. czy aparat po środku

nitro2112
05-12-17, 12:26
pozatym wyszło ze na orginalnych znakach rozrzadu. i na ustawieniu tłoku w gmp. i wałka rozrzadu na płaszczyzne. czyli 100% niby dobrze ustawiony rozrzad. aparat zapłonowy musi byc przekrecony na maksa [sprawdzone na lampie] do konca. czyli jednak nie wiem co jest nie tak.. czy ktoś nie podmienił wałka. rozrzadu czy kółko nie te.. , pozostaje chyba cofnac/wyprzedzic o jeden zabek i zobaczyc na lampie. czy aparat po środku

Albo jest dobrze ustawiony rozrząd albo nie. Nie ma czegoś takiego jak "niby". Skoro nie wiesz jaki masz wałek rozrządu, kółko lub aparat zapłonowy to my tym bardziej nie będziemy tego wiedzieć. Z fusów nikt tutaj Tobie nie będzie wróżył.

kamil39
05-12-17, 16:54
ustaw rozrząd na znaki i sprawdz przez dziurę po swiecy czy rzeczywiscie masz tlok pierwszy w gmp( przy ustawionym na znaku górnym kółku),tylko sobie tam czegoś nie wrzuć przypadkiem ;)

fruu
06-12-17, 18:50
własnie jest w gmp . a kółko od wałka rozrzadu na płaszczyzne i 20 stopni na lampie wychodzi jak aparat jest maksymalnie przekrecony w lewo. takze coś nie tak.. niewazne bede grzebał przestawie najwyzej zabek wstecz/przod i zobacze co i jak.

kamil39
06-12-17, 22:44
Dziwne, bo w d13 ciezko jakis inny wałek wsadzic, bo masz na wałku napęd na pompę paliwa( chyba ze starych silnikow z 4 gena mozna cos wsadzic), u góry rorzrząd ustawiasz na znak na 7 godz?

fruu
06-12-17, 23:26
najlepsze jest to ze 1 raz po przestawieniu rozrządu (rok temu) to auto osłabło, potem sprawdził mi znajomy mechanik wg niego ok, potem ja ustawiłem wg tego jak nalezy ustawic i dalej to samo to pomyslalem ze rozrząd ok,, z reszta poprzedni mechanicy tak samo ustawili. cyrk z tym samochodem przeciez to nie v12 jakies.. zeby nie mozna bylo rozrzadu ustawić, no faktycznie mam wałek z krzywka na pompe :D, niepomyslalem, autem trzeba ruszac z 1.5 tys obr zawsze dodawac gazu bo inaczej zgasnie nawet jak powoli puszcze sprzegło, wlasnie po zmianie rozrzadu byl taki efekt i jest do teraz, u góry jest kreska na kole pozioma i zgadza sie z płaszczyzna głowicy, tak samo tłok w gmp. jw napisalem przestawie rozrzad o ząbek i bede wiedział chyba ze zapłon ktoś źle sprawdził ale to zobacze wszystko i dam znac

kamil39
06-12-17, 23:29
górne kolko powinno byc ustawione na godzine 7:
np. jak tutaj https://www.google.pl/search?q=ko%C5%82o+rozrzadu+d13b2&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=gTjl_rO1DyvZWM%253A%252C8mzgKng_Tb4mxM%252C_&usg=__41NNRnvP7cNU6OnW1Sc0uxgkO9c%3D&sa=X&ved=0ahUKEwiP0dzUt_bXAhWpA5oKHY7pBjMQ9QEIMDAD#imgr c=tZknqbclLi0KOM:

delek
07-12-17, 16:49
własnie jest w gmp . a kółko od wałka rozrzadu na płaszczyzne i 20 stopni na lampie wychodzi jak aparat jest maksymalnie przekrecony w lewo. takze coś nie tak.. niewazne bede grzebał przestawie najwyzej zabek wstecz/przod i zobacze co i jak.

Zapłon lampą ustawiałeś przy odłączonych podciśnieniach aparatu?

fruu
07-12-17, 21:28
Zapłon lampą ustawiałeś przy odłączonych podciśnieniach aparatu? przy podłączonych