PDA

Zobacz pełną wersję : problem z szyberdachem



blue_kos
14-09-08, 21:01
Czesc...
Mam problem z szyberdachem a mianowice, nie chce mi sie otwotzuc.
Idzie do goty jakies 2mm. i to ylko z lewej strony z prawej nawet niedrgnie, jak by mu cos podeszlo.
Oczywiscie jak prubuje do otworzyc trzymajac wcisniety przycisk to silniczek pracuje z coraz slabsza moca az wogole go nie slychac (nie chcial bym go spalic)
Co to moze byc, jak dostac sie do szyberdacha, do prowadnic??

GAWRON
14-09-08, 21:08
mam to samo ale juz od chwili jak auto kupiłem wiec sie do tego przyzwyczaiłem :)
Ja jak zanim nacisne przycisk lekko pchne tylnią cześć szyber dachu do góry czyli pomoge mu w początkowym otwarciu to potem juz jest spoko i moge go przesówać do woli i wszystko jest jak gdyby nigdy nic :) do puki go znowu nie zamkne bo wtedy w początkowej fazie jego rozruchu znów trzeba mu pomóc.

Tompro
14-09-08, 21:27
blue_kos u ciebie może być zerwana linka lub coś z mechanizmem. Natomiast u GAWRON'a pewnie wystarczyłoby przesmarować uszczelke jakimś środkiem dającym poślizg ;) Są takie specjalne do uszczelek gumowych. I zapomnisz o problemie.

pacha
14-09-08, 23:04
ja mam to samo i już probowałem smarować środkiem do uszczelek niestety niepomogło i nadal musze pomagać ręką

molekss
14-09-08, 23:22
mam podobnie, aby otworzyć szyberdach trzeba pomóc ręką. ja profilaktycznie co jakiś czas smaruję uszczelki - zwłaszcza tą z tyłu, silikonem w sprayu do uszczelek gumowych. na jakiś czas pomaga

Tompro
15-09-08, 06:34
Można jeszcze spróbować odkręcić szyber na śrubach i inaczej troche ułożyć. Ewentualnie uszczelke gumową wymienić. U mnie też się kleił szyber i nie chciał otwierać, ale przy okazji robienia porządków w aucie był wyjęty, wyczyszczony i włożony z powrotem a także nasmarowałem uszczelke gumową. Od tamtej pory a będzie to już z półtora roku jest ok.

blue_kos
15-09-08, 08:49
Można jeszcze spróbować odkręcić szyber na śrubach i inaczej troche ułożyć. Ewentualnie uszczelke gumową wymienić. U mnie też się kleił szyber i nie chciał otwierać, ale przy okazji robienia porządków w aucie był wyjęty, wyczyszczony i włożony z powrotem a także nasmarowałem uszczelke gumową. Od tamtej pory a będzie to już z półtora roku jest ok.

TOMPRO, a jak sie dostac do zamknietego "szybera", u mnie nie pomaga popchniecie reka!!!
wczesniej nie mialem zadnego problemu i ni nie zwiastowalo takiego naglego konca.

Tompro
15-09-08, 08:53
Jak zdejmiesz taką osłonke przed szyberem to tam masz pod spodem takie coś jak w szybach na korbke. Kręcisz i powinien wyjść. A jak tak nie da rady to albo go siłowo, ale nie radze albo zdjąć podsufitke i wyjąć cały z mechanizmem od dołu i wtedy zobaczyć co mu dolega.

blue_kos
15-09-08, 09:02
Jak zdejmiesz taką osłonke przed szyberem to tam masz pod spodem takie coś jak w szybach na korbke.

rozumie ze chodzi o osbonle w srodku auta bo na zewnatrz same gumy do okola (cos okraglego do odkrecenia jest w srodku, ja myslalem ze to bezpiecznik) rozumiem ze to oto chodzi??

Tompro
15-09-08, 09:06
Tak dokładnie na środku przed szyberem jest takie jakby kółko.

blue_kos
15-09-08, 10:49
Tak dokładnie na środku przed szyberem jest takie jakby kółko.

dzieki pochwale sie jak mi poszlo
tylko nie wiem czy w tygodniu znajde na to czas bo widze ze to jakas grubsza zezba bedzie

GAWRON
15-09-08, 11:46
blue_kos u ciebie może być zerwana linka lub coś z mechanizmem. Natomiast u GAWRON'a pewnie wystarczyłoby przesmarować uszczelke jakimś środkiem dającym poślizg ;) Są takie specjalne do uszczelek gumowych. I zapomnisz o problemie.

Nie nie to nie jest to ze mi sie szyber przykleja do uszczelki itp. Jak naciskam przycisk zeby sie otworzył to do góry idzie tylko prawa strona a od mojej strony jest wlasnie chyba linka zerwana i musze mu pomóc rękom do góry bo inaczej się przekrzywia i głośno chrobocze. A jak mu raz na samym początku pomoge to potem juz cakiem normalnie chodzi. Nie przeszkadza mi to a z doswiadczeń z szybrami z poprzednich aut wiem ze lepiej sie za to nie brac... :) Jak tematodawca naprawi to niech opisze bo widze ze sporo osob ma ten problem :)

Tompro
15-09-08, 12:08
Możesz mieć tam coś jeszcze ułamane przy mechaniźmie. Ja tam bym rozebrał, ale ja lubie jak wszystko chodzi tak jak powinno. W sumie jakby linka była urwana to by się nie przesuwał.

pacha
15-09-08, 15:30
ja uszczelki nasmarowałem a mimo to nadal zacina sie w pewnym punkcie gdy wychodzi do gory... :-/ i musze mu pomagać ręką

Wogule gdy zamykam do konca i otwieram na maksa szyber to z mechanizmu słychać takie piszczenie wy tez tak macie?? mozna to jakoś zniwelować??

blue_kos
06-10-08, 08:19
troche to trwalo zanim sie wzielem za szyber, ale dziala jak nowka :)
u mnie problem polegal na tym ze jedna strona nie wstawala........
w prowarnicach jest czarny podluzny plastik odciagany przez sprezynke podczas otwierania u mnie ta sprezynka spadla po obu stronach, blokujac szyber od strony pasazera :/
Tak jak powiedzial, Tompro zdjeclem osone przy szyberdachu (cos podobnego jak przy szyberach na korbke) uchylilem go troszke pomagajac mu rekom, zdjelem podsufitke i odkrecilem caly szyber (trzyma sie na 6 srubach)
Wyczyscilem prowadnice nasmarowalem smarem w aerozolu i dorzucilem troche smaru do lozysk (zielony kolorek)
zaczepilem sprezynki na te czarne plastikowe podluze sowaki, z jednej strony bez problemu a pod dachem na wyczucie ) bez wiekszej trudnosci trafilem odrazu.
Przesmarowalem jeszcze uszczelke i lata jak malina :)

Tompro dzieki za wskazowki, troszke sie zmartwilem ze tyle osob ma problemy z sztberdachami i faktycznie nic z tym nie robia (bo co to za pomaganie reka)
sezon na szyber sie skonczyl co prawda ale ja moge spac spokojnie :) bo nie lubie jak mi cos nie dziala jak powinno

mcezi79
19-05-09, 18:18
Witam, mam podobny problem, sprężynka spadła z jednej strony. blue_kos te sprężynki włożyłeś górą, przez otwarty szyber, czy jak??? Trzeba go całego wyciągnąć (szyber) żeby założyć te sprężynkę???
zaczepilem sprezynki na te czarne plastikowe podluze sowaki, z jednej strony bez problemu a pod dachem na wyczucie ) bez wiekszej trudnosci trafilem odrazu.

Maestrro
25-06-09, 10:04
Witam. Mam podobny problem jednak u mnie sprężynki są poprawnie połączone. Porblem polega na tym, że ten plastikowy suwak się w ogóle nie przesuwa i nie wiem jak on jest połączony z tymi głównymi szynami szyberdachu. Czy te sprężynki powinny się naciągać przy otwieraniu ? Jak one są połączone z tą główną szyną ?? byłbym wdzięczny jakby ktoś zdjęcie wrzucił tych szyn przy maksymalnym otwarciu szyberdachu. :)