PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o serwis ASO



marcel13
21-08-17, 23:16
Witam !!! Mam civic IX gen z 2016 r. i muszę jechać na serwis A- wymiana oleju. pierwszy serwis -B był przy 10 tyś. w serwisie ASO Honda w Płocku ale tam już zlikwidowali salon oraz serwis. Jaki możecie polecić serwis ASO w Warszawie albo w okolicach ? Co myślicie o Honda Plaza?

andkas
22-08-17, 09:30
Witam !!! Mam civic IX gen z 2016 r. i muszę jechać na serwis A- wymiana oleju. pierwszy serwis -B był przy 10 tyś. w serwisie ASO Honda w Płocku ale tam już zlikwidowali salon oraz serwis. Jaki możecie polecić serwis ASO w Warszawie albo w okolicach ? Co myślicie o Honda Plaza?

Najbardziej ogarniętych mechaników mają u Wyszomirskiego na ul. Parowcowej. Plaze bym sobie odpuścił, jeżeli chodzi o serwis to czytałem niepochlebne opinie.

Artur S.
22-08-17, 19:40
Witam,
generalnie standardowy przegląd jest na tyle prosty, że nawet średnio ogarnięte ASO nie powinno nic spieprzyć. Podzwoń do kilku i wybierz to, gdzie dadzą Ci najkorzystniejszą cenę. Jak nie chcesz ryzykować, to w Aries pracuje spora grupa mechaników z dawnego AutoWestu o którym były pozytywne opinie, więc możesz tam podjechać.
Co do Wyszomirskiego to AFAIK nie ma on autoryzacji Hondy, więc przy aucie na gwarancji wolałbym ASO. Niby teraz to już wszystko jedno przy jakiś problemach na gwarancji, ale prawo sobie a życie sobie...

Pzdr - Artur S.

marcel13
22-08-17, 20:09
Ten serwis na ul.Parowcowej podobno nie ma autoryzacji Hondy..... stawiają pieczątki Hondy z Siedlec..... potwierdził mi to znajomy mechanik który serwisuje tylko Hondy i który miał kiedyś warsztat w Markach , a teraz w Otwocku....

Dzięki Artur S. znajomy mechanik P. Marcin obecnie z Otwocka .... od Hond ... też mi potwierdził to samo co ty..... i polecił aby raczej jechać do Aries..... albo do Matraszka....
Pozdr -Marcel13

Lucas.FK2
22-08-17, 23:57
Pieprzenie głupot. Wyszomirski bo o nim mowa ma autoryzację tylko,że na Parowcowej ma blacharnię a w Siedlcach ma swój salon wiec bez obaw wszystko jest legal i w systemie też

andkas
23-08-17, 01:14
Pieprzenie głupot. Wyszomirski bo o nim mowa ma autoryzację tylko,że na Parowcowej ma blacharnię a w Siedlcach ma swój salon wiec bez obaw wszystko jest legal i w systemie też

+1

filipfm
23-08-17, 19:19
Na Parowcowej jest serwis blacharsko-lakierniczy oraz serwis mechaniczny. W Siedlcach jest dodatkowo salon sprzedaży.

http://www.blswyszomirski.pl/pl/samochody/serwis-mechaniczny.html

Artur S.
24-08-17, 18:13
Dobra, jestem na stronie Wyszomirskiego - gdzie tam jest kontakt do serwisu mechanicznego w WAW?

żeby nie było - pytam serio. Jedyne co widzę to namiar na serwis blacharski, ponadto na ich stronie jest napisane:

"Nasza firma posiada dwa punkty obsługi klienta w Polsce: w Warszawie Autoryzowany Serwis Blacharsko Lakierniczy Honda oraz w Siedlcach Autoryzowany Salon i Serwis samochodów i motocykli Honda. "
Zaznaczam - nie to że się czepiam, bo być może faktycznie czegoś nie wiem i np. pod szyldem "blacharki" robią po chichu też i mechanikę, albo ich strona www jest po prostu dupnie zrobiona.. Drążę temat, bo po padzie AW zrobiła się trochę wyrwa w WAW jeśli chodzi o dobry serwis ASO (do Ariesa mam spory kawałek..)



Pzdr - Artur S.

Lucas.FK2
25-08-17, 01:23
Nic nie jest robione po cichu wszystko ma swoją autoryzację bez obaw. Jeśli chodzi o mechanikę są jednymi z lepszych autoryzowanych serwisów Hondy w Warszawie. Zwyczajnie stronka jest jaka jest bo to nie Honda Plaza gdzie mają parcie na witrynę i reklamę. Możesz spać spokojnie :)

marcel13
31-08-17, 22:41
A ja nie rozumiem....... jeśli Wyszomirski jest jednym z lepszych serwisów Hondy w Warszawie to dlaczego nie zrobią normalnie dodatkowo serwisu mechanicznego w Warszawie i wtedy by mogli zamieścić taką informację na stronie internetowej........ a tak funkcjonują jako serwis mechaniczny z Siedlec.... i jeszcze jedno są autoryzowanym serwisem mechanicznym ale w Siedlcach. Na logikę jeśli mam serwis mechaniczny w jednej lokalizacji w danym mieście to oczywiście mogę mieć też serwis ten sam w innym mieście ale np. jako Filia i to jest logiczne i wtedy na stronie można zamieścić taką informację.... a tak na oficjalnych stronach Hondy autoryzowane serwisy są wskazane i Wyszomirski oficjalnie ma serwis mechaniczny w Siedlcach i kropka.... a jeśli coś robią w innym mieście- innej lokalizacji to nie do końca jest to tak poprawne. To tak jak bym miał zgodę na prowadzenie autoryzowanego markowego sklepu w Siedlcach a dodatkowo bym sobie otworzył takiej samej marki sklep w innym mieście bez zgody marki. Jeszcze raz podkreślę na stronie Hondy nie ma informacji,że autoryzowany serwis mechaniczny Wyszomirski ma w Warszawie. :)

andkas
31-08-17, 23:11
A ja nie rozumiem....... jeśli Wyszomirski jest jednym z lepszych serwisów Hondy w Warszawie to dlaczego nie zrobią normalnie dodatkowo serwisu mechanicznego w Warszawie i wtedy by mogli zamieścić taką informację na stronie internetowej........ a tak funkcjonują jako serwis mechaniczny z Siedlec.... i jeszcze jedno są autoryzowanym serwisem mechanicznym ale w Siedlcach. Na logikę jeśli mam serwis mechaniczny w jednej lokalizacji w danym mieście to oczywiście mogę mieć też serwis ten sam w innym mieście ale np. jako Filia i to jest logiczne i wtedy na stronie można zamieścić taką informację.... a tak na oficjalnych stronach Hondy autoryzowane serwisy są wskazane i Wyszomirski oficjalnie ma serwis mechaniczny w Siedlcach i kropka.... a jeśli coś robią w innym mieście- innej lokalizacji to nie do końca jest to tak poprawne. To tak jak bym miał zgodę na prowadzenie autoryzowanego markowego sklepu w Siedlcach a dodatkowo bym sobie otworzył takiej samej marki sklep w innym mieście bez zgody marki. Jeszcze raz podkreślę na stronie Hondy nie ma informacji,że autoryzowany serwis mechaniczny Wyszomirski ma w Warszawie. :)

To rób w Plazie, życzę powodzenia.

marcel13
02-09-17, 19:24
Zrobiłem serwis w Honda Aries na Arkuszowej w Warszawie i jestem bardzo zadowolony. Serwis wykonany na moich oczach. Mogłem pijąc kawę oglądać przez szybę jak jest wykonywany serwis.
Wszystko było konsultowane ze mną na bieżąco.

Artur S.
10-09-17, 13:32
Witam,
żeby nie było tak słodko jeżeli chodzi o Ariesa: przez wiele lat serwisowałem tam UFO. Podczas bodajże dwóch ostatnich przeglądów zgłaszałem im, że coś mi się nie podoba w brzmieniu wydechu, tzn czasami słychać lekkie "podzwanianie". Według Aries wszystko było OK, cały wydech sprawdzali i nic nie znaleźli. Jakieś niecałe dwa miesiące po ostatnim przeglądzie, pojechałem do nich na przegląd przed-sprzedażowy (zażyczył sobie tego kupujący moje UFO). Dopiero wtedy okazało się, że z jednej strony puściło mocowanie blachy osłonowej, umieszczonej pomiędzy tłumikiem a podwoziem i to ona czasami podzwaniała. Z tego co pamiętam, blacha mocowana jest do podwozia czterema śrubami, i podobno typowym "fakapem" w UFO jest jej rdzewienie ("gnicie") w miejscach mocowania które w konsekwencji "puszczają". Rozwiązanie jest trywialne, bo wystarczy pod śrubę podłożyć większą podkładkę. Niestety, panowie w Aries nie zauważyli tego podczas zwykłych przeglądów, a dopiero w trakcie przed-sprzedażowego który jak widać wykonują o wiele dokładniej niż "zwykły". Gdyby z powodu tej blachy gościu ode mnie nie kupił auta, podejrzewam że spróbowałbym im narobić trochę "gnoju". Na ich szczęście nie musiałem ;)
Reasumując: w każdym ASO można się naciąć (nawet w AutoWeście jak serwisowałem tam UFO przyznali, że nie są w stanie usunąć problemu "brzęczącej" szyby po stronie pasażera), wszystko zależy od tego na jakiego mechanika się trafi... Szczerze mówiąc do Ariesa jeździłem, bo zawsze dostawałem auto zastępcze i przełożenie kół gratis. W HP liczyli sobie za to ekstra, ale jeżeli w tym roku ich oferta będzie bardziej konkurencyjna - być może pojadę do nich.
Jeszce jedno: podczas w/w przeglądu przed-sprzedażowego dowiedziałem się, że w trakcie standardowych przeglądów auto nie jest z defaulta podłączane pod komputer w celu weryfikacji czy są jakieś błędy (u mnie był błąd akumulatora, najprawdopodobniej nieskasowany po jego wymianie). Wcześniej sądziłem, że nawet zwykły przegląd obejmuje pełną diagnostykę a tak naprawdę, płaci się za wymianę oleju, filtrów, przejrzenie (jak widać nie zawsze dokładne) auta i stempel w książce serwisowej..

Pzdr - Artur S.

filipfm
11-09-17, 18:07
Ja mam wrażenie, że na ASO jesteśmy skazani podczas gwarancji, a pozniej cena za usługi nie odpowiada ich jakości, nawet jak się wypije kawkę w poczekalni i odbierze umyte auto (tymbardziej, że często takie mycie nie jest specjalnie dobrej jakości). A własnie przez te 3 lata gwarancji rynek - niezależni mechanicy mają czas się nauczyć danego modelu i zaoferować usługi w konkurencyjnej cenie.