PDA

Zobacz pełną wersję : Pukanie zawieszenia EJ9



Piechox
21-08-17, 11:34
Witam mam problem bo na wybojach strasznie mi puka w zawieszeniu.
Amortyzatory wykluczam bo one by nie pukały (OEM), drążki kierownicze i końcówki stabilizatora wymienione na nowe 3k kilometrów temu.
W połączeniu z trzeszczącymi plastikami mam fajny koncert w kabinie. Jakieś propozycje co to może być?

Majkel21
21-08-17, 11:36
Stacja diagnostyczna , 20zl za oś, raczej nikt Ci wrozyc nie będzie 😁

dymek90
21-08-17, 11:40
Sworzen mi też nie dawno nie dość że piszczal to jeszcze pukal....ewentualnie jak jakieś metaliczny dźwięk to może to być którąaś tulejka na wachaczu ale to byś czuł że auto nie prowadzi się jak powinno

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Piechox
21-08-17, 11:55
auto jedzie jak po sznurku i ma się dobrze tylko puka

FaziRBK
21-08-17, 12:15
Ostatnio w accordzie u kumpla też pukało - diagnoza amortyzator(akurat prawy przedni). Wymieniłem i święty spokój.

Piechox
21-08-17, 12:21
czyli jednak czeka mnie wymiana amorków :(. Jakaś alternatywa koledzy doradzali Kayba AGX ale szukam czegoś tańszego :)

FaziRBK
21-08-17, 13:02
Wiesz wcale to nie musi być amortyzator, akurat to było przyczyną stuków u znajomego. Czasem się zdarza, że sworzeń dolny puka, łącznik od stabilizatora etc.
Ale nawet zwykłe Kyb excel-g są tanie a niczym nie odstępują serii. Agx to jest mega świetny amortyzator ale komplet do ej9 kosztuje między 1400-1600zł. U kumpla rok temu w eg akurat Agx zakładaliśmy i ustawienie tłumienia 4 stopniowe jest na prawdę bardzo fajne.

Piechox
21-08-17, 13:16
dobra namówiliście, narazie kupię nowe sworznie a amory będę kompletować przy okazji i za jakiś czas je wymienię

DawidJDM
21-08-17, 17:14
Miałem to samo, głuche pukanie. Okazało się że amortyzator, tyle że zamiennik ale nowy, dał o sobie znać dopiero po zamontowaniu. Po wyjęciu dało się ręką wciskać lagę amora na skoku jakiś 5 mm, beż żadnego tłumienia i właśnie ten jałowy skok powodował pukanie.

vtec[VIG]
23-08-17, 11:55
Bez sensu są takie pytania na stację diagnostyczna się udaj i będziesz wiedział co kupić wymienić

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

maciek13245
30-08-17, 20:35
U mnie co ciekawe również pojawia się pukanie które dochodzi z tylnej osi tyle że występuje tylko w czasie jazy w deszczu lub bezpośrednio po na mokrej nawierzchni. Na sucho, niezależnie od nawierzchni i jej ukształtowania jest cisza