PDA

Zobacz pełną wersję : Wygluszanie civic'a



kpopis1
10-11-05, 12:23
Przymierzam sie du wygluszenia calego auta, civic'a 5 gen 3d:

W drzwiach przednich mam zamiar oba płaty blachy wyłożyć matami twardymi APP i wszystko posmarować blachogumem.Wewnętrzną część boczka chce rownież wyłożyć matami i dolozyc szarą gąbkę akustyczną tak aby nic nie stukało podczas jazdy.Przestrzeń za głośnikiem mam zamiar posmarować blachogumem i następnie wyłożyc wspomnianą wcześniej szarą gąbką akustyczną.

Odnośnie podłogi mam wątpliwości, mianowicie na forum czytam ze wielu z was wyklada ją matami twardymi natomiast APP radzi wyłożyc ją miękkimi.Koszt podobny także zrobie jak poradzicie.Warto uzupelniac na podlodze maty blachogumem?

Najbardziej zależy mi na wytłumieniu odgłosów dobiegających z komory silnika.chciałbym wiec wyłożyc grodz komory i kabiny dwoma warstwami mat.Tu znow wątpliwości.Pomyslalem zeby moze wyłozyc pierwszą warstwe matami twardymi, na to matry polimerowe i wszystko zalac blachogumem.Jak proponujecie?

Zastanawiam sie tez czy warto wykladac maske i grodz od zewnątrz matami alu, jakie efekty uzyskaliscie?

ppm702
10-11-05, 14:58
generalnei na Twoim miejscu odpuściłbym gąbkę akustyczną w drzwiach. Ona chłonie wilgoć.

Co do blachogumu na podłodze to moim skromnym zdaniem raczej nie za wiele Ci da...

O matach aluminiowych niestety nie za wiele wiem... Ale z miłą chęcią posłucham efektu ostatecznego :) Powodzenia :!:

emg
11-11-05, 00:50
z komory silnika jest duża szansa, że maty odpadną bo bedzie im za gorąco

kpopis1
11-11-05, 13:23
Odnośnie podłogi, lepiej wylozyc twardymi czy miekkimi.

Co sądzicie o wykladaniu grodzi od strony kabuny dwoma warstwami tak jak napisalem powyzej?

powgreg
12-11-05, 00:52
W drzwiach przednich mam zamiar oba płaty blachy wyłożyć matami twardymi APP i wszystko posmarować blachogumem.Wewnętrzną część boczka chce rownież wyłożyć matami i dolozyc szarą gąbkę akustyczną tak aby nic nie stukało podczas jazdy.Przestrzeń za głośnikiem mam zamiar posmarować blachogumem i następnie wyłożyc wspomnianą wcześniej szarą gąbką akustyczną.

Maty tylko miekkie a blachogum sobie odpuść jego efekt tłumiący jest niewielki a idzie zima i jego zapach długo się wietrzy :wink: boczek oklejamy tylko na dużych plastikowych częściach by zbytnio nie zwiekszać jego masy bo bedzie trzeszczeć i skrzypieć na spinkach.


Odnośnie podłogi mam wątpliwości, mianowicie na forum czytam ze wielu z was wyklada ją matami twardymi natomiast APP radzi wyłożyc ją miękkimi.Koszt podobny także zrobie jak poradzicie.Warto uzupelniac na podlodze maty blachogumem?

Nie ma to wielkszego znaczenia czy użyjesz miekkich czy twardych choć w ujemnych temperaturach miekkie będą nieznacznie lepiej tłumiły.


Najbardziej zależy mi na wytłumieniu odgłosów dobiegających z komory silnika.chciałbym wiec wyłożyc grodz komory i kabiny dwoma warstwami mat.Tu znow wątpliwości.Pomyslalem zeby moze wyłozyc pierwszą warstwe matami twardymi, na to matry polimerowe i wszystko zalac blachogumem.Jak proponujecie?

Tutaj szczelność najważniejsza czyli wszelkie gumowe przpusty linek drążków itp póżniej tłumienie od strony silnika z aluminium (jeżeli jest ciasno pod maską a auto ma np turbine przy podszybiu trzeba uważać bo bedą sie odklejać) wewnatrz auta dowolne maty.
Mat nie nakleja się jednych na drugie szczegółnie bitumicvznych z folią bo będą odłazić do klejenia warstwanimi i malowania nadaja się jedynie polimerowe zwykłe można też kleić i malować ale trzeba zdjąc z nich folię (przy zdejomowaniu foli pomaga lekie podgrzanie opalarką).