PDA

Zobacz pełną wersję : jakie zawieszenie do 4 gen ?



nowy125
29-11-04, 06:45
jak w temacie. poradźcie jakie zawieszenie kupić żeby opuścić z 40mm ale najlepiej jakby było regulowane (przód i tył , twardość i wysokość) i niekoniecznie najdroższe ;) . wrzućcie jakieś foty / linki.

dzienks

ARTX
29-11-04, 09:58
KONI 8)

badyl
29-11-04, 10:35
kup dobra gazetke o tuningu i napewno cos znajdziesz,ponizej 1500pln chyba nie zejdziesz

Bayer
29-11-04, 10:59
jak w temacie. poradźcie jakie zawieszenie kupić żeby opuścić z 40mm ale najlepiej jakby było regulowane (przód i tył , twardość i wysokość) i niekoniecznie najdroższe . wrzućcie jakieś foty / linki.

Polecam amorki KONI SPORT, amorki super, ale maja jedna wade, nie maja regulacji bez sciagania zawiechy, to jest moim zdaniem spora wada dla mnie. Sprezynki mam Eibach (-30) i wydaje mi sie ze wieksze obnizanie nie ma sensu bo i tak juz ciezko sie jezdzi po naszych drogach. Na ogranicznikach (na 50 % ) zawadzam tłumikiem, chlapacze musialem sciagnac bo mi zawadzaly nawet na zakretach ;).
Sprezynki wydaja mi sie lekko za miekie przednie, ale ogolnie smiga sie gites ;)

badyl
29-11-04, 11:54
jak ja jezdziłem 4g to ona była taka niska ze nic nie robiłem(próg zaczynał sie na wysokosci kostki od nogi oczywiscie)a koła były oryginalne 14',ale było to spowodowane eksploatacja,wiec jak ty masz dobre sprezyny to bym tylko obnizył troszke bo jest ona wystarczjaco niska.a amorki jakies twardsze KONI beda oki.a i kół nawet 205/15 nie mogłem wsadzic bo obcierały o zakola tylne.

Vassago
29-11-04, 12:05
tradycyjnie z amorów polecam bilsteina b8, ale do 4g w katalogu nie ma. Zerkopol robi na zamowienie za ok 500 zł za sztukę. Rzeczyscie dobra alternatywą jest Koni sport, chyba zeby sciagnac ze stanow KYB AGX...
Sprezyny max -30 najlepiej Eibacha... Twoje (moje) zelazko buja sie głównie przez wysoki profil opony. Juz sama przesiadka na 15 cali duzo zmieni...

Nevada
29-11-04, 12:14
albo amorki Tokico, też z USA wybór jest niezły, regulowane Illuminy jakieś 450$ set

nowy125
29-11-04, 12:16
tradycyjnie z amorów polecam bilsteina b8, ale do 4g w katalogu nie ma. Zerkopol robi na zamowienie za ok 500 zł za sztukę. Rzeczyscie dobra alternatywą jest Koni sport, chyba zeby sciagnac ze stanow KYB AGX...
Sprezyny max -30 najlepiej Eibacha... Twoje (moje) zelazko buja sie głównie przez wysoki profil opony. Juz sama przesiadka na 15 cali duzo zmieni...

głównie chcę ją zglebić dla wyglądu bo ścigać się narazie nieplanuję , koła też zmienię ale chcę najpierw sprzedać twoje (moje) 14'' :) a tak przy okazji co to za firma tych felg bo się nigdzie niedoczytałem? mam już ustalony harmonogram prac. na zlocie jej niepoznasz

Nevada
29-11-04, 12:19
napisz co chcesz zrobić- "na zlocie jej nie poznasz", przynajmniej dla mnie nie brzmi zachęcająco...

jakiś Reiger tuning? te sprawy? :wink:

nowy125
29-11-04, 12:42
napisz co chcesz zrobić- "na zlocie jej nie poznasz", przynajmniej dla mnie nie brzmi zachęcająco...

jakiś Reiger tuning? te sprawy? :wink:

żadnych ekstremalnych tuningów. w grudniu idzie na renowację nadwozia tzn całkowite wybebeszenie , szlif do gołej blachy , usuwanie korozji , szpachlowanie , nowy lakier (kolor zostaje) (możliwe , że będzie tylko lakierowanie ale to blacharz oceni jak ją rozbierze czy potrzeba pełnej renowacji), wymiana listew , lamp (będzie jak z fabryki). a w nowym roku w kolejności: nowe fele (myślałem o oz f1 i pewnie na tym stanie) , zawiecha (na glebę z nią :) ) , fotele sparco (chociaż kuszące są mugeny pokazane na tym forumie i może jeszcze zmienię zdanie) i nowa kiera , przyciemnianie szyb (piec) , podświetlenie centralnej konsoli pod kolor wskażników (bursztyn) , szyby elektryczne , może jeszcze dołoże klimę. gdzieś w międzyczasie skracanie wydechu żeby tak niewystawał (kto zna auto wie o co chodzi). jeszcze będzie remont silnika ale to za jakieś 50 tyś km. no i pewnie z czasem jeszcze coś wymyślę...

Vex
29-11-04, 20:01
Juz remont silnika ?
Tylko nie wsadz ciezkich felg, bo szkoda potencjalu

sc0rpion
29-11-04, 20:12
idzie na renowację nadwozia tzn całkowite wybebeszenie , szlif do gołej blachy , usuwanie korozji , szpachlowanie , nowy lakier (kolor zostaje) (możliwe , że będzie tylko lakierowanie ale to blacharz oceni jak ją rozbierze czy potrzeba pełnej renowacji), wymiana listew , lamp (będzie jak z fabryki). a w nowym roku w kolejności: nowe fele (myślałem o oz f1 i pewnie na tym stanie) , zawiecha (na glebę z nią ) , fotele sparco (chociaż kuszące są mugeny pokazane na tym forumie i może jeszcze zmienię zdanie) i nowa kiera , przyciemnianie szyb (piec) , podświetlenie centralnej konsoli pod kolor wskażników (bursztyn) , szyby elektryczne , może jeszcze dołoże klimę. gdzieś w międzyczasie skracanie wydechu żeby tak niewystawał (kto zna auto wie o co chodzi). jeszcze będzie remont silnika ale to za jakieś 50 tyś km. no i pewnie z czasem jeszcze coś wymyślę...

co ty vass za szrota koledze sprzedales :lol: :lol:
a tak serio czy to konieczne czy tylko taki wybryk i po co remont silnika skoro to auto ponoc lata jak wsciekle :shock:

Bayer
29-11-04, 20:47
głównie chcę ją zglebić dla wyglądu bo ścigać się narazie nieplanuję , koła też zmienię ale chcę najpierw sprzedać twoje (moje) 14'' a tak przy okazji co to za firma tych felg bo się nigdzie niedoczytałem? mam już ustalony harmonogram prac. na zlocie jej niepoznasz

A jakie masz felgi 14 do sprzedania ?

przemir
29-11-04, 21:37
scorpion nie boj czaczy ten cif byl lepszy od niejednego 6gen sprzedawanego niedawno :lol: Fanaberie wlasciciela ale nam powinno to nie przeszkadzac jego autko jego kasa a wg planow nie popsuje jak dokombinuje jakies detale do smaczku bedzie cacy

Vassago
30-11-04, 00:58
z tym remontem silnika to tez bym sie nie spieszył.. nawet jak zacznie brac olej za te x tys km to jezdzic ile sie da... to co raz złozył mały zółty czlowieczek bedzie zawsze lepsze niz rzezba polskich fachofcoow...

felgi brałem z Aso z katalogu alustara... to sa bodajze WSK czy jakos tak...

Pati
30-11-04, 13:34
jesli bedziesz regularnie zmienial olej i nie palowal na zimno to do remontu daaaaleka droga. pamietam, jak moj otworzylem po 213tkm przebiegu, to tylko dostal nowa uszczelke, bo poprzednia ze starosci sie ukruszyla i pocił sie pod głowicą. pierscienie, tuleje, tłoki - wsio jak nowe.