PDA

Zobacz pełną wersję : Falowanie Szarpanie - problem po swapie D seria



RaDar93
17-08-17, 15:29
Witam mam problem po swapie,
Otóż przeszedłem z D13 mpfi na D16vtec i zaczęły się dziać różne rzeczy :/

Po swapie, nie mam checka ( nie mam w taki sposób że się wgle nie świeci, nawet po zapłonie i przy samodiagnostyce też - czyli nici ze sprawdzenia błędów - żarówka też sprawdzana;) ) problem w tym że samochód nie trzyma wolnych, zero reakcji po odłączeniu krokowca - na pewno jest sprawny, do tego faluje przy 1,5k rpm.
Podczas jazdy szarpie po odpuszczeniu gazu w okolicy 1,5-2k, podczas powolnego przyspieszania tak samo szarpnie raz w tych samych obrotach.
Wymienione:
Map sensor
krokowiec
świece
cewka
moduł
przewody wn
kopułka palec
wszystkie wężyki gumowe od podciśnienia w ssącym
lewego powietrza nie ciągnie
i wydaje mi się że problem leży w kompie chociaż nie mam od kogo podmienić żeby sprawdzić, ktoś naprowadzi ? Lub miał coś podobnego
A ogólnie oprócz tego wszystkiego, samochód ciągnie normalnie a nawet ponad przeciętnie w górze obrotów, Ma moc i pali normalne ilości paliwa.

kazik2_h9w3
17-08-17, 21:07
Pierwsze o czym pomyslalem to uszczelka pod przepustnicą
Co do braku czeka to nie wiem

rtgg
17-08-17, 23:19
Kompa masz p28 ?
1 primo podciśnienia dobrze podpięte ?
2 primo kable zapłonowe w kolejności ?
3 primo zapłon ustawiany ?
4 primo zdejmij osłony zobacz czy rozrząd nie przeskoczył dużo może na to wskazywać.

Co do checa wile rzeczy mogło się stać i do tego musisz sam dojść :P oczywiście komp też może być uwalony.

RaDar93
18-08-17, 00:27
P06 obsługą vtec i z mapą od z6
Wszystkie prima to zrobione i sprawdzone na początku nawet o takich rzeczach juz nie pisalem xd przepustnica nie tykana bo kolektor został ze starego setupu

rtgg
18-08-17, 01:11
P06 obsługą vtec i z mapą od z6
Wszystkie prima to zrobione i sprawdzone na początku nawet o takich rzeczach juz nie pisalem xd przepustnica nie tykana bo kolektor został ze starego setupu

Jaką mapę tam masz ? I sam to robiłeś ?

RaDar93
18-08-17, 09:25
Jogalową na oem z6 wszystko sprawdzalem i wymienialem sam

Szczur[R]
18-08-17, 10:58
Skoro piszesz że nie masz checka no to wniosek nasuwa się sam: napraw to i zrób samodiagnostykę. Nikt z fusów nie wywróży.
Może komp, wiązka ?

RaDar93
18-08-17, 11:59
Został tylko i wyłącznie komp, myslalem ze ktos wie o czyms co ja pominałem wiec daruj sobie z fusami:)

rtgg
18-08-17, 22:40
Najprościej pożyczyć gdzieś od kogoś p28 i sprawdzić.

RaDar93
26-08-17, 02:42
Przy swapie, tps sie rozregulowal i to powodowalo szarpanie i falowanie, ustawianie go pod miernik i jak ręką odjął