PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie kable?



Free
14-09-08, 14:36
Przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi, jednak nie znalazłem takowej. Zauważyłem, że gdy jest zimno (czy to rano, czy wieczorem (pod warunkiem że cały dzień nie ruszałem auta)) mam problem z odpaleniem. Gdy już jakoś odpalę swoją Hanie to potem pali już normalnie, na dotyk. Pierwsze co mi się nasuwa na myśl to wymiana świec i/lub kabli. I tutaj moje pytanie - co byście polecali za świece i kable do civica d13b2.

PS
By nie zakładać kolejnego tematu zapytam o coś jeszcze. Wczoraj późnym wieczorem po raz pierwszy spotkałem się ze skrzypieniem kierownicy podczas skrętu (było zimno, ok 3stopni w nocy). Myślałem, że to może chwilowe, ale pokręciłem trochę kierownicą po pustym parkingu i przy lekkim, oraz pełnym skręcie było takie frustrujące skrzypienie. Co to może być? Płyn od wspomagania? Pasek wspomagania?

Sławek
14-09-08, 14:48
Kable oryginalne z ASO, NGK, lub Sentech.
Świece Denso, ewentualnie NGK (choć na tych kilka razy się przejechałem).
Sprawdź jeszcze kopułkę.
Co do skrzypienia w kierownicy, to może być blaszka od klaksonu, trzeba ją lekko podgiąć.

Free
14-09-08, 17:03
ASO odpada :P Masz może namiary na jakiś sklep internetowy, w którym znajdę kable ze świecami? Na allegro patrzyłem, ale są tylko do civiców 1.4-1.6 Do 1.3 nie ma :(

Sławek
14-09-08, 19:58
Intercars np.