PDA

Zobacz pełn± wersję : przesiadka z 5gen na 6gen



anderfelt
10-08-17, 19:58
Witam,

Posiadam 5gen sedan b16a2, lecz ze względu na to że zaczynaj± gnić nadkola, spód itp chciałbym znaleĽć jak±¶ zdrow± budę od 6gena i wsadzic do niej moje b16a2 oczywiscie od razu je wyremontować bo zaczyna puszczać niebieska chmurkę. Chciałbym się dowiedzieć czy z 5 gena będzie wszystko pasować przy przesiadce na 6gen ?? Interesuję mnie również jaki jest mniej więcej koszt takiej budy 6 gen i gdzie najlepiej szukać bo mało tego z tego co widze w sieci i remontu b16a2 (pierscienie, uszczelka pod glowica, panewki, zawory z prowadnicami itp)?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

rtgg
10-08-17, 23:01
Witam,

Posiadam 5gen sedan b16a2, lecz ze względu na to że zaczynaj± gnić nadkola, spód itp chciałbym znaleĽć jak±¶ zdrow± budę od 6gena i wsadzic do niej moje b16a2 oczywiscie od razu je wyremontować bo zaczyna puszczać niebieska chmurkę. Chciałbym się dowiedzieć czy z 5 gena będzie wszystko pasować przy przesiadce na 6gen ?? Interesuję mnie również jaki jest mniej więcej koszt takiej budy 6 gen i gdzie najlepiej szukać bo mało tego z tego co widze w sieci i remontu b16a2 (pierscienie, uszczelka pod glowica, panewki, zawory z prowadnicami itp)?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

A jak± budę chcesz ? Sedana ? Sam swap to piku¶ elektryka do przerobienia i tyle. Gdzie szukać budy ? Allegro olxy, mobile.de <tu masz mnóstwo. A jak± znajdziesz to już zależy od ciebie i twoich pieniędzy wybór jest przeogromny. Remont raczej nikt tobie tego nie powie nie widz±c silnika. Jeżeli trzeba będzie robić tuleje czy to nowe czy to nad wymiar to koszta będ± bardzo dużeee jak się zamkniesz w 8k to będzie dobrze. Jak jakim¶ cudem wszystko będzie nominalne to my¶lę że 5k starczy. Oczywi¶cie mowa o głowicy + doł.

Szczur[R]
11-08-17, 08:26
ze względu na to że zaczynaj± gnić nadkola, spód itp chciałbym znaleĽć jak±¶ zdrow± budę od 6gena
Moim zdaniem to już trzeba my¶leć o 7gen bo 6 maj± po 18lat i nie ma bata - jak poszycie zdrowe to nadkola zgnite albo progi.

anderfelt
11-08-17, 10:24
Ale czy wszystko podpasuje do 7gen tak jak do 6gen?

Starstruck
11-08-17, 10:35
Nie, do 7 nie pasuje praktycznie nic. I 7 wcale nie jest lepsza. Już zaczynaj± mocno gnić a ogólnie s± gorzej wykonane od 6.

kamil39
11-08-17, 10:51
Co nie kupizz z 5 lub6 gena to itak napewno cos bedzie do roboty z blacharki.... nie licz ze znajdzissz cos bez rdzy

romekex
11-08-17, 11:17
7 gena bez rudej znalesc to raczej nie problem mialem 3 sztuki jedyne co rdzewijee to elementy zawieszenia wozek wachacze itp na karoseri raczej rdzy nie zauwazylem 2003 i 2004 rok zawiecha do wypiaskowania konserwacji i spokoj jak ktos lubi dlubac
co do tego czy 7 jest gorzej wykonana od 6 czy 5 gena to jedyne co mialby zastrzezenia to do powlok lakierniczych zwlaszcza pod maska pomalowane po lebku szczegolne pas podluznice dolna belka ale przy okazji swapa mozna ogarnac i komore za jednym zamachem ,
no i napewno jest wygodniejsza , nawet na glebie prowadzi sie tez jakos lepiej wedlug mnie zawieszenie z przodu prostsze o tylnym nie wspominajac , nie ma juz nieszczesnych cukierkow jak w starszych modelach ,
a jak chcesz troche mocy to polecam silnik typu k20a3 radzi sobie niezle
za kwote okolo 5 tys ze zwyklego ep2 udalo sie zrobic noralna honde
swap k20a3
swap hamulcow 282 na zaciskach od strema
sprzeglo crv
zawieszenie od typerka
dolot wydech itp

jest czym jechac jest czy chamowac ( w porownaniu z seryjna d 16 ) rdzy nie ma i od pol roku jak to zlozylem mam w sumie swiety spokoj z grzbaniem

co do inwestowania w 6 gena to by sie gleboko zastanowil

Szczur[R]
11-08-17, 11:38
Ale czy wszystko podpasuje do 7gen tak jak do 6gen?
Nie, ale nie w tym rzecz. Policz sobie dobrze: koszt remontu b-serii, zakup 6gena, swap - za te pieni±dze kupisz 7gena który będzie dużo młodszy i bez korozji.

anderfelt
12-08-17, 17:30
a powiedzcie mi jaki bylby orientacyjny koszt zrobienia blacharki w V genie sedan ( jedno nadkole zaboblone i pęka lakier, drugie delikatnie zaboblone, od spodu progi pognite, mechanik nie podjał się nawet wymiany tulei wachaczy wzdluznych + konserwacja + nowy lakier) tak orientacyjni ile by moglo to wyj¶ć? Pozdrawiam

Michał102
13-08-17, 13:44
Malowanie całej budy od 5k w górę w zależno¶ci od majstra i użytych materiałów. Do tego doliczyć trzeba koszty prac blacharskich itp.

rtgg
15-08-17, 02:26
Co nie kupizz z 5 lub6 gena to itak napewno cos bedzie do roboty z blacharki.... nie licz ze znajdzissz cos bez rdzy

2 sztuki kupione (ej6,ej9) co trzeba zrobić z prac blacharskich ? hmm wgniotę w ej6 na tylnej klapie... 6t± generacje znajdziesz spokojnie bez rdzy, oczywi¶cie jak dobrze poszukasz. Ale z V gen się zgodzę nie ma na to szans chyba że jaki¶ unikat trzymany pod kocem za 15k +...

cichykzn
15-08-17, 17:34
z V gen trzeba trafić, najlepiej ¶ledĽ forum, może kto¶ swój projekt rozbiera na czę¶ci i będzie miał zadban± budę z papierami, ja kupowałem budę Ej2 od Maniaka w niemalże idealnym stanie ale 3 koła za sam± goł± budę zostawić musiałem

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka